Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 8 éves gyereknek hörcsögöt...

8 éves gyereknek hörcsögöt vagy kanárit vennétek? Miért?

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 16:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

5-ös, gyerektől függ. Én húgom, mint írtam, részt vett a hörcsög gondozásában. Amit én leírtam, saját tapasztalat. Húgom nem unta meg a hörcsögöt. Mi hörink is kb. öt évig élt, pedig hetente egyszer volt takarítva, volt egy házikója, ahová gyapotot tettünk be neki. És el volt kényeztetve mindenféle finom falattal. Hetente kétszer kapott diónyi nyers húst, vagy élő szöcskét, mivel az aranyhörcsög a természetben is vadászik. Szép is volt a bundája, csillogott a szeme, sosem volt beteg. Öregkorára megőszült, és végelgyengülésben hunyt el. Bár, nálunk minden állat matuzsálemi kort ért meg a zebrapintyektől kezdve a degukig. A tengerimalacok közül is több megérte a 15-16 éves kort.


Amúgy meg a kettesnek üzenem, lehet hörcsögöt párban tartani, ha különneműek, de akkor abból gyakori szaporulat lesz.


8-as voltam.

2021. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyen állatból nem szabad ellenkező neműeket együtt tartani, mivel a szaporítás értelmetlen és felelőtlen dolog... Pont emiatt van ennyi beltenyésztett hörcsög az országban, mert rengeteg ember tenyésztő játszik. A Hörcsögmentéshez több olyan szíriai aranyhörcsög is került már az évek során, akiknek olyan bundaszínük volt, amire kifejezés sincs (külföldön sem), mert olyan elcseszett genetikával rendelkeztek... A hörcsögök max 4 évig élnek, de az is NAGYON ritka. Inkább 2-3 az általános. 5 évig biztosan nem élt a tiétek sem. Olvasd át a horcsoginfo oldalt. Az állattartási kultúra rengeteget változott az évek során. Ahogy 20-40 éve hörcsögöt tartott a magyar, az ma már bizonyítottan rossz, az állatkínzás határait súrolja.
2021. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Egyiket sem ajánlanám feltétlenül gyereknek.

Rágcsálóból díszpatkányt (hihetetlenül kezesek, szelídek és okosak), madárból egy pár hullámos pait vennék (ők tényleg megtanulgatnak beszélni, megülnek az ember kezén és kis viccesek).

A höri kevésbé szereti ha napközben kézbeveszik, a kanárit pedig tényleg inkább csak nézegetni lehet...

2021. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
A kanárival sokkal több gond van szerintem. Nekem is hörcsögöm volt 8-10 évesen, nem egyedül gondoztam, de nagyrészt én etettem, cseréltem a vizét, a pisisarkot is egyedül takarítottam. Nyilván úgy kell készülni, hogy elsősorban a szülő(k) felelőssége a háziállat, de nem minden gyerek un rá két hét után a gondozásra. A hörcsögöt meg elég könnyű gondozni, ebből a szempontból ideális.
2021. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

"Semmilyen állatból nem szabad ellenkező neműeket együtt tartani"


Ez így nem igaz, a kanárit (és más díszmadarat) sem azért kell párban tartani, hogy szaporodjanak, hanem mert ha egyedül vannak, rossz szokásokat vesznek fel, ami akár az élettartamukat is csökkentheti, illetve az azonos neműek nem feltétlenül jönnek ki egymással, verekedhetnek, ellenkező nemű díszmadarak nagyobb eséllyel jönnek ki jól (persze ez nincs kőbe vésve, de tapasztalat nélkül nem éri meg kísérletezni). Figyelembe kell venni, hogy eredetileg természetes élőhelyükön hogyan élnek, a hörcsögök magányosan, a díszmadárként tartott madarak csapatban, teljesen más életmód, emiatt a tartásuk is más.

2021. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos a hörcsögök átlag élettartama 2-3 év, ritkán élnek csak 4-5 évig, de egy ízben hallottam egy 7 évet élt veteránról.
2021. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
18%
Annyira bírom ezeket az okos embereket itt...........szánalmasak vagytok sokan............
2021. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen akartok állatot akkor én a hörcsög ajánlom. A többiek már leírták az okokat.
2021. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!