Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lakásban állatot tartani...

Lakásban állatot tartani mivel jár?

Figyelt kérdés
Tehát kutya macska.... nekem nincs viszont ha egy leendő barátnőmnek mondjuk lenne nem tudom mit jelentene ez pontosan? Új lakásom van és nem igazán akarnám leamortizáltatni bármilyen kisállattal és örökös kutyamacskaszőrt se szeretnék.
2021. júl. 31. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Igen, sajnos vannak se*fej kutyatartok, de ez nem azt jelenti, hogy az osszes kutya neveletlen es ne lehetne veluk egyutt elni.

Ha a parod kutyaja/macskaja, akkor szerintem az ő feladata tisztan, es rendben tartani az allatot es a kornyezetet is, de ezt tisztazni kell mar a legelejen, hogy ki mit vallal vele kapcsolatban, ha neked belefer es nem nyűg a setaltatas, amikor o dolgozik, akkor azt megteheted, de mindent azert nem kell magadra vallalni.

2021. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Lehet neked barátnő se kéne,nehogy leamortizálja a drága kecót...


Amúgy ja,van ilyen meg olyan állattartó is.

Normális esetben a legtöbb nehézséget a szőr a ruhákon okozza.

Arra nem találtam még 100-os megoldást.

Takarítani többet kell sokkal.Azt hogy az állattartásnak szaga van..hát nem úgy kell elképzelni,hogy egy istálló,ahol térdig gázolsz a ganajban.

Ahol a gazda együtt él az állattal,ott ha nincs tisztaság,akkor állat nélkül sincs rá igény.

Kölyök kutyák esetében szoktak előfordulni olyan gondok, amitől te tartasz vagy olyan gazdák esetén, akinek nem kéne csak plüssöt tartani.

Láttam már olyan ebédlőasztalt,ahol az asztalláb félig át volt rágva,de gyereket is ,aki az ebédlőasztal tetején állva köpködte a családtagokat.

Szóval ez inkább nevelés kérdése.

2021. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Az állatoknak van egy bizonyos szaguk (számomra kivétel a macska), azzal nem lehet mit csinálni, azonban megszokható, és ha pl: kutya, rendesen van tisztítva séták után, néha-néha meg van mosva, annyi se lesz. 9 évig volt macskám, 2 éve vannak kutyáim, 2 közepes testű.


Macska: semmi szaga nem volt. Nem túlzok, semmi. Azonban az alomtálcának a macska pisijétől - főleg az volt nagyon büdös - és kicsit a kakitól is, annak volt szaga, de ha naponta fel van ásva rendesen, azzal sincs nagy gond, és lehetőség szerint nem asztal mellé kell rakni, hogy az asztalnál ülő azt szagolgassa, mert úgy tényleg rossz. Más macskáknál nem tudom, nálunk állandóan szőr volt, mivel a fajtája olyan, hogy 365 napból 365x hullajtotta a szőrét. Napi kétszer söprés vagy 1-2 naponta porszívózás a lakásban + legyen mindig készenlétben szőrleszedő guriga. Lehetetlenség elkerülni a szőrt, mindegy hogy macska vagy kutya. Lakás szempontból semmi panasz, semmi rosszat nem csinált, nem kaparta a falat, ajtót, függönyt se szedte le, törni se tört el semmit.


Kutya: vedléskor irgalmatlan állapotok (igaz, nekem kettő van, de a második később jött, így egy kutyával számolva tudok írni, milyen). Kozmetikus után kb egy-másfél napig rendben, utána megint lehet napi 3x söpörni a lakásban, annyi a szőr (kinek mi, az enyémnek dús a szőrzete, ez van). Van egy alap szag, de megszokható, nem is feltétlen rossz, és alap, hogy rendesen letörlöd séták után. Ha még kölyök, a maga játékos módján biztos fog történni rombolás, na meg függ, hogy lelki sérült kutyát, felnőtt vagy kölyökkutya kerül a lakásba. Végül leszokott a dologról, ámde csak az én papucsaim néha-néha veszélybe kerülnek... ha valamiért mérges rám, amíg nem vagyok itthon, simán eltulajdonítja tőlem, apámtól nem merné.


Kutya bajosabb, de mert vele többet is kell fogalkozni, nem annyiból áll, hogy simi a fejecskére aztán elalszik valahol 18 órát, amikor meg kell, megy hugyozni. Felsöpörni a lakásban, akár többször, nem nagy dolog, max 10 az egész összesen. Porszívózni se nagy kaland, csak kevés türelme van hozzá az embernek, de alapvetően tényleg nem nagy durranás. Szóval nem abból áll a nap, hogy utána takarítasz. Az meg a gazdát írja le, ha a liftbe engedi hugyozni a kutyát és oda xarhat, ahol akar. Két hétig tartott a szobatisztaságot nagyjából elérni, rengeteg juti falattal, de így se jutott eszébe, hogy a lépcsőházban vagy pl: falra vizeljen, pedig előttünk 1 évig menhely, előtte pedig erdőben cseperedett fel, mindig ott csinált a dolgát, ahol kedve szottyant.

2021. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%
Bewécézik, vagy alom kell neki, büdös mindenképp.
2021. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek 5-tel, egy gyerektől nem feltéted a lakásodat? Ott is borítékolható a kár. Azért ondod hogy más, mert nem szereted az állatokat.

Pedig állatokra nemcsak az éllattartó barátnődnek, hanem a gyerekeknek is igénye elsz minden bizonnyal.


Az állattartás anyagi ráfordítással jár (állatorvos, jó minőségű kaja, plusz takarítás miatt takarítószerek és igen, a károk).

Ugyanakkor így jó eséllyel minden nap lesz takarítva, és egy melegszívű, talpraesett, gondoskodó barátnőd lesz.

2021. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Napi szintű takarítással nem lesz nagyon kellemetlenség.
2021. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
Amugy nem kotelezo allatossal osszejonni. Van, akinel ez szinten kizaro ok, de ha nalad is az es ennek ellenere osszejossz egy ilyen novel, utana ne jarjon a szad. Ugysem fog teged valasztani az allata helyett.
2021. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kötelező és mindig amikor gondolkozok rajta mindig meg is győzöm róla magam, mint most is , hogy nincs nekem erre szükségem :S a hátulütője, hogy lábonlövöm magam kb mert annyi csajnak van kisállata :D de ez egy másik történet :D
2021. aug. 1. 11:59
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

egyik váalszoló vagyok,s zintén állattal (állatokkal). Szerintem jól döntöttél, ha nem akarsz állatkát, akkor ne járj oylan nővel akinek ez fontos.

Viszont továbbra is tartom, hogy ebben aze setben a gyereket is fontold meg, mert gyerekeknek is lehet nagy szükségük állatkára (és semmiylen játék nem pótolja).

2021. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ha erre kerülne sor, lehet már kertes házban lakok valahol pest környékén, vagy ha ennyire akarna a gyerek állatot akkor lesz állat. De amig tudok választani, addig egyelőre nem.
2021. aug. 1. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!