Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Mert...

Mit gondoltok erről? Mert szerintem a bácsinak nagyon is igaza volt!

Figyelt kérdés

[link]

Olvassátok el a hozzászólásokat is!


2010. dec. 1. 22:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nemcsak ilyen hű állatvédős .................****-októl kérdezemt!
2010. dec. 1. 22:30
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Az a hibás, akinek a kerítése alatt átment a kutya.
2010. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Ezt hívják egálnak, mert ezért egy kutyát nem kéne agyonütni, másrészt ha a gazdi ott van, és nem fegyelmezi a saját kutyáját, akkor ne sírjon ha más teszi meg, esetleg ilyen következményekkel.
2010. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Talán ha a kislánynak és a szüleinek lett volna annyi esze,hogy normálisan elhelyezi a kutyát (betömi a lyukakat a keritésen-kb 10 percet vesz igénybe de csak saccolok) ,akkor nem kellene most két hányás között siratni a kedvencét.

Egy kutya felelősség,és aki mást okol a saját baromsága miatt annak nem adnék állatot.

Ennyi a véleményem. Nem itélem el,megértem a bácsit. Egy falusi öregnek teljesen más a felfogása mint egy fiatalnak,ő csak a tyúkjait védte. És abban is igaza van,hogy idegen kutyát veszélyes fogdosni.

Az más kérdés,hogy én biztos nem ütöttem volna agyon.

2010. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Jó, persze megvédi a portáját... De egy szerencsétlen kölyökkutyával szemben, úgy, hogy megöli azt? Nehogymár ne legyen annyi érzés és türelem benne, hogy megpróbálja békésen megoldani. Nincs olyan kutyatartó, akivel nem fordult még elő, hogy elszökött az állata. Nem érdemelt halált, nem tudta, hogy rosszat tesz. A kislány traumájáról nemis beszélve, az erőszakot nagyon nehéz kiheverni, örökre nyomot fog hagyni benne. 10 évesen még nem érti meg ezt a brutalitást. Én sem, 24 évesen.
2010. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza volt, hogy ne menjen át más kutyája a kertjébe. De hogy azonnal agyoncsapni vasvillával??? Egy kölyökkutyának az is elég lett volna, ha ráordít meg hadonászik felé, de a cikk szerint bevett szokása volt csapkodni a kutyákat, úgyhogy gondolom, ott az a megszokott :( A kutya gazdái is hibáztak, mert nem figyeltek rá, hát ez kemény lecke volt nekik, az biztos.
2010. dec. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt igaza van másrészt nem. Mindenkinek kötelessége vigyázni a kutyájára és úgy tartani hogy az senkit se zavarjon. Viszont egy intelligens ember felfogja hogy nem a kutya tehet arról amit csinál, ezért nem őt kell bántani. Valószinüleg kevesebbel is el lehetett volna kergetni hogy ne legyen baja. Ez kb olyan mint ha a pisztolyt akarnád megölni azért mert rád lőtt, pedig a pisztoly nem tehet róla csak a kéz amely elsütötte, az csak egy eszköz.
2010. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Ezért irtam,hogy egy vénf@sznak,aki egész életében kapált és állatot tenyésztett magának más az életképe mint nekünk. Nem mindenki lehet intelligens és állatvédő. Falun bevett szokás,hogy lelövik,agyonütik azt az állatot ami kárt tesz a baromfiudvarban.
2010. dec. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de én innentől kezdve félnék ilyen vadbarom mellett lakni, félteném a gyerekeimet is. Lehet, hogy a következő "konfliktusát" is vasvillával intézi el...
2010. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Norczy ***** válasza:

persze-persze! legyen felháborodva, hordja le a szomszédokat, de ne egy kölyökkutyát csapjon agyon! hisz az csak gyerek, nem tudja mi a rossz és mi a jó!

Kicsit durva leszek: ez egyezne azzal ha mondjuk a pár éves gyerek elcsenne 1 csokit a boltból v mondjuk összetörne valami drága holmit és azonnal agyonverné a tulaj! Ki a hibás: aki nevelte, aki nem figyelt arra mit tesz az az állat.

Jogos az öreg haragja, de nem jogos amit tett! Azért önbíráskodni még nem lehet ebben az országban! Jelentette volna fel a gazdákat vagy bármi! de nem agyon csapni egy ártatlan lényt!!!!

2010. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!