Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? :"- (

Mit gondoltok erről? :"- (

Figyelt kérdés

Született 7 kiskutyánk . :S Amúgy is volt 3 tehát nem tudjuk őket megtartani . :( Szüleim azt találták ki ,hogy csak egy kutyánk maradhat !! tehát még attól a 3tól is megakarnak válni mégpedig úgy,hogy egy újonnan nyílt menhelyre adják be őket . :(( Az igazgatója nagyon jó ismerősük amikor ezt megbeszélték azt mondták a szüleim ,hogy még itthonra is akartak küldeni a kutyáknak cuccot . ( pedig semmi szükségünk rá,nagyon jól gondozom őket )

Emellett azt ígérte ,hogy bármikor bemehetek hozzájuk látogatni ,gondozni őket . Állítólag megkapnak mindent oltást ,ételt,orvoshoz viszik,fürdetik,meg játékot is folyamatosan szállítanak oda. Megszeretném még nézni ezt a menhelyet ,de csak abban reménykedek ,hogyha új menhely akkor jó lehet . :S

Szerintetek hagynom kellene ,hogy elvigyék őket ? :(


2010. aug. 25. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Először is nyugodj meg, a kis állatkáknak így lesz momentán a legjobb, úgysem maradnak örökké a menhelyen. A fiatal kiskutyákat elkapkodják onnan is, hiszen jelképes összegért el lehet hozni őket, jó gazdihoz kerülnek, mert menhelyre nem mennek az elkényeztetett kislányok/kisfiúk.

Hagyd, hogy elvigyék őket, bármikor be tudsz menni hozzájuk, ha úgy gondolod, hogy látni szeretnéd őket. Ne féltsd őket, jó sorsuk lesz! :) 22L

2010. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egy részem sajnálja őket a másik meg helyesli mert nektek sem lessz velük annyi gond mert 10 kutyát ivartalanítani etetni ápol az nem semmi ugye anyagilag és mostanában ki szokták őket ivartalanítani a menhelyen
2010. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyekre is jár ám sok díszbarom ingyen kutyáért!!!

És nem egy közülük láncra vagy rossz körülmények közé kerül.

2010. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd hogy elvigyék őket! Attól hogy most nyílt, meg hogy jó ismerős, lehet hogy egy év múlva egy sintértelep

A legjobb ismerősből is válhat ellenség.


Most elmondok neked egy nekem szörnyű esetet:


Van egy németjuhász kutya a szomszédban. A gazdája két éve bevitte a menhelyre, ami itt a városban van! Azt mondták, hogy szép kutya, megtartják, nem altatnák el. Ugy történt, hogy elment munkaügyben a nyáron külföldre, és megkért járjak mán ki a menhelyre a kutyához addig. Kimentem, és kiderült, hogy valaki elvitte, egy másik helyre. Nagyon nehezen akadtam rá, hogy a dunántúlra került egy szaporítohoz. Hazahoztam, szerencsére él és virul

2010. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A te szüleid még emberségesek, az én apám a szemem láttára verdeste őket földhöz, meg taposta szét őket a betonon..


Ennek már több mint 17 éve.


Azóta már a faterom se él (hála istennek).

2010. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Látod ezért kell ivartalanítani a kutyákat. Sok fájdalomtól kímélnétek meg magatokat. 10 kutyát pedig nem tudnátok megfelelően tartani, tehát a menhely jó megoldás.
2010. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez szörnyű máskor ne mondjatok nekem ilyen történeteket !!! :(( Az 1.válaszolónak nagyon köszönöm sok erőt adtál ! :)

Habár most mosolyogni sincs erőm . Soha nem hagynék ilyet ,hogy elaltassák ,mert mindennap mennék oda és ha egyszer meglátnám ,hogy bármi rosszat csinálnak vele megölném őket KOMOLYAN !A sok díszbarom meg kínozza saját magát kedve szerint !



Sajnálom ,hogy ilyen apukád volt de ... én ha ilyet tenne tuti ,hogy a saját apámat feljelenteném ! De ő ilyenre soha nem lenne képes !

2010. aug. 25. 14:32
 8/9 A kérdező kommentje:
AZ NEM EMBER AKI ILYET CSINÁL ! HOGY VAN ILYENHEZ SZÍVE EGY GYÖNYÖRŰ KISKUTYÁT ... :@
2010. aug. 25. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Mosolyogtató lenne kérdezőnk naívsága,ha nem lenne Magyaországon ilyen tragikus a helyzet kutyaügyben.

Kutyák százezreit ölik meg brutálisan,ássák el élve,ütik agyon,akasztják fel,dobják élve dögkútba stb.

Hiába nem akarod olvasni sem,minden feleslegesen világra jövő jószággal növeled a szerencsétlenek számát.

Lehet,hogy normálisnak kinéző ember viszi el,az még nem biztosíték arra,hogy normálisan is fog vele bánni.Megad egy kamu címet-nevet,és ennyi,sosem találod meg,a kutya meg talán már egy gyepin várja az altatóinjekciót.

Hidd el,nem kapkodnak a kiskutyák után,ezrével születnek.Egy menhely nem adhatja ki neked a befogadó adatait,hiába akármilyen jó ismerős.

Ennyi.

Egyébként mi az,hogy hagynod kell-e elvinni őket?Ha kiskorú vagy,a szüleid döntenek,nincs beleszólási jogod.

Ha nem vagy kiskorú,de a szüleid ingatlanán laksz,sziontén nincs beleszólási jogod.

2010. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!