Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a szerepe a hím lepkék...

Mi a szerepe a hím lepkék tollas csápjainak?

Figyelt kérdés

A többnyire színpompás lepkék hímjeinek jól fejlett, nagy felületű, úgynevezett tollas csápjai vannak, ami jól megkülönböztethetővé teszi őket a nőstényektől (ha a mintázatban, színben ez nem lehetséges).


A, Nagy felületű legyezőként használják a fejük hőmérséklet-szabályozásában.


B, A nőstények simogatására használják udvarláskor.



C, A csáp lengetésével adják hím vetélytársaik tudomására jelenlétüket és erejüket.


D, Messziről (akár 400–1000 m-ről) is megérzik a nőstény illatanyagait, és rátalálnak.


2008. dec. 9. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Amugy D, .

De ez most milyen kerdes?

2008. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Netes versenyen vagyok, és azért kérdezem hátha itt tudja valaki
2008. dec. 9. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor bizonyára már elkéstem a válasszal:), de azért leírom: azok a "tollak" valójában apró érzékelők, amik a nőstény lepke feromonjait fogják fel a levegőből és a rajtuk elhelyezkedő finom szaglóreceptorok érzékelik azokat. A párkeresésben elengedhetetlenek.
2008. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Már nem azért de én is versenyzek és ha tanulnál és nem lennél teljesen sötét akkor tudnád. Mellesleg ez rohadt nagy bunkóság!!!!!!!!!!!!! =(

Jah és ha nem szeded le kizáratunk a versenyból!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szólónak, teljesen igaza van. Én is versenyzek, és nem az a lényeg hogy beírd ide a kérdést, a többiek meg majd megkeresik neked. Te is keresgélj, könyvtárban, vagy itt a neten olvasgass, de nehogy már azt gondold ilyen könnyen el lehet intézni a versenyt. :S ......
2009. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egyépként még annyit teszek hozzá, hogy ehhez még tudni se nagyon muszáj mivel logikus a válasz. ...

(-előző voltam-)

2009. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a gáz, hogy a kérdező egy VERSENYEN egy ilyen egyszerű kérdésre nem tudja a választ.


Én nem versenyzek, de ez azért egy elég gyenge kérdés volt. Komolyan, egy természetfilm, azt annyi.


Kettő: ha már "csalsz" akkor légyszi tedd normálisan.

Mondjuk ne írj válaszokat. Az úgy kevésbé feltűnő.

Ha már tanulni nem tudsz, akkor puskázni tanulj meg.


Kritika.


Ja, és hogy 100% hasznos legyen a válaszom: D

(Ha lepontozol, akkor elfogult vagy. A válaszom 100%-ig helyes.)

2009. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!