Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen fajta gomba?Mérgező?

Ez milyen fajta gomba?Mérgező?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 7. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez valamelyik tintagomba faj, kerti tintagomba vagy annak rokon faja.

Ha kerti tintagomba, akkor addig ehető, míg a lemezek teljesen fehérek. Ez már tuti nem. És lehet másik faj is, szóval ne edd meg.

2022. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem ehető, ez 100%. Nem mérgező, de nem ehető mégsem.
2022. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatokra nem tudom, veszélyes-e.
2022. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Kerti tintagomba. Ártalmatlan, de ahogy az első írta csak fiatalon ehető és akkor is csak azonnal feldolgozva, mert nagyon hamar (ha nem szeded le akkor is egy napon belül) elindul benne a lízis. Ezt már ne edd meg.
2022. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is akartam csak meg akartam győződni hogy nem ártalmas ha csak megfogom nem lesz semmi bajom?
2022. jún. 7. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, csak feketére fogja szinezni a kezed, de vízzel le tudod mosni. Illetve kissé büdös...
2022. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hú akkor jó lehet valami színezni is nem ételre gondolok.
2022. jún. 7. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Tintagomba, ebben az állapotban nem ehető. Elég masszív hascsikarást, hasmenést, gyomorrontást lehet tőle kapni. Igen, elszínezi a kezed - nem véletlenül kapta a nevét (tintagomba).
2022. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!