Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tantsam meg a lovat a...

Hogyan tantsam meg a lovat a másik irányba futószárazni?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak úgy tud hogy a bal oldala van a kör közepe felé, nekem a jobb kezembe van az ostor, balban a futószár maradéka. Ebbe az irányba viszonylag szépen megy, de a másikba... Elindítom, pár lépést megy, majd felém fordul, és néz bambán. Odamegyek és próbálnám a fejét a jó irányba fordítani, de egyszerűen nem engedi hogy a feje úgy álljon, hogy a jobb szemével lásson engem. Próbáltam segítséggel is, aki körbe körbe vezetné, de amint elengedik ugyan ez van. :( Ráadásul a segítőmet majdnem sikerült megrúgnia... Amúgy máskor jól kezelhető, az az eggyetlen probléma, hogy mielőtt hozzánk került sosem futószáraztak vele... 5 éves herélt.
2009. máj. 16. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeme rendben van? Ez előfordulhat olyan lovaknál akik az egyik szemükre nem jól látnak.
2009. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy rossz lenne neki. De most, hogy mondod lehet, hogy van benne valami. villanypásztorral le van választva egy rész, ahova fűmag van vetve, és lovaglásnál amellett haladunk (tőlünk jobbra van a villanypászor). Ahol az etető mellett beszűkül a pálya, elég nehezen küzdi át magát eleinte, majd néhány kör után megszokja, hogy arra kell mennie. De eddig csak arra tudtam gondolni, hogy a lovak nem szeretik, ha szűk helyen kell átmenniük. Mindenesetre majd holnap megnézem.
2009. máj. 16. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy másképp reagál-e ha jobb vagy bal oldalról, hátulról közelítesz hozzá.

Másképp viselkedik-e, ha egyik vagy másik oldalával állítod a karám, vagy deszkafal mellé.

2009. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, a szemével semmi baj nincs, egyszerűen csak "gonosz". Legutóbb már azt csinálta, hogy megállt, felémfordult és nekemrontott, mintha el akarna taposni. Ezután jól elvertem, és ez az utóbbi probléma már megoldódott de az eredeti nem. Nembaj végülis ez nem a világ vége csak így nem tudom egyszerre sokat futtatni (pedig ráférne) mert látszik rajta hogy egy idő után bizonytalanabban megy, megszédül. De mondom eddig sose futószáraztak vele, remélem azért majd megszokja.
2009. máj. 19. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan ( oldalsó kikötőszárral a nyereghez ) futószárazód általában nem jön elő ilyen probléma, de ha mégis akkor te nem vagy elég határozott arra a kézre és a ló ezt ki is használja. Szerintem próbáld meg körkarámba futoszárazni vagy kérj meg egy edzőt h segítsen!
2009. jún. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!