Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyuszit vagy macskát tartsak?

Nyuszit vagy macskát tartsak?

Figyelt kérdés

Amit a nyuszinak biztosítani tudnék:

- 100×50-es ketrec

- napi 3-4 óra kiengedés

- oltás, ivartalanítás

- Cripsy Muesli táp

- Cat's Best pellet alom


Amit a macskának biztosítani tudnék:

- oltás, ivartalanítás

- Coshida táp

- Coshida alom

- naponta 2 óra aktív foglalkozás


Szerintetek melyket válasszam?


2021. jan. 29. 22:23
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
15%

MIért mi döntsünk helyetted?

neked kell tudnod melyiket szereted jobban!

ne mi válasszunk helyetted

2021. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
81%

Ebben a kategóriában nem lehet már semmit sem kérdezni, mindenképpen bele kell állni a kérdezőbe?!

Ez baj az oldal anonimitásával, mert semmit nem tudsz a válaszokókról, de akik itt nyavalyognak, hogy nyúlnak, macskának több foglalkozás kell, azokat megnézném, hogy milyen állatot és hogyan tartanak. Mert ha ezeket vallják, amiket itt is hangoztatnak, akkor ők nem állatot tartanak, hanem élő plüssbabát, amin levezethetik az összes megfelelési kényszerüket és szerethiányukat.


A nyúl NEM rágcsáló, hanem növényevő, prédaállat. Azon kívül, hogy kiengeded és simogatod (miután hozzászoktattad, és nem halálra paráztatod minden egyes alkalommal) nem igazán tudsz mit foglalkozni vele. A nyúlnak legnagyobb igénye a tiszta hely, táplálék mellett egy FAJTÁRS, mert nem TÁRSÁLLATA az embernek, mint egy kutya.

Jó lenne ezt felfogni.


Ahogy macskánál is, az egy önálló ragadozó állat, egy nap 2 óra aktív foglalkozás egyedtől függően lehet akár sok is.


Nem a kutyából kell kiindulni minden állatnál, de sok embernél, még a kutyát is túltutujgatják, nem hagynak neki semmi önálló teret, aztán milyen aranyos, amikor a szeparációs szorongása miatt majd meg veszik, ha nem vagy vele... Nem ez volt a kérdés, de sokan iszonyatosan el vannak tévedve.


Kérdező, az alapján dönts, hogy mit is vársz ettől az állattartástól. Mindkettő éjszaka élénk állat (macska még istenes), de a macska kooperatívabb, kevésbé kényes állat.

Minden doki ért egy cicushoz, de egy nyúl könnyen kartondobozban végezheti. Márha törpenyúl, a házinyulak sokkal szívósabbak, mint a törpék.


Így én végsősoron macskát ajanlanék.

2021. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Ezt a nyúl tápot néztem mert jó áron van.
2021. jan. 30. 14:19
 34/50 anonim ***** válasza:
77%

Igazad van, hogy olcsó, de nem éppen egészséges. Az ilyen tápok, mint amilyet kinéztél, sajnos olyanok, mint az embernek a gyors kaja. Olcsó, finom, de hosszútávon nem egészséges.

Sajnos a jobb minőségű kaják mindig drágábbak.

2021. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
4%
na akkor melyiket választottad?
2021. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim válasza:
Fajtától függ, mennyit kell vele játszani, az enyém 5-6 órát is igényel. Amelyiket megengedheted magadnak, bár én inkább macskás-kutyás vagyok, a nyuszik számomra közömbösek, de amelyik jobban meglesz nálad, az.
2021. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

32-es a macska is igényel társaságot, foglalkozást. Nem a kutyából kéne kiindulnod, hogy azzal foglalkozni kell, más állat meg nem igényli. Szerencsétlen macskák azért olyan "önállóak" mert ki vannak b*szva az udvarra, hogy menjenek és szórakoztassák magukat. És nem minden macska élénk éjszaka, szoktatás kérdése, és átalussza az éjszakát, vagy csendben elvan.


Kérdező, ha se a nyusziról, se a macskáról nincs annyi ismereted, hogy dönteni tudj, akkor még inkább várjál vele. Azt nem értem a nyuszinak miért jutna Cat's Best alom, a cicának meg csak Coshida? Mondjuk van aki arra esküszik.. de a Coshida kaja az elég tré, az biztos. Amire az van írva, hogy 4% állati származékból készült, messzire kerüld el (Whiskas, Felix, minden sajátmárkás táp, Bobi és hasonlók). Gyanítom ugyanez a nyúltápra is igaz, bár ahoz nem értek.

2021. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
74%

37-es persze, igazad van, kell a macskának is társaság és a foglalkozás, nem is ennek az ellentettjét akartam közölni, elnézést.


Csak ne gondolja senki azt, hogy egy macskával annyit kell foglalkozni (aktívan!! ami még mindig nem az együttlétet jelenti, hanem komoly foglalkozást) mint egy munkavonalú border collieval. Mert sokan itt ezt akarták lenyomni az ember torkán.

2021. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Igen, munkakutya aktív tevékenységből többet igényel, de azért általában kevés embernek van ilyen kutyája. Mondjuk az én macskám is igényel legalább 2 óra aktív foglalkozást, mi szoktunk menni sétálni, ahogy más a kutyájával. Azon túl meg ugye etetés, alom, dumcsizás.. Semmilyen állat nem dísznek van ami kommunikálni bír az emberrel, az aktív foglalkozást is igényel, a többi kb takarítást, etetést (halak, teknős, pók).
2021. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Csak foglalkozás alatt az ember nem a takarítást, etetést, itatást érti.

Nem tudom, szerintem elbeszélünk egymás mellett.

2021. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!