Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 2 macska mellé kígyó?

2 macska mellé kígyó?

Figyelt kérdés
2 macskám van (mind a 2 lakásban van) és szeretnék melléjük 1 kígyót. Mennyire jó ötlet? Ha a közös tér bezavar arra van megoldásom, ugye ajtó.

2021. márc. 14. 13:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
27%
8# fogalmad sincs a macskákról,valószínű azért pontoztak le.A kérdezőtől meg azt kérdezném hogy jön ide a magyarság???Fejtsd ki kérlek,nagyon érdekelne..
2021. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul kiralypiton :D Hat beszarok. Az még titeket is lefojt,nem csak a macskákat :D
2021. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene a 2 macska mellé egy kígyó is. Oké, hogy most azt mondod, hogy figyelnél meg nem lenne baj, de gyakorlatilag ki tudja, bármikor előjöhetnek váratlan helyzetek, amiért mégse teszed meg az óvintézkedést.

Aztán meg ha úgy adódik, hogy mondjuk pár napra el kell utaznod otthonról, akkor valaki másnak kell vigyázni a rendre és az a másik ember ki tudja, hogy nem rontana-e el valamit.

Vendégek nem járnak hozzád néha? Ki tudja, hogy ők nem csinálnának-e hülyeséget, vagy lehet eleve be sem tennék a lábukat a házadba a kígyó miatt.

Meg gondolom dolgozni csak eljársz valahova, ha most nem is, de a járvány után. Hacsak nem otthonról dolgozol. Minden nap kénytelen lennél egyedül hagyni őket otthon.

Ezen kívül szerintem az is eléggé ellene szól, hogy azért nem lehet kényelmes folyton arra figyelni, hogy be kell zárni az ajtót, nézni, nehogy baj legyen, a macskák mozgástere is befolyásolva. A kígyót persze ugyanúgy etetni kell, biztosítani a dolgait, anyagilag sem olcsó 2 macska + 1 kígyó.


És ha elmondhatom a személyes véleményem, én nem tartom biztonságosnak egy kígyó tartását. Téged is bánthat, nem tudhatod, hogy nem. Ritka esetben még egy kutya vagy ló vagy macska is támadhat a gazdájára (bár szerintem ritkán), hát akkor egy kígyó, ami azért inkább vadállat, annál inkább.


2 macska mellé szerintem felelőtlenség lenne.

2021. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt eddig nem említetted, de egyedül laksz vagy valaki mással? Saját ház vagy albérlet? Ha nem egyedül laksz, akkor azért nem mindegy, hogy egyáltalán mit szól hozzá az, akivel együtt laksz.

Ha ő nem akarja/ők nem akarják, akkor tiszteletben kell tartani.


Én továbbra sem javaslom, mert szerintem lehetetlenség mindig odafigyelni az óvintézkedésekre és a macskáknak nem tenne jót. Csökkenne a mozgásterük. Azért nem kellene kitolni a macskákkal egy új háziállat miatt.


Ha meg mindenképp a kígyót akarod, ami szerintem nagyon rossz döntés, akkor ajándékozd el a macskákat.

2021. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!