Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vagy kutya?

Macska vagy kutya?

Figyelt kérdés

Melyikeket szeretitek jobban?


Előnyei és hátrányai mind a kettő állatnak?



2021. szept. 6. 21:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%

Hal.


Na jó, macskásként indultam, mostanra vagyok inkább kutyás.


Macskának az előnye, hogy természetéből adódóan nem zavarja, hogy az életterében ürít, elássa. Emiatt tovább tudod egyedülhagyni. Az is előny lehet, hogy nem kell folyton mászkálni vele, kevesebb tanítást, nevelést igényelnek a békés együttéléshez. De kell lemozgatás, minimális szocializáció (ne rettegjen a látogatóktól, legyen az gyerek vagy nagyszülő), lemozgatás (vadászat).


A kutyával több a meló: szocializáció, nevelés alap engedelmességi feladatok (tudod, hogy ne nyírja ki magát, pl. kirohan a kapun egy autó elé, vagy él tudd venni a mérgezett egeret a szájából), sok esetben sport, life long learning. Benti tartás esetén felnőtt korban napi 1 hosszú séta, 3-4 röpke eü. séta. Bentit 8 óránál sokkal hosszabb ideig nem lehet séta (azaz) ürítési lehetőség nélkül hagyni, különben szétcseszed a veséit. Kinti tartás esetén is napi 1 hosszú séta illene, hogy világot lásson, felfedezzen, bandázzon.

Tehát sokkal aktívabb gazdit kívál és eléggé behatárolja a napirended.


Nem tudom hogy fordult át nálam kutyába, de az időközben kialakult macskaszőr allergiám biztos közrejátszott.

2021. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
81%
Cica, de a kutyát is szeretem. Cicát jobban.
2021. szept. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%
Macsiii. :) De a kutyákat is bírom nagyon.
2021. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%

(Csak ne az enyém legyen {a kutya}, mert az nagyon macerás.)

23-as voltam

2021. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
100%

[link]


Ezt a videót küldöm mindazoknak, akik lepontoztak engem. 😏 De nyugalom. Írtam, hogy a kutyákat is szeretem. pl:


[link]


#18-voltam

2021. szept. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
89%

Ez pont olyan mint mikor megkérdezik a gyereket, hogy anyu vagy apu?

Mindkettő. Imádom őket ők is engem és egymást. Kiváló társak nemcsak nekem hanem egymásnak is. Együtt szoktak aludni a kutyaházba, ami elég meglepő de igaz.

2021. szept. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

26

Szerintem nem meglepő. Az én kutyám és macskám is (rég volt, gyerek-, kamaszkoromban) szerettek együtt lenni, játszottak is egymással. A macska mondjuk szabadon közlekedett a szomszédságban, meg aludni bent aludt, de sokszor láttam őket együtt a kertben marháskodni.

2021. szept. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!