Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hangyászt lehet otthon tartani?

Hangyászt lehet otthon tartani?

Figyelt kérdés

Olyan különlegesek. Tuti kiszívná a talajból a hangyákat. Olyan a kertünk mint az aknamező. Mármint nem látsz egyet sem, de ott vannak. Egyik nap a kutyám beleszagolt egy icipici lukba a földben, szerintem 20 hangyát felszipuzhatott, ugyanis tüsszögött utána.


A hangyász viszont tudom mi miatt veszélyes, már ha veszélyes.

Annyi érdekes állat van a világon, én pedig nem képezhetem ki őket családtagnak. Egyik nap láttam a jófogáson kilencötvös tatut, már rég a galacsinokat dobálnám neki, ha nem 2500 euróba kerülne. Milyen különleges állatokat ismertek amúgy? Egyik nap bennett kengurut is láttam a jófogáson. xd Persze neki nagy hely kell, emiatt nem tartanám.


2021. nov. 22. 23:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Hangyászt én is szívesen tartanék, állati érdekes állatok, ill. hihetetlenül cukik is (mondjuk itt elsősorban a tamanduákra gondolok, az óriáshangyászok épp kevésbé azok a nagy bozontjukkal).


Az viszont biztos, hogy egy kertben tenyésző hangyák közel sem lennének elég táplálék egy hangyásznak. Ezek akár tízezrével is meg tudják enni a hangyákat egy-egy alkalommal, kb. egy hatalmas rét lenne talán elég nekik.

2021. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1# Hát igen, a fél fogára sem lenne elég. :D
2021. nov. 23. 00:28
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hogy te most egy unatkozó gyerek vagy, vagy csak szimplán egy semminek sem utánanéző lusta disznó:

"A sörényes hangyász kizárólag Közép- és Dél-Amerikában honos. Elterjedési területe Belizétől és Guatemalától egészen Argentína északi részéig tart."

Tehát marhára nem tudnád a pampák, esőerdők és hasonlók nyújtotta életteret/éghajlatot biztosítani neki, ez nem úgy van, hogy bedobod a kertbe és akkor "hangyásszon". Amúgy meg a nevével eltérően termeszeket eszik elsősorban, szóval arra is kiváncsi lennék, hogy te azt hogy tudnád folyamatosan biztosítani neki. Ne haragudj, de elég nevetséges, hogy te komolyan képes voltál abból kiindulni, hogy sok hangya van a kertetekben, és hogy ott akkor biztos jó lenne egy hangyásznak.

Talán utána kéne nézni a dolgoknak, de te csak nevetve hülyéskedsz össze-vissza az egészen. Nem igazán lehet komolyan venni téged így.

2021. nov. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
nekem az a kacsa tetszik, ami zabálja a meztelen csigát, ha lenne kertem, tuti tartanék :D
2021. nov. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Én tuti bedobnék a kertbe 1-2 pávát olyan szépek, hadd játszanak a többiekkel ők is.
2021. nov. 23. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Mi van ha a kérdező egy alsó tagozatos iskolás? Miért nem lehet bunkózás nélkül elmagyarázni, hogy miért nem jó ötlet hazánkban egy hangyász tartása?

Nincs elég gyűlölet meg tahóság már így is a mindennapjainkban?!

2021. nov. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
7: primitív emberektől ne várj komplex gondolkodást.
2021. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Mi?
2021. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Vadállat! Dél-Amerikai. Tehát még a környezet a természeti adottságok, és az időjárás, és páratartalom is különbözik.


Amúgy a sörényes hangyász is szerepel a vörös listán.


Ezek az állatok bármennyire is cukik nem szabad elfelejtenetek, hogy az otthonuk a természet.


És kérdés, hogy Dél-Amerikában lévő tápláléka mennyire azonos az európai hangya fajokkal. Szóval lehet nem is lenne jó neki az európai hangya táplálékként.

2021. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Pl. amúgy ha néznétek természetfilmeket, akkor valószínűleg pl. lajhárt sem akarnátok, mivel a szőrén gombák, és zöld algák vannak, és szimbiózisban él velük, amivel saját magát védi a ragadozóktól, mikor lemegy a fáról táplálékért, mivel a zöld alga a szőrét zöld színűre festi, így könnyebben el tud rejtőzni a talajon.


Szerintem a te kedvenc vadállatkádnak is vannak ilyen sajátosságai.

2021. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!