Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy vadászkutyát és egy cicát...

Egy vadászkutyát és egy cicát össze lehet szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves cicánk, aki elég félénk, és örökbefogadtunk egy német vizslát, de csak hobbi kutyának tartjuk. Emeletes házunk van, a kutya általában kint van, de fázós így gyakran lent a fölszinten a helyén bent fekszik a házban, a macska viszont nem mer lejönni a kutyától. a macskánk már próbálna barátkozni, de féltjük, mert amint a kutya meglátja, beremegősödik és elkezd nyüszíteni, félünk hogy elkapná mint egy zsákmányt. Az lenne a kérdésem, a kutyába bele lehetne-e nevelni, hogy ne bántsa a macskát, hanem tudja, hogy ő is családtag?

2021. márc. 3. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Lassan össze kell őket engedni, először nyilván úgy, hogy figyelitek őket, pár hét alatt beleszoknak. De bocs, mi az a hobbi kutya? Ezt még nem hallottam.
2021. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Mi akita inu mellé hoztunk macskát és még nyulat is. A macskával később sokat játszottak együtt, de még a nyulat sem kergette meg soha, sőt a nyúl sokszor ráült, meg átugrálta amikor feküdt a kutya. Pedig kint bármi után elrohanna, egeret is rendszeresen fog. Mi rászóltunk ha durva volt vagy túl nyomulós, egyebet nem igényelt.
2021. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Felnőtt vagy kölyökkutya? Ha felnőtt, és nem volt előzőleg macskákhoz szoktatva, akkor nehéz menet lesz, és én biztos nem hagynám őket felügyelet nélkül kb. soha, akkor se, ha kb. összeszoktattad már őket. Már ha egyáltalán össze lehet. Ha nem csak a fajtája miatt vadászkutya, hanem a neveltetése miatt is, akkor kb esélytelen.

Ha kölyök, akkor meg fogja szokni, de aktív összeszoktatást igényel. Már igazából el is rontottad azzal, hogy csak így összekényszerítetted őket. Ezt nagyon finoman, fokozatosan kell. A macska most úgy éli meg, hogy a kutya betolakodott a területére, szóval a macskát nehéz lesz ebből megbékíteni így...

Neten amúgy ezer és egy helyen írják, hogyan kell összeszoktatni őket.

2021. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: ő vadászkutya de volt kis csontleválása, és csak hobbi kutyának van, azaz háziállatnak. Kölyök kutya, 9 hónapos, és pont a mai napon vittem el sétálni a töltésre, és fogott egy vadnyulat, 2 másodőerc se volt hogy elkapja és kinyírja. Nagyon féltem. Összeengedni nem lehet mert a kutyám még talán meg lehet fogni, hogy ne ugordjon rá, de a macska karmol az ölünkben mikor levinnénk, és nyávog, egyből elmenekül. Tartja a távolságot
2021. márc. 3. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy kan angol cocker spánielem volt, meg egy kan beagle.

Meg egy egérszürke burma-sziámi keverék hatalmas kandúr.


A sorrend ez volt : 1.spániel 2.macska 3.beagle.


A spánielem együtt aludt a kandúrral. Nyalogatta, tisztogatta a macskát :)


Viszont a beagle sokszor kapott a macsektól. Félt is tőle rendesen :)))


Mind a 2 kutya erős vadászösztönnel rendelkezett.

2021. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálok!


Utána meg az lesz a kérdés, hogy a szemét vadász miért lőtte le a kutyádat!


Csak pórázon lehet kutyát sétáltatni!

2021. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3-mas kommentelő: nem kényszerítünk semmit, egyszerűen muszály vot felköltöztetni addig a macskát, bármikor lejöhet, csak féltjük, hogy ne bátsa...és értem én hogy pórázon lehet de ha már kimész a mező szélére, ott elengedheted. Főleg hogy 200 méternél meszebb nem megy tőlünk el
2021. márc. 3. 22:02
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező! A réten is csak pórázon lehetne törvény szerint... Le is lőheti a vadász, ha vadat űz! Akkor is, ha te is ott vagy!!
2021. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar törvények szerint kutya csak pórázon sétáltatható.


Itt van rá a tökéletes példa, elengedi a kérdező, a kutya meg nyulat fog!


Fordított esetben meg már tele lenne az internet azzal, hogy a gonosz vadász lelőtte a kutyát, pedig a gazdája mellett volt, pórázon.

2021. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!