Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van e valakinek fóbiája a...

Van e valakinek fóbiája a döglött állatoktól?

Figyelt kérdés

Én attól tudok rosszul lenni, ha pl megdöglik egy hal az akváriumomban, vagy egy döglött bogarat látok valahol, vagy egy tökmindegy milyen állatot, de ha nem él, akkor engem kiráz a hideg, és rosszul leszek.


Azért nem tudok lecsapni egy szúnyogot sem.

A pókot egyszer a kádban lenyomtam zuhanyzóval, de amikor láttam hogy összetekeredtek a lábai, akkor úgy váá ki is menekültem onnan. Szóval én nem tudok megölni semmit sem, de azt se bírom látni ha csak magától döglik meg, vagy már eleve döglött.


Pl volt, hogy akváriumból kiugrott egy halam, és ott volt a földön, nézett rám a szemeivel, de már hulla volt, de én otthagytam míg barátom haza nem jött.

Addig csak eltakartam egy vödörrel, hogy ne lássam :)

Ha nekem azt föl kellett volna szednem onnan, én biztos ott haltam volna meg.


Másoknak is van ilyen, vagy csak én vagyok ilyen hülye? :)


2010. szept. 6. 10:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na igen, rondák. Főleg anyámék telkén. Ott volt olyan vastag is, amire azt hittem vipera :)
2010. szept. 6. 17:57
 12/18 KÁELEF ***** válasza:
Különös egy fóbia, ilyenről még nem hallottam, rossz lehet.
2010. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem azt rossz nézni ahogy haldoklik, például, ha nem tudom rendesen lecsapni a szúnyogot, és még nyújtogatja a lábát, akkor marha szarul érzem magam, hogy szenvedni látom.

De a halott állat már nem csinál semmit, attól nem érdemes félni.

2010. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy én sem hallottam még ilyenről :(


Mondjuk annyira nem zavar, mert nem sűrűn látok döglött állatokat, csak úgy eszembe jutott, megkérdezni mások mit gondolnak erről, hátha lenne legalább 1 valaki, aki hasonlóan érez :)

2010. szept. 7. 22:50
 15/18 KÁELEF ***** válasza:

Sok fóbia létezik ám, biztos ez is csak egy a sok közül, ha ennyire bánt, talán felkereshetnél egy pszichiátert, talán tud segíteni. De magad is legyőzheted bár akaraterő kell hozzá.

Én például a pókoktól írtózom, de uralkodok magamon és szétcsapom, kidobom. Végül is nem hagyom hogy a lakásban grasszáljon.

2010. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KÁELEF ***** válasza:
A szúnyog egy rendkívül kellemetlen állatfajta, ha élve kapom el valamelyiket az garantáltan megbánja. :)
2010. szept. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Naja, én meg fújni szoktam magam off, wape és hasonlókkal nyáron, ha olyan helyre megyek ahol sok a szúnyog.
2010. szept. 8. 08:46
 18/18 anonim ***** válasza:

Én falusi környezetben élek, és ráadásul állva pisilek, szóval disznóvágás idején engem a döglött röfi látványa tud csak igazán megnyugtatni. Amint a jószág kileheli a lelkét, én is abbahagyom a remegést :) Nem szeretem a disznótort :)

Felnőtt korodra valahogy le kell gyűrnöd ezt a fóbiát.

2010. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!