Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak én tartom kissé kegyetlen...

Csak én tartom kissé kegyetlennek a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Úgy értem ahhoz, hogy kutyát tudjon faragni a gazda a kedvencéből. Változó a jellemük, ezért lehet rángatni kell a pórázon, rászólni, ugatást harapást megelőzni, netán kikötni de ha valaki teszi ezt a kutya érdekében hogy szocializálódhasson rendesen, az sokszor nekem bántásnak is minősülhet, néha ez jön le.

Nekem nincs kutyusom, de így lehet nem is lesz.


2021. dec. 13. 08:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, például egy munkakutyát (pl. német juhász) is lehet tartani lakásban. ..Ha csak aludni viszed haza amúgy egész nap kint van/dolgozik. LOL"


Igen, pont erre gondoltam, és akkor egy német juhász is úgy viselkedik a lakásba mint, egy "kezesbárány" LOL

2021. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Feribácsi ***** válasza:
36%
És erre kinek van ideje azokon kívül akik kutyásrendőrök vagy kutyával foglalkozó szakmát végeznek?! LOL
2021. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
Akinek van ideje/kedve kutyával foglalkozni. Tudom, neked nincs! LOL
2021. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Feribácsi ***** válasza:
36%
Te valami gyerek lehetsz aki nem érti a felnőttkor/munka koncepcióját. LOL
2021. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
De értem, éppen ezért írtam hogy munka után, ezekkel a kutyákat is lehet családi körben tartani. Nemcsak bevágni egy kennelbe aztán szevasz.
2021. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának pont hogy jobb, ha az ember neveli normálisan, mintha mondjuk a falka nevelné. Ott bizony lenne fájdalom, megfélemlítés, harapás, szigorú farkas törvények. Emellett az ember normális esetben fájdalom okozás nélkül tudja nevelni. A nevelés meg az élet része, ahogy a természetben is nevelik a kölyköket az anyja, vagy falkában elő állatoknál az egész falka, csorda, ménes akármi. Ember mellett sincs másképp, és az emberekkel se. Egy gyereket is nevelni kell. Ez az élettel együtt jár. Míg egy kutya nem gondolkozik, és ész nélkül kirohanna az útra, aztán elütné egy autó,M vagy tömeg baleset alakul ki, addig a gazdája előre látóan tudja, hogy tele van veszéllyel a világ, és ráteszi a pórázt, mert az ördög nem alszik. Megtanítja, hogyan kell szépen sétálni a pórázon, ezzel a kutya is észre se veszi, hogy kiegyensúlyozottabb, egyenletes tempóban sokkal jobban használja fel az energiáit, és nem egy kínszenvedés (nagytestű kutyánál) a gazdinak vissza fogni, a kutyának se szorítja a nyakörv a nyakát, stb.
2021. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alapján a gyereknevelés is kegyetlen. 😄
2021. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
#17 Sokakat ez el is tántorít a gyakorlásától.
2021. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Sokakat ez el is tántorít a gyakorlásától."

Kár, hogy nem mindenkit, aki nem tud gyereket nevelni. 😒

2021. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos nem tévedsz nagyot.


Magyarországon az emberek legtöbbje portásszindrómás: amint van egy icike-picike hatalom is a kezében, vissza KELL élni vele és baszogatni a másikat. Ez a kutyatartásra fokozottan igaz, mert az ezer éve megcáfolt falkaelmélet, Cesar Millan nevű TV-s szakbarbár még jól fel is hatalmazza őket a kutyák kényszerítő, bántalmazó nevelésére.

Továbbá probléma az is, hogy az átlag ember, akinek magára sincs ideje, nemhogy a gyerekeire, pláne nem a társállataira, a gyors megoldásokat keresi, tehát: ha szökik megkötöm, ha ordít, rárakom az ugatásgátló nyakörvet, ha húz, jól belerántok a pórázba, ha morog lenyomom...

A sokadik tényező az, hogy az emberek vészesen rosszul mérik fel a kutyák igényeit és a saját határaikat.


A jó hír az, hogy NEM kell így csinálni, tőlünk nyugatabbra (USA, Egyesült Királyság stb.) már kapcsolat és kommunikáció alapú kutyanevelés folyik, sőt, itthon is egyre több ilyen szemléletű oktató van. Csak utána kell járni, meg kell találni ezeket.


És bírni a kritikát. Hány ember is írta le neked, hogy ja hát az úgy a jó, a kutya megérdemli?

2021. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!