Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez nem számít állatkínzásnak?...

Ez nem számít állatkínzásnak? (lennt)

Figyelt kérdés

Inyenceknek!

Az igazi francia éti csiga elkészítése,lépésről lépésre.

Nagyon időigényes de megéri!

Esős időt követően összegyűjtjük a csigákat. Mivel elég időigényes az elkészítése érdemes legalább 120-150 db-ot gyűjtenünk a méretesebb példányokból. Az összeszedett csigákat egy hálóval bélelt faládába helyezzük úgy, hogy a láda alja ne érintkezzen a földdel (például téglákra helyezhetjük).

6 napig éheztetjük őket, hogy kitisztuljanak. Az első és a második este vízsugárral alaposan lemossuk őket, mert ez elősegíti a tisztulásukat, majd három napig száradni hagyjuk őket.



szóval utána néztem az éti csiga receptjének mert nem tudtam elképzelni, hogy hogy is nézhet az ki..



6 napig éheztetjük?


bezárjuk egy dobozba?



akár mennyire kis állat de akkoris érző lény. senkinek sincs joga ezt csinálni velük....SZERINTEM.... ti hogy gondoljátok?


2010. szept. 16. 21:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Nem gerincesek így nem vonatkozik rájuk semmilyen törvény. Ez van, szegénykék.
2010. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

hogy hogy gondolom?

teljesen egyetértek veled!!!!!

2010. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek veled. De sajnos van ilyen...:/
2010. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

ez kiba**ott nagy szemétség...ez olyan mindta a feketéket meg kéne ölni, mert nem fehér a bőrük, vagy éppen a fehéreket mert nem fekete.


rasszizmus..XD komolyan. Csak ehez tudom hasonlítani

2010. szept. 16. 21:26
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

Nem szeretnék éti csiga lenni, de mangalica se pedig azokat nem éheztetik...

Szerintem állatkínzás, de mégsem számít annak mert én azt tapasztalom (sajnos vagy nem sajnos de így van) hogy a köztudatban csak az számít állatkínzásnak amikor egy olyan állatról van szó amit kedvenckét tartanak vagy házi állat. Pl: mikor volt a tv-ben hogy lelketlen emberek zsákba tettek két kiskutyát és többször egy fához csapták a zsákot. Akkor mindenki el volt hűlve, hogy hogy tehet ilyet valaki. Azt viszont kevésbé tudom elképzelni, hogy ettől a csiga éheztetős sztoritól is így el legyenek hűlve az emberek. A csigákat nem tekintik egyenrangúval a kutyákkal. Szerintem önőségből van ez így. A csigában nem lelik örömüket (kivéve gyerekkorban) a kutyákban viszont igen.

2010. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%
Csigák szempontjából az éheztetés szinte semmi. Szerinted akkor mit éreznek, mikor élve lesózzák őket? És ez sajnos teljesen természetes dolog.
2010. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%
Csigák is ugyanolyan élőlények és nem tartom kisebbrangúaknak, mint a kedvelt állatokat. Csak nem szeretem őket, nem enném meg, de nem is kínoznám. (Aki engem nem szeret kínozon meg? elv alapján). Nem szép dolog. Lehetne valami barátságosabbat is kitalálni, ha valaki szereti a csigát.
2010. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyet.. :)

Egy ilyen dolgon felháborodni szvsz csak akkor jogos, ha pl vegetáriánus vagy.

Szerinted a levágásra tenyésztett sertések, csirkék, pulykák, marhák, egyebek nem szenvednek ennél sokkal, de sokkal többet? Ha ennyire naiv voltál, akkor naivságod/tudatlanságod elfogadhatóvá teszi a dolgot.


Ha viszont tisztában vagy ezekkel, mégis fogyasztod ezeket a termékeket, és egy ilyenen meg kiakadsz akkor ez tömény álszenteskedés.

2010. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon tudom sajnálni, hogy az emberek ennyire szemetek tudnak lenni...annyira magának való népség...tudom, én is az vagyok de mindig csak a saját érdekeinket tekintjük fontosnak...hihetetlen hogy mások (legyen az ember vagy állat) érzéseivel nem is foglalkozunk..
2010. szept. 16. 21:33
 10/38 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%
Egy szó, mint száz: Állatkínzás!
2010. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!