Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem látok varjakat?...

Miért nem látok varjakat? Megharagudtak és már nem jönnek?

Figyelt kérdés
Emlékszem régen dióval a csőrükben tipegtek össze vissza, meg itt károgtak. Idén mintha ez kimaradt volna. Hova tűntek?

#hó #varjú #Eltűntek #How are you? #Vagy majd még csak most fognak jönni? #A cinege meg tegnap is itt kukucskált befele az ablakomon🤷‍♂️
2022. jan. 2. 08:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig Nyíregyházán kemény varjúkolónia van, munkahelyemtől nem messze éjszakáznak, azok ami károgást sötétedéskor levágnak...


Van videóm pár évvel ezelőttről a vonulásukról. Varjúfelhő...

2022. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

#6

Ugye nem gondolod komolyan, hogy 10 év alatt kiheverte a hazai állomány a 97%-os pusztítást? Mondjuk, hogy stagnál, mert már védett. Téli hónapokban azért van viszonylag sok, mert északról ide jönnek telelni. Nálunk pl. 1 db van évek óta, de az egész évben itt van. 30-40 éve nagyon sok volt. Majd nyáron mesélj, hogy mennyit látsz!

2022. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És az normális hogy nekem cinegék repkednek az ablakom előtt? Múltkor az egyik bekopogott😂
2022. jan. 4. 15:17
 14/18 anonim ***** válasza:

Azért kopog, mert látja a tükörképét. Ez neki nagyon nem jó!

Próbáld meg, hogy ragadozó madár sziluettet teszel az ablakra. Ez majd elriasztja a kopogástól.

Ez azt is megelőzi, hogy nekirepüljön az üvegnek.

2022. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

12. Bizony kiheverték, nyáron azért nem látsz városban varjút mert akkor a szántóföldeken vannak, csak télre vonulnak a városokba, mert ott melegebb van. Amúgy én nyáron is sokat látok, mert nem csak városban mászkálok, hanem vidéken is.

Azt meg kétlem, hogy nálad 1 db van évek óta, már rég elrepült volna keresve a többit.

2022. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Amúgy én nyáron is sokat látok, mert nem csak városban mászkálok, hanem vidéken is."

Ez jó. 😂 Én meg tanyán lakom. A legközelebbi falu 6 km-re van, város meg 30-ra.

"Azt meg kétlem, hogy nálad 1 db van évek óta, már rég elrepült volna keresve a többit."

Pedig de. Pár napja is láttam. Nyáron is sokszor látom. Nem az eget szoktam bámulni, de mindig károg szegény, és akkor szoktam felnézni, és mindig egyedül van. Sajnálom is szerencsétlent, hogy még párja sincs. Kb. 4-5 éve van itt a környéken.

2022. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16. Jaja én meg Jézus vagyok és visszatértem... jót nevetek rajtad.
2022. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amiket télen látunk, azok a vetési varjak, ők nyárra elrepülnek, nálunk csak telelnek. Ezek fekete színűek. Amik nyáron kárognak, azok meg a dolmányos varjak, szürke varjúnak is hívják, ezek mindig itt vannak.
2022. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!