Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan kiakadnak A-állat megkínzásán, míg B-állat megkínzása fölött átnéznek?

Figyelt kérdés
Olvasgattam az utóbbi időben az itteni kérdéseket, és felvetődött bennem ez a kérdés.
2021. nov. 19. 02:24
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igazából nem annyira itt ehhez az oldalhoz kapcsolódik,de én megfigyeltem hogy a hírérték is számít nagyon. Pl bántottak egy kutyát,de nem kerül ki sehova csak egy bizonyos csoport tud róla akkor az semmi. De ha pl.látod a hírekben hogy xy ezt meg azt csinált egy kutyával akkor már rögtön (többen is) ellene vannak.
2021. nov. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Elárulok egy szomorú dolgot neked, és ebbe semmi rosszindulat nincs. Az emberek az A-t, és a B-t is nagy ívből letojják kivéve 1-2 nagyon állatbarát ember, de ő se dühöng rajta 2 percnél tovább, vagy egy kommentélésnél. Ez ugyanígy van akármilyen hírnél, ami nem közvetlen rád van kihatással, hogy nem érdekli az embert, legyen az bármi tényleg bármi. Nincs a te életedre kihatással, nem veled történt vet az ember egy keresztet, és megy az élet tovább. Sajnos vagyn em sajnos ez az igazság. Az ilyen "divat" jól megmondó embereket kommentszekcióba meg ne is figyeld, csak kifelé akarja mutatni, hogy őt mennyire megérintette ez a dolog, meg mekkora legény, de aztán 1 perc múlva nem is emlékszik rá.
2021. nov. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Én kiakadok minden állat kínzásán, nyilván aki szeret bármilyen állatot is, ugyanígy van vele.

De eléggé antiszoc. fsznak kell lenni ahhoz, hogy ezt ne nagyon lássa át egy ember önmagától.

Ja tudom, állatot tartunk házikedvencnek, és mégis húst eszünk....


Az EQ=0-ások kedvenc sportja ez, erre verik, amikor épp unatkoznak.

2021. nov. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Minden állat kínzásán kiakadnak az emberek. De az nem állatkínzás, hogy megeszed a haszonállatot. Normál esetben az állat szenvedése minimális. Amikor ez nem így van, akkor az emberek ugyanúgy ügyet csinálnak. Nem egy botrány volt abból, hogy napvilágra került hogyan bánnak egyes telepeken a haszonállatokkal.
2021. nov. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát még az embertárs kínzásán mennyire át tudunk nézni, sőt tapsolunk is hozzá.

Álszent világ.

2021. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyire értelemes? Hoz e elég nagy hasznot? Ha nem akkor lesznek kiakadva az emberek. Megölsz egy tehenet húsért vs megölsz egy kutyát semmiért.
2021. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Az a gond, hogy fáj az embereknek az igazság, és felettébb undorító, hogy egy állatot többe nézünk, mint egy embertársunkat. Múltkor is volt egy jó kis poszt, ahol a kutyája lerángatta emberünket a metró elé, és sajnos belehalt, és az első kérdések:"De a kutya túlélte?" Akármennyire nehéz elhinni egy átlagos ember élete nem mérhető egy kutyájéhoz, hiába az ember barátja, meg hűséges tárgy, de az egyik egy állat, a másik egy ember. Amúgy le lehet pontozgatni, én voltam a 2. és akármennyire lepontozzák az emberek ez így igaz, és az igazság fáj sajnos ezekszerint.
2021. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hűséges társ* csak az autocorrect
2021. nov. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8. Nem, nem ez az igazság. Hiszen te magad mondtad, hogy egy kutya és egy ember élete nem egyenlő, akkor mégis mi bajod van azzal, ha az emberek külömbséget tesznek állatok között is? Vagy egyik, vagy másik, a te álláspontod ferdít.

Sőt, bizonyos emberek élete sem egyenlő a másikéval. Hazudsz ha azt mondod, hogy ugyanannyira tartasz egy tolvajt, mint egy mentőst. Akkor miért ne lehetne az állatvilágban is külömbségeket tenni? Ebben nincs képmutatóság, a képmutató te vagy, mert kettős mércét használsz, neked megvan a külömbség ember és állat, meg ember és ember között, de ha valaki állat és állat között tesz külömbséget vinnyogsz. Azért vagy lepontozva, mert logikátlan hülyeséget beszélsz.

2021. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8! Semmi undorító nimcs ebben. Neked ez a véleményed, másnak meg az. Ha körülnézel a világban (vagy a közvetlen környezetedben) én nem csodálkozom azon, hogy egyre többen sokkal jobban sajnálják az állatokat mint az embereket.


Mindenki álszenteskedik, hogy az ember az első, de amikor valaki fetreng a földön, akkor az emberek 99%-a át is lépi. Én nem tartom magam nagy emberbarátnak, de én megállok ha látom, hogy egy idős ember elesik, megállok ha látom, hogy valaki rosszul van. Tudod ki állt meg a baromi forgalmas 11. kerületi Móricz Zsigmond körtéren, amikor egy 17 éves fiú elájult az utcán? Csak én. Senki más.


Úgyhogy hagyjuk ezt az "ember élete többet ér" szöveget, mert amikor baj van, akkor sehol nem látom ezeket a nagy emberbarát harcosokat.

2021. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!