Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszit vagy macskát tartsak?

Nyuszit vagy macskát tartsak?

Figyelt kérdés

Amit a nyuszinak biztosítani tudnék:

- 100×50-es ketrec

- napi 3-4 óra kiengedés

- oltás, ivartalanítás

- Cripsy Muesli táp

- Cat's Best pellet alom


Amit a macskának biztosítani tudnék:

- oltás, ivartalanítás

- Coshida táp

- Coshida alom

- naponta 2 óra aktív foglalkozás


Szerintetek melyket válasszam?


2021. jan. 29. 22:23
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
6%

látszik hogy nem jártál utána csak feldobtál random dolgokat azt 2 óra elég neki---nem!

neki szeretet kell nem fogalkozás 2 orán át azt szia...este fenn van, este szokott igazán pörögni...nem vagy kész egyikre se

2021. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Holnap vagy holnap után megmondom hogy döntöttem.
2021. jan. 30. 00:14
 23/50 anonim ***** válasza:
12%

23.akkor mi a francnak irtal kérdést??

remélem nem macskát mert 2 óra rohadt kevés neki..ez nem egy tárgy!

orvosi kötelességeket is válallnád?

bolha ellen, valami betegéset kapna netán..

ezekre is kalkuláltál?

2021. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
35%
Nemazért kérdező, de tényleg egyik sem való neked! Kezdjük ott, hogy a macskának miért adnál hullanék kaját és nyúlnak miért olyat, ami nem neki való?
2021. jan. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
37%

25.meg nem írta, hogy egészség ügyi ellátását hogy vállalná..

lebetegszik akkor mi lesz-

oké hogy szerinte jó kaja de mi van ha a cica nem szererti és nem esezik belőle, belé tömi?

kérdező látszik hogy nem értesz semmmi se a nyulakhoz se a cicához...nyuszinak kell nagy tér, napi több órás foglalkozás mivel nagy szeretet igényük van, cicák meg este szoktak igazán megvadulni, még ha 2 órát is elvagy vele attól este nem fárad le..

2021. jan. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
28%

Meg attól is függ hogy milyen macska lesz, kinti vagy benti?

nyuszik:

[link]

cicák:

[link]


benti meg kinti macska között is sok eltérés van...

nyuszinak nagyon sok törődés kell, macskának szintén...

látszik nem értesz hozzá semennyire, csak a hasadra ütöttél...

felelőtlen gazdi leszel az biztos!

2021. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
83%

Nézegetem egy ideje az Állatok kategóriát, és valami döbbenet ami itt megy. Felelős állattartás (de divatos fogalom mostanában, ugyebár) címén fikáztok kérdzőket/válaszadókat orrba-szájba, mintha mindenki azon élné ki a frusztrációját, hogy KÉT ÓRA NEM ELÉG EGY MACSKÁNAK, CRISPY MUESLI TÁP MÉREG A NYÚLNAK!!

Hagyjuk már ezt, nekem többedik nyulam van már így hosszú évek óta, van olyan, amikor az etetésen és almozáson kívül semmit nem kell foglalkoznom vele, mert hiába van egész nap kinyitva a ketrecajtó, nem jön ki, vagy ha igen, tőlem minél távolabb elheveredik, majd egy óra múlva visszamegy ugyanezt folytatni. De bizonyára én vagyok a borzasztó és felelőtlen állattartó, mert nem b*szogatom (amit ilyenkor különösen rosszul visel) foglalkozás és játék címén. Egyébként nekem az összes nyulam ilyen típus volt, persze ez nem jelent semmit, de mit kell fröcsögni a kérdezőre? Majd a tenyésztő remélhetőleg ellátja tanácsokkal, van internet hozzáférése, kiguglizza, amire kíváncsi, mert hogy itt kérdést feltenni nem fog többet, az fix.

Kérdező, én a Versele Laga-nak a Cuni complete tápját ajánlom, de a széna legyen valóban a táplálékának legnagyobb része. Alomból én is ugyanezt használom, amit írtál.

Cicákra nem tudok mit mondani, nem kedvelem őket.

2021. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
73%

Hát, úgy látom, hogy téged lebeszélni nem lehet, de talán segíteni tudok.

A fapelleteknek az árát csak azért felnyomják, mert rá van írva a csomagolásra, hogy alom. Ha tüzelésre szánt kezeletlen fapelletet veszel, azzal olcsóbban kijössz, és marad több pénz nyuszi kajára, amiből jobb minőségűt tudsz venni.

Viszont ott a társ probléma. Akkor is kettő nyuszi kellene, úgy hogy állandóan együtt vannak. Azt előttem is írták, hogy a te megoldásod miért nem jó.

A másik problémám (bár lehet csak nekem) az a ketrec. A 100-as ketrec a nyuszinak létminimum, de nem azt jelenti hogy jól érzi benne magát. Oké kint van 3-4 órát naponta, de a többi 20-21 órában mit csinál? Valószínűleg rágja a rácsot, zörög, mert menne ki. Ha nyuszibiztossá tudnád tenni a szobát (kábelek elrejtése, mondjuk kábeltokban, vagy magasabbra helyezése, ahol már nem éri el, szobanövények biztonságos helyre tétele), akkor kevésbé kell rá odafigyelni, vagyis tovább kint lehet (gondom nem vagy oda napi szinten 20-21 órát, hogy ne tudd néha megnézni a kint lévő nyuszit).

A kaja, amiből nem engedsz...

A Versele Laga sosem tudott normális magos tápot keverni (főleg, hogy nyúlnak nem is lehet). Viszont a pelletált tápjai általában jóak. Egyébként kezdjük ott, hogy eleve tengerimalacnak szánják a kaját, amit választottál (bár náluk is a szemét kategória), vagyis más faj, más igényekkel. Az elején leírtam, hogy hogyan tudsz több pénzt fordítani a kajára.

Egyáltalán miért pont ez a táp? Mert olcsó? Olcsó húsnak híg a leve, mondja a közmondás, vagyis egy ilyen olcsó tápnál ne számíts jó minőségre.


Bár lehet, hogy ezt nem fogod megfogadni, de legalább nyilvános, és más is el fogja olvasni. Egyébként nem is értelek. Leírják, hogy ez a táp miért rossz, szemét kategória, te még mosolygós fejjel leírod, hogy te akkor is azt fogsz neki adni. Az ilyeneket nem azért írják, hogy téged szívassanak, pont hogy segíteni akarnak vele. Megfelelő táplálással tovább élhet a barátod (mert gondolom nem biodísznek veszed), ami neked is jobb. A nyulaknál még mindig a táplálkozás a leggyengébb pont. Ha nem jól eteted tönkreteszed az érzékeny emésztőrendszerét.


Egyébként gondolom a tápot kereskedésben ajánlották. A kereskedés pont azért kereskedés, mert a haszon érdekli őket. Egy bolt. Semmilyen különleges szakma nem kell az állatok árulásához, vagyis semmit nem tanulnak róluk. Bármit odaadták neked, amit kérsz (de komolyan, próbáljátok ki. Kérjetek a nyuszinak kutyáját. Lehet, hogy meglepődik az eladó, de oda fogja adni, mivel neki haszna van belőle, és nem érdekli az állat). És tényleg nem értenek az állatokhoz, habár úgy tűnik, mert őszinte mosollyal mondják a szemedbe a hülyeségeket.

2021. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
73%

Azert a valaszom torolve lett eljen. De a sok nyomorultnak bezzeg itt maradt a "ne tarts allatot mert 2 ora nem eleg neki" kommentje.

Komolyan mondom ezek az emberek mit ereznek? Egy macska ha akarod se fog veled fel oranal tovább aktivan foglalkozni (jatek) mert alszanak egesz nap, max az elso 1 evben nem. Komolyan ez a gyakori hihetetlen. Leirom ujra amit irtam legutobb:

Nektek minden sarkon masik kaparofa van a hazban (termszetesen az a hatalmas, var szeru ami kb also hangon 60 ezer) , minden szobaban masik alom, nehogy el kelljen a macskanak setalnia egy masik szobaba, mindig a taljaba van buritva 2 kilo macskatap nehogy ehen haljon, persze kozben munkanelkuliek vagytok mert hat 0-24 foglalkozni kell egy olyan allattal ami kb a nap 3/4-et vegig alussza es pont nem érdekli hogy a közelébe van e gazdaja vagy sem.

Kerdezo! Nyugodtan tarts amelyiket csak szeretnel! A felelos allattartas ott kezdődik hogy szereted az allatot, onnantol pedig barmit megteszel erte. Szerintem a legtöbbnek itt nem hogy macskaja, semmilye nem volt eletebe, csak hallotta hogy jaj hat macskanak nem eleg 2 ora aktiv jatek, de közelről életébe nem latott meg semmilyen allatot.

En egyebkent a cicat javaslom. Elvan egesz nap, de jatszani is tudsz vele.

2021. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
97%

Nahát 29-es, a kevés értelmes hozzászólás egyikét tetted, amit ebben az altopicban eddig olvastam.

Egyetértek, nem kell állandóan ébresztgetni azt a szerencsétlen macskát, hogy levezessétek rajta a szeretet hiányotokat. 🙄

2021. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!