Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol tudok venni sivatagi rókát?

Hol tudok venni sivatagi rókát?

Figyelt kérdés

Bővebben: Honnan tudnék szerezni sivatagi róka kölyköt, ami egészséges és megbízható forrású?

Utánanéztem és elméletileg lehet, engedély nélkül tartani mint bármely háziállatot, de mivel állatkereskedésben nem kapható ezért szeretnék bővebb infot kapni róla, honnan is lehetne szerezni egy kölyköt.

Aki tud róluk valamit kérem ossza meg velem :)

Köszönöm


2010. jún. 16. 13:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%
Minek kínozni, fogságban tartani egy állatot, amelynek szabadnak kellene lennie, és nem is ilyen éghajlaton? Többszáz fajta kutya, macska létezik, biztos, hogy egy sem tetszik közülük?
2010. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
67%
és szted ilyen éghajlaton milyen lenne már szegénynek? szted miért olyan nagy a füle? éghajlathoz, a sivatagi forósághoz szokott, ezért nagy a füle, azon párologtat. szted hogy érezné magát itthon? ez sztem olyan, mintha egy pingvint vagy egy jegesmedvét akarnál itthon tartani...
2010. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
73%

"Utánanéztem és elméletileg lehet, engedély nélkül tartani mint bármely háziállatot"

A sivatagi róka még véletlenül sem háziállat,hanem ragadozó.Mivel védett is,így fogságban tartása szigorúan tilos..nem beszélve arról,hogyha utána olvasnád a rókák életéről akkor tudhatnád,hogy nem tudj az ember magához szoktatni...

Szerencsére Magyarországon ha van is sivatagi róka az csak állatkertben...

2010. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
70%

Persze, aranyos meg minden, de ez állatkínzás lenne.. :S

Inkább vegyél egy kutyát.

2010. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
75%
Meg akarod venni Erwin Rommelt? :D
2010. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
59%
SEHOL. TARTÁSA ILLEGÁLIS.nemm lehet otthon tartani
2010. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
69%
Mit szólnál hozzá, ha valaki kedvtelésből megvenne téged egy vadidegen embertől, és elvinne alaszkába és bebörtönözne egy magáncellába, csak mert "aranyos" vagy... Gondolj bele, milyen lenne szegénynek :(
2010. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
33%
Itt ne várj választ, reménytelen. Én is úgy gondolom h lehet tartani, hiszen tenyésztők vannak külföldön, de hihetetlenül ritka és ténleg nem lesz szelíd.
2010. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
52%
Nem szeretnél medvét,farkast,esetleg muflont?Ezzel az erővel ezek közül is választhatnál...
2010. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%
Egy ilyen állathoz iszonyat nagy felelősség kell 2x akkora mint egy kutyához vagy egy macskához. Ahogy olvasom nagy a mozgásigénye sokat kell vele foglalkozni vigyázni kell nehogy elszökjön stb. Az étrendjére is figyelni kell, na és persze nem túl könnyen kezelhetőek. Én nem mondom, hogy ne vegyél de csak akkor tedd meg ha mindent maximálisan megteszel ezért az állatért!
2010. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!