Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak én tartom kissé kegyetlen...

Csak én tartom kissé kegyetlennek a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Úgy értem ahhoz, hogy kutyát tudjon faragni a gazda a kedvencéből. Változó a jellemük, ezért lehet rángatni kell a pórázon, rászólni, ugatást harapást megelőzni, netán kikötni de ha valaki teszi ezt a kutya érdekében hogy szocializálódhasson rendesen, az sokszor nekem bántásnak is minősülhet, néha ez jön le.

Nekem nincs kutyusom, de így lehet nem is lesz.


2021. dec. 13. 08:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Az embertartás is emberkínzás ennyi erővel. Ha enni akarsz dolgoztat a társadalom, elszedi a pénzednek legalább a felét. Tudsz szobát bérelni a fizudból öt idegennel egy lakásban, később esetleg egyedül egy külvárosi garzont. Aztán azt látod, ahogy abból pár öltönyös bácsi és azok nénijük jachtozik, magánrepülőzik, 12. kerületben gigavillában luxusban él. Az emberi tudatod miatt ezt látod és felfogod. Ez sokkal rosszabb, mint a kutyus élete, akit azért vesz a gazdája, hogy szeresse. Eteti, orvoshoz hordja, meleg lakást ad neki alanyi jogon. A nevelés ennek a része, az ő érdekében is történik. Nem lenne boldogabb neveletlenül.
2021. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha jól csinálod, akkor ez pont hogy nem kegyetlenség, hanem nevelés.
2021. dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Van aki valóban bántja a kutyáját sajnos, de bízom benne hogy a legtöbben nem. Én sem szoktam.

Az meg hogy az ember nevelgeti, terelgeti a helyes viselkedési formákra... Akkor a gyereknevelés is kegyetlenség? Ugyanaz. Van aki üti-veri a gyerekét, és az valóban kegyetlen, de talán remélhetőleg a többség nem bántja, de attól még ugyanúgy beléneveli hogy mit illik és mit nem. És mivel a gyerek feltétlenül megbízik a szüleiben, a kutya meg a gazdáiban, nem érinti őket rosszul ha az aki enni ad nekik, babusgatja őket, játszik velük, szabályokat is állít, mert így természetes. Meg kell őket tanítani az életre. A gyereket is, meg a kutyát is. Én abszolút nem érzem azt hogy juj de kegyetlenek voltak a szüleim amiért megtanítottak mindenre amire szükségem van az életben, és a kutyámon sem látom hogy neheztelne rám amiért szabályokat hoztam.

Kijárunk egy hatalmas füves részre, ahol nagyon boldog kutyákat látok, egyik sem érzi magát rosszul amiért az ember a társa. Az enyém is egész nap bohóckodik, látszik rajta hogy nagyon jól érzi magát a családban. Azelőtt egy sintértelepen volt bezárva egy kennelbe, szerinted kegyetlenség a mostani kalandokkal teli élete az előzményeihez képest?

Ha a normális, felelősségteljes kutyatartás kegyetlen lenne, akkor egy boldog kutyát sem lehetne látni.

Más kérdés hogy sajnos vannak tényleg kegyetlen kutyatartók akik kerti dísznek használják őket, egész életüket egy láncon töltik és unatkoznak, de az megint egy másik téma.

2021. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Csak ugy, mint az embergyerekeknel, a kiskutyakat is meg kell tanitani a tarsadalomban elni.

Szelsosegektol eltekuntve, ez nem go dolom, h tul nagy fajdalommal jarna szamukra, tekintve, h hogyan jatszanak peldaul egymassal.


A kutyak imadnak emberek kozott lenni, szeretnek csaladban lenni.

Szerintem ez mar (tulon) tulerzekenyseg reszedrol.

2021. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

"Nekem nincs kutyusom"


ez mindent megmagyaráz

2021. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Azt hiszem, nem túl nagy elvárás hogy pl ne rágja szét az ágytakarómat, azért cserébe hogy mindent megkap ingyen :) Van fedél a feje felett, prémium tápot eszik, rengeteget sétál és játszik.

Szerintem ha lenne saját joguk dönteni az életük felett, boldogan aláírnák ezeket a feltételeket, főleg hogy társként tekintenek az emberre.

2021. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Feribácsi ***** válasza:
35%
Én csak azt nem tartom jó ötletnek mikor valaki lakásban tart kutyát. ..A zsebcirkálókat nem beleszámítva.
2021. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

A kutya őse falkában él, ahol szintén szabályokat kell betartania.


Ott még durvább a helyzet, bizonyos kihágásokért harapás, vagy akár a falkából való teljes kizárás is lehet a "jutalma".


Ehhez képest az ember általi (helyes!) nevelés semmi.

2021. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%
7. Megfelelő foglalkozás mellett, bármilyen kutya tartható lakásban.
2021. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Feribácsi ***** válasza:
44%

Igen, például egy munkakutyát (pl. német juhász) is lehet tartani lakásban. ..Ha csak aludni viszed haza amúgy egész nap kint van/dolgozik. LOL

Lakásba csak ilyen csivava való meg westie, yorkie.. amelyik típusok már attól is reszketnek ha lábra kell állniuk.

2021. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!