Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha látok egy feltehetően új...

Ha látok egy feltehetően új fajt akkor azt kinek kell bejelenteni?

Figyelt kérdés

Legyen szó állatról vagy növényről.

Jár valamiféle büntetéssel ha jelentek egy ilyen esetet és kiderül hogy nyilvántartott állatról vagy növényről van szó?

Ha nincs nyilvántartva jár érte valamiféle jutalom, elismerés? Esetleg elnevezhetem?



2022. jan. 16. 19:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
97%
Büntetés semmiképpen sincs, ha rákérdezel, és kiderül, hogy csak neked ismeretlen, de valójában ismert élőlényről van szó. Én azért nem fogadnék rá, hogy olyan kicsi az esély, az élővilág nagyobbik részét valójában nem ismerjük, és ezt a tudósok is alá tudják támasztani. Minden esetre inkább óvatosan jelezném ezt szakértők felé, fotóval, pontos leírással, számodra eddig ismeretlen, és lehet-e ez ténylegesen még fel nem fedezett, vagy csak te nem futottál még bele. Nem fognak érte kinevetni. Egyébként szerintem jó dolog, ha valakit a mai világban ilyenek érdekelnek, és nem csak az ostobaságok.
2022. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
73%
Nincs "illetékes" hatóság. Büntetés nem jár érte, max. nem foglalkoznak a leveleddel / megírják hogy mi az amit "felfedeztél". Jutalom sem jár érte - bár általában az adott faj felfedezője "jogosult" annak nevet adni. Az viszont nem biztos hogy te leszel, hanem aki a tudományos dokumentációját megcsinálja hogy ez biz' egy új faj.
2022. jan. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!