Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol tudnék rókát venni?

Hol tudnék rókát venni?

Figyelt kérdés
Nem farmrókát, hanem vöröset szeretnék. (Tisztában vagyok a tartásával, rengeteget olvastam utána)

2022. márc. 5. 15:01
1 2
 11/11 Grimfox ***** válasza:
100%

Az oroszok tenyésztették ki a "háziasított" rókát, amit a videókban látsz. Alig tér el a vad rókától, csak szelídebb. A tenyésztők is főképp oroszok, szerintem most nem biztos, hogy találsz tenyésztőt, akitől szerezhetsz. A magyar jogszabályoknak sem ártana utánanézni, mert elég sok korlátozás van. A róka tartása a helyi önkormányzatok elbírálása alá esik, és a helyi vadgazdaság engedélye szükséges hozzá. Ha nem tenyésztőtől veszed, akkor a befogáshoz vadászengedéllyel kell rendelkezned, és szigorú állatorvosi vizsgálatok után tarthatod csak meg-ha az önkormányzat engedélyezi. Tenyésztőtől ellenőrzött egészségi állapotú állatokat tudsz beszerezni, de az engedélykötelesség ugyanúgy vonatkoznak rájuk is, mint a vadon befogott rókákra.

Itt kicsit részletesebben tájékoztatnak:

[link]

2022. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!