Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Téged is felkavarna ez? Hogy...

Téged is felkavarna ez? Hogy lehetnek néhányan ennyire kegyetlenek? :' (

Figyelt kérdés

Szeretem a tengerimalacokat, nekem is van, soha nem tudnék neki ártani de láttam egy videót, ami nagyon felkavart, elsőre amikor megnéztem komolyan majdnem sírtam. És a videó alá is az van írva hogy aki nem szereti az ilyeneket az ne nézze meg.


Egy Burmai kígyó előtt van egy tengerimalac, odanyomja a kígyóhoz a kígyó meg megfolytja :'((((((((((((((((((((


http://www.youtube.com/watch?v=El1NTGX6i80&feature=fvwrel



és ami gyomorforgató, hogy sok ember a kígyót dícséri a kommentekbe.......HOGY LEHET VALAKI ENNYIRE KEGYETLEN?????? T.T

te megbüntetnéd azt aki ezt csinálta? én igen !!!!! rem ugyan ezt fogja vele csinálni egy sokkal nagyobb kígyó......szegény tehetetlen malacka isstenem megint majdnem sírok :'(


2011. ápr. 20. 22:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én nem fogom megnézni a videót mert én is olyan vagyok mint te. Hasonlókat kívánok én is a "tetteseknek". Menj oda a malackádhoz és ölelgesd meg, mondd neki h milyen szerencsés h nálad van és nem azoknál az állatoknál és hogy nagyon szereted.
2011. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Ez a természet...
2011. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Figyelj nekem is volt kígyóm (sajnos már nem él) meg van arany hörcsögöm, és törpehörcsögöm is. Meg volt egerem is igaz az csak pár napig. De alapjába véve szerek minden állatot. De a kígyót is etetni kell valamivel. Nem azt tartom borzalmasnak, hogy oda adják akár a tengerimalacot a kígyónak, vagy a hörcsögöt. Mert velem is előfordult, hogy bizony nem volt takarmány patkány, vagy egér a boltban így kénytelen voltam hörcsögöt venni. Árban is drágább, meg aranyosabb is. De hát ennie kell a kígyónak is meg hát aranyos az egér is meg a patkány is. Más patkányt tart kedvencnek. Na meg minél nagyobb a kígyó annál nagyobb táplálék kell neki. Vagy egy tengerimalac vagy három hörcsög azért árban nem mindegy, meg a kígyó emésztésének sem. Egyében jobb neki.

Na szóval nem azt tartom borzasztónak, hogy oda adnak egy tengerimalacot a kígyónak (én is aranyosnak tartom meg szegény meg minden, de ez a természet rendje) hanem azt, hogy ezt publikálni kell. Etesse a kígyóját azzal amivel akarja, de miért kell ezt publikálni? Miért kell másokat akik érzékenyebbek ezekre felkavarni? Én ezt nem értem.

Valamilyen szinten egyet értek veled is, de ezt el kell fogadnod, hogy emiatt "felesleges" háborognod. Mert ennie kell a kígyónak is. Nem adhatsz neki egy fej salátát.

Én is nagyon sajnálom őket, a legelső takarmány egereimet meg is sirattam amikor beadtam a kígyónak, de hát ez az élet rendje. Utána tisztáztam magamban és így már nem okoz gondot felfogni és feldolgozni a dolgokat.

2011. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerinted a kígyó mégis mit eszik? Ha nem tengerimalacot, akkor egeret, patkányt, hörcsögöt, kisnyulat stb.


Sajnos ez a piszok kígyó nem olyan beállítottságú, hogy az elé rakott darált húst is megegye. Neki élő táplálék kell.

Apropó darált hús= szegény malac, boci megmittudoménmi.


A tigris ugye tetszik? Nos, ő is húst eszik. Pedig milyen helyesek azok a szarvasok.


Nőj fel, a ragadozók húst esznek, és hallatlan módon néha élve.

2011. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Publikálni tényleg nem kellene, de engem az kavart fel a legjobban amikor elkezdte szorítani a tengerimalacka meg sírt. :(((((
2011. ápr. 21. 10:17
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Mindíg jönnek azokkal a dumákkal, hogy a kígyót is etetni kell...bla-bla.

Én soha nem tartanék olyan háziállatot, amit csak úgy tudnék etetni, hogy az orrom előtt vadászik le egy másik élőlényt. Ha nem lenne pl a kutyáknak száraztáp, csak teszem azt élő csirkével lehetne etetni, akkor nekem biztosan nem lenne kutyám. Ennyi.


Mert más odaadni egy zacskó száraztápot, és más az, ha végig nézed nap, mint nap, ahogy a háziállatod leöl, megfolyt egy érző lényt, aki keservesen visít...

2011. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha meg nem bírod, akkor minek nézel meg egy ilyen videót, amiben a címből is kiderül, mi fog történni? Nekem "tetszett" a videó, ugyanis nem láttam még ezt folyamatot élőben, és igencsak érdekesnek találtam. Nincs ebben semmi perverz vagy beteg, nem élveztem de nem is kavart fel, mert ez a természet rendje. Más kérdés, hogy kígyót tartani mennyire "természetes", de ugyanezt megtenné odakint is. Az hogy felkerül a netre, szerintem érdekességként nem baj. Az meg, hogy te érzékeny lelkú vagy, ne is haragudj, de a világháló televan olyan szintű mocsokkal és durvaságokkal amiket álmodban nem képzeltél volna, ami még egy normális embert is felkavar - mint én - aki nem szuper érzékeny, ettől még sajnos senki nem lesz tekintettel ránk. Mindenki maga választja meg, MIT NÉZ MEG, SENKI SEM KÉNYSZERÍT RÁ! Ez fölösleges háborogni, háborogj inkább az állatkínzókon és ne egy természetes táplálkozási folyamaton... Hány éves vagy, könyörgöm.
2011. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Figyelj, én nem azért néztem meg hogy elborzadjak. Fogalmam sem volt hogy mi a vége.

Amúgy szerintem is rossz duma hogy a kígyót is etetni kell, mert ha belegondolsz a kígyó nem szelidíthető, hiába nem harap meg attól még vadállat marad,én sem tudnék ilyeneket tartani hogy élő kisállattal kéne etetni. Szörnyű, és gusztustalan dolog embertelen ezt megtenni, arról meg nem is beszélek aki még fel is rakja, publikálja.

2011. ápr. 21. 15:35
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Attól hogy Te nem tudnál ilyeneket tartani más igen. Tiszteletben kell tartani másokat is. Valamilyen szinten szelidíthető, hisz enyémmel sem volt semmi baj. Ne nézz ilyen videókat és kész. Egyébként meg nem tudtad, hogy a kígyó kis emlősöket eszik? Vagy még is miért néztél kígyó etetésről szóló videót? :) Mondjuk a "strikes" szó elég árulkodó, na de mindegy ne menjünk ennyire bele.

Lényeg, hogy ne foglalkozz vele. Nem kell "fikázni" azokat akik kígyót tartanak. Légy boldog a malackáddal, ne nézz ilyen videókat és kész. Más meg tart kígyókat és kész.

Egyébként meg miért rossz duma az, hogy a kígyót is etetni kell? Nem értem. Akkor ne legyenek kígyók? Egy egész faj-t pusztítsunk ki miattatok vagy mi? Nem értem a logikát. Szerintetek a szabadban nem ölik meg ugyanúgy az állatokat? Vagy azok nem szegények? Csak a tengerimalacok?

2011. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: én úgy értettem, hogy "jön a duma, hogy a kígyót is etetni kell...", hogy ilyenkor válaszolnak azok is, akik kígyót tartanak és mindíg azzal magyarázzák a történéseket, hogy a kígyónak is ennie kell... Én arról beszélek, hogy már azzal sem vagyok kibékülve, hogy egy ember olyan állatot tart, amit így kell etetni és a többség (beleértve magamat is) nem tartana olyan "házi"állatot, amit csak úgy lehetne etetni, hogy az egy másik állatot gyilkol le. Persze ez természetes meg minden, a kígyónak is ennie kell... de itt azon van a hangsúly, hogy ezeknek a kígyóknak a gazdái legtöbbször érzéketlenek (vagy azzá válnak) a rágcsálókkal szemben és simán végignézik egy Tengerimalac visító nyűglődését, anélkül, hogy érzelmileg akár egy parányit is felkavarná őket, és engem ez borzaszt el, hogy egy ember rakja oda azt a Tengerimalacot...
2011. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!