Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyát vagy cicát?

Kutyát vagy cicát?

Figyelt kérdés

szeretnénk egy új családtagot. van két cicánk és egy kutyusunk, eredetileg kinti-benti tartással, de nem igen szeretnek bent lenni, ezért egy kifelyezetten benti kisállatot szeretnénk.

a kérdés csak az, hogy kutyát vagy cicát? mindent meg tudunk adni, amire szükségük van. szóval csak teljesen egyéni véleményt szeretnék kérni tőletek, ti melyiket választanátok és miért, vagy miért nem?



2021. dec. 30. 11:34
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#9 illetve ahogy már írtam, 5 és 6 évesek a cicák, még semmilyen bajuk nem esett, betegek sem voltak
2021. dec. 30. 12:26
 12/28 anonim ***** válasza:
57%

Azért kaptad, azokat a válaszokat, hogy nem jól tartod őket, mert hagyod a cicákat kint kóborolni, ami elég sok veszélyt rejt magában és ez sajnos igaz.


Azt írtad az egyik családtag szeretne leginkább egy állatot, vele kéne egyeztetni, mert ha a kutya mellett döntesz, akkor az adott személynek kéne vele sétálni és foglalkozni, persze a cicával is de a macska esetében lehet kizárólag benti és nem kell vinni sétálni. Szóval sok múlik azon is, hogy aki szeretné az állatot ő mennyi időt és hogyan tudna vele foglalkozni.

2021. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%
* Ha kutyussal inkább te foglalkoznál és nem az adott családtag (séta, foglalkozás) akkor megint, ott vagytok, hogy aki igényelné az állat társaságát neki nem lesz, mert hozzád fog jobban kötődni a kutyus, te leszel a gazdája.
2021. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

Akinek nem szeret bent lenni az állata: bocsi, hogy fáj az igazság, de nem törődtök velük eleget, vagy az is lehet, hogy kifejezetten nem jól bántok velük, ezért kerülnek titeket. Sajnálom, biztos nehéz elfogadni, ha eddig abban a hitben éltetek, hogy mindent szuperül csináltok.

A macskákat hagyni vadászni egyébként kb tudatos környezetkárosítás, illetve a macskák életének veszélyeztetése! Ha madarakat fognak meg, csökkentik az amúgy is rohamosan csökkenő hazai madárállományt, ha egeret, akkor meg kb 1:5 az esélye, hogy megeszik egy mérgezettet és ő maga is elpusztul. Nem is beszélve róla, hogy ha nem macskabiztos a kerítés, akkor elütheti az autó vagy összeverekedhet a környékbéli macskákkal (nem csak ivaros teszi ezt, ez tévhit!), illetve bánthatja kutya vagy másik ember is.

A kutyád pedig, ha jobban el van kint, mint veletek... Egyértelmű jele, hogy nincs rendben köztetek valami. Nyilván a nagytestűek többet szoktak kint lenni sokszor, de ha nem akar veletek lenni, akkor egyáltalán nem érzi magát a "falkátok" tagjának, tehát családtagnak sem.

Szóval lehet szépíteni meg magyarázni, de sajnos ez a valóság. Ha érdekel titeket az állataitok jólléte, akkor elgondolkoztok rajta, ahelyett, hogy azt választjátok (egyébként piszkosul önző) indoknak, hogy az egyik családtagnak igénye lenne az állat társaságára......

2021. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

kis faluban élünk, szó szerint mindenki ismer mindenkit. ahogy mondtam, bármikor megvan rá a lehetőségük, hogy bejöjjenek, de a természetben érzik jobban magukat, mivel olyan helyről is hoztuk őket. és nem hülyék, fel tudják mérni, hova szabad és hova nem szabad menniük.

egyszer az a baj, hogy bent tartom, akkor állatkínzás. másszor meg ha kintiek, és a természetben érzik jól magukat. ezekszerint senkinek nem lehet állata? higyjétek el, rengetegen tartanak kint és bent is kisállatot, és nagyon jól érzik magukat. persze nem azt mondom, hogy mindenki, mivel van akinek tényleg nem való, de mi nem ide sorolnánk magunkat amiatt, hogy "hagyom kóborolni" őket. szabad akaratuk van és tudnak vigyázni magukra, én meg bízom bennünk. de ha már ez is gond, akkor csak sajnálni tudom.

2021. dec. 30. 12:40
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Örülök, hogy megmagyarázod magadnak. :) Ennyit arról, hogy érdekel, mi van az állataiddal.

Akkor egy kétéves kisgyereknek is szabad akarata van, nem? Hagyod, hogy az út közepén játsszon vagy az autópálya közelében rohangásszon? Csak mert a kutyák és a macskák kb egy kisgyerek értelmi szintjén élik az életüket, ennyire tudják felmérni a helyzeteket.

Szóval ja, sajnálhatod az emberi ostobaságot, én is azt teszem.

2021. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
egy szóval sem mondtam, hogy nem szeretnek velünk lenni, sőt. imádnak hozzánkbújni cicák és a kutya egyaránt, de a felfedezést is élvezik (cicák esetében), a kutya meg mint már mondtam, házörző típus, ergo szeretne minket megvédeni, ami kintről sokkal egyszerűbb. igaz nincs nagyon itt mitől, de a vérében van benne. természetesen mindenki jobban ismeri más állatát, látatlanban.
2021. dec. 30. 12:45
 18/28 anonim ***** válasza:
66%

Én a cicára szavaztam, de aztán elgondolkodtam... Nehéz kérdés. A cica jobb választás erre a feladatra, csak az a baj vele, hogy 50-50, hogy milyen cicerót fogtok ki... Gondolom kicsit akartok, lehet pont olyan kerülne hozzátok, aki nem szeret érintkezni másokkal.


Én így a kutyára szavazok, feltéve ha olyan gazdija lesz, aki tényleg tudja vinni sétálni, fésülni, játszani vele, gondozni.

2021. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként voltak macskáim és kutyáim is, nekem a kutyák jobban bejönnek, ezért hacsak nem dobnak be hozzám egy cicát, és nem tudok neki jó gazdit találni, nem lesz többet macskám. Tehát nagyon szeretem a cicákat, de nem tartanék.


A kutyákban azt szeretem, hogy lehet őket képezni, el lehet velük járni kirándulni, társaságba, különféle oktatásokra, programokra és akár versenyekre is és jóval együttműködőbbek, mint a macskák. (tehát biodíszlet kutya sem kellene) Persze a közös összebújásokat és a szeretetet, amit felém közvetítenek is imádom, de az a cicákban is megvan.


Nekem is van borderem és a többi kutyám is elég aktív fajta. Bordert általában azért vesz az ember, mert valami célja van vele sport vagy verseny és egy ilyen aktivitású kutya egy kicsit másabb életmódot követel (napi mentális, fizikai fárasztás). Ha erre van szükségetek, akkor egy szuper választás, ha csak valami puha cuki simogatnivaló kell, akkor legyen cicátok.

2021. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
#18 természetesen ez a minimum, amit megkap. állatok között nőttem / nőttünk fel, van egy bő 36 év tapasztalatom.
2021. dec. 30. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!