Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha eltekintenénk az emberi...

Ha eltekintenénk az emberi értékrendektől akkor egy állat megölése is ugyan akkora bűn lenne mint egy emberé?

Figyelt kérdés
Csak érdekel hogy ti hogyan vélekedtek erről a dologról. Ha eltekintünk az emberi értékrendektől szerintetek ugyan akkora bűn egy állat megölése mint egy emberé? Szerintem igen mivel az állat is ugyan olyan élőlény.

2021. márc. 8. 15:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
54 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Életet készakarva kioltani semmilyen körülmények között nem szabad. Élet és élet között pedig nálam nincs különbség.
2021. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Szegény tigrisek, mind börtönben lennének. :(


Egyébként ez esetben egy hangya véletlen eltaposása is bűn. Sőt, egy növény megevése is.


Ha ezt a gondolatmenetet követnénk, maga a létezésünk is bűn lenne. Az értékrendektől eltekinteni értelmetlen.


Az emberek a fajtársaink, s emellett az egyetlen civilizált faj a földön. Mi vagyunk képesek az öszetett gondolkodásra, számolni a következményekkel, érzelmi alapon dönteni, feltalálni összetett szerkezeteket és még sorolhatnám. A határokat nem kellene elmosnunk, mert nem vezet jóra szerintem.

2021. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Sose csaptál le még szunyogot.

Amúgy nagyából eggyet értek #1-el mert ha a szobámba van egy légy én megfogom és kiengedem az ablakon.

2021. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én is csak akkor csapom le ha nagyon muszáj de csak úgy nem bántanám
2021. márc. 8. 15:44
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

Egy ember elvesztése a hozzátartozói számára nagy veszteség és nehéz feldolgozni, ezért is nagyobb bűn. De nem csak a hozzátartozók, hanem a barátok számára is nagy veszteség. Tehát ezzel más embereknek is nagy fájdalmat okozol. Állatoknál ez nincs így alapesetben. Ha valaki annyira szereti a háziállatát, mint egy embert, az beteges.

Azért az autósokat, akik elütik a macskákat, kutyákat, főleg ha ott is hagyják az úton, bebörtönözném. Sajnos nagyon kevés a gyalogosok számára fenntartott hely egy lakótelepen és nem mindig oldható meg a kutyák zavartalan sétáltatása, az autósoknak kéne jobban vigyeázni, ha már muszáj volt beengedni őket mindenhova.

2021. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Értelmes lény megölését én hasonlóképp büntetném, de nem ugyanúgy. Pl a hangyát nem venném értelmes lénynek, most tekintsük el attól, hogy milyen hasznos, de nincs agya, és naponta ötvenre rálépünk véletlenül. De teszem azt egy kutya megölését igenis büntetném. Alapból sok gyilkos kicsiben kezdi, vagyis állatokkal. Ha valaki képes mondjuk lefejezni pl egy macskát, azt tényleg engedjük a társadalomba, mintha mi sem történt volna? Gyerekek közé? Ne már...


Nehéz meghúzni a vonalat, hiszen disznókat például állandóan ölünk, mégsem "baj". Én sem vagyok vegán, de nem érzem magam ettől gyilkosnak, bár tudom, hogy annak számít. Szóval úgy mondanám, hogy haszonállat szenvedés nélküli megölése nem kéne, hogy bűn legyen, de kínok közti megölése stb az már igen. A kedvtelésből tartott állatok bármilyen nemű kínzási/ölése is. Én szeretném, ha egy nap ez jól lenne szabályozva Magyarországon. Most simán orrba-szájba lehet szaporítani, a kölykök fejét lecsapni, az anyjukat kidobni az utcára, az apjukat egyméteres láncon tartani, éheztetni, megmérgezni, akármi. Nem adnék nekik ugyanakkora büntetést, mint mondjuk egy ember elleni gyilkosság, de attól még büntetném.

2021. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Az ember mindenevő, és szüksége van húsra. De az állatkínzás és ölés az komoly bűn.
2021. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
5/5, a sok autó már tényleg kiakasztó... más: kissé értelmezhetetlen a kérdés. Első pillantásra egyetértek, de az ember által használt "értékrend" fogalmán túl nem igazán beszélhetünk ilyen értelemben, embertől független értékrendtől. Az oroszlánok megölik egymást (igaz, gyakran az emberek is, közvetve-közvetlenül) és más állatok is, pedig fajtársak közt elvileg nagyobb az összetartás. De az se kizárólagos. A "bűn" is egy ember által alkotott és "működtetett" fogalom, ezért nagyjából úgy értelmezzük, hogy nekünk legyen jó. Ha nagyon szigorúan nézzük, szerintem minden élet kioltása bűn, de nem nagyon lehet elkerülni. Ha őszintén próbálod elkerülni, akkor már mindent megtettél. A kvietizmus az a vallás, ahol minden hatást próbálsz elkerülni, amivel befolyásolsz bármit is. Jóformán meg se mozdul az ember. Elméleti szinten nem kell ölni, ha nem vagy veszélyben, minden mozdulatod úgy végzed, hogy véletlen se sértesz meg semmit és csak gyümölcsöt eszel (amivel a növénynek nem ártasz, mert csak elszórod a magjait) és vizet iszol. Mert ha a növények magjait szétrágod, akkor ott is egy potenciális életet oltasz ki. Nehéz...
2021. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
Biológiai értelemben még így is nagyobb bűn egy ember megölése, mint egy állaté, mert az ember a fajtársad. (Hogyha nem erkölcsi, hanem biológiai alapon gondolkodnánk) Állat megölése a legtöbb ember életében szükséges az életben maradáshoz (egy ilyen társadalomban se biztosan tudna minden ember vegán módon élni)
2021. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

Természetesen nem.

Az, hogy élőlények, nem számít. A fűszál is az. A yersinia pestis is az.

Ha eltekintünk az emberi értékrendtől, nem is létezik olyan, hogy bűn.

Döntsd el, hogy most akkor mit akarsz. Nem úgy tűnik, mintha a szobád az intelligencia fellegvára lenne...

2021. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!