Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A tengerimalacom egyik szeme...

A tengerimalacom egyik szeme szürkehályogos. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Több mint fél éves csupasz tengerimalacomnál tegnap tűnt fel, hogy az egyik szemét picit csukogatja, aztán ma vettem észre, hogy szürkehályogos. Nem tudom mi tévő lehetnék, vagy hogy mitől alakulhatott ki...

2021. jan. 15. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hörcsög , egér , tmalac ragcsaló taplálék zsákmányállat , rövid élettel . Alig akad amelyik évekig elvan normál .
2021. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus állatorvoshoz kell elvinni. Előtte annyit tehetsz, hogy belépsz a "Felelősségteljes tengerimalac tartók" facebook csoportba, feltöltesz róla képet és megkérdezed, hogy tudnak-e addig segíteni, amíg eljuttatod orvoshoz. (Abban is fognak majd segíteni, hogy hova érdemes vinni.)


Kitartást és jobbulást a malackának :)

2021. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 1,5 éves tengerimalac még fiatal, a tengerimalacok átlagéletkora 5-6 év, míg a hörcsög egér várható élettartama, maximum 2-3.

Szürke a szeme, vagy miből gondolod, hogy szürkehályog? A szürkeség több mindentől kialakulhat, mint például a szem meszesedése, bár ez inkább idős malacokra jellemző, de akár sérüléstől is lehet homályos, mondjuk megszúrta egy szénaszál.

Ezt így mi sem tudjuk mi lehet, főleg hogy kép sincs. Egy állatorvosi ellenőrzés nem fér bele?

2021. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire súlyos, ezért inkább innen informálódok egy kicsit. Nem biztos, hogy szürkehályog, de én arra tudok gondolni a leginkább. De ha nem javul, vagy rosszabbodik, akkor fogunk állatorvoshoz menni.


[link]


Itt a képen látható a szeme.

De köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. jan. 15. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
A csoportba beléptél? Oda is tedd fel a képet, nagyon sok tapasztalt ember tud majd segíteni, de tényleg :)
2021. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, már bent vagyok a csoportban. Ki is tettem, sokan segítettek!😊

Valószínűleg csak megszúrta a szemét a széna.

Voltunk orvosnál, kapott szemcseppeket, szóval most várunk, aztán hétfőn megint visszamegyünk.

2021. jan. 17. 15:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, jobbulást a kismalacnak. :)
2021. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!