Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem találom a macskámat...

Nem találom a macskámat lassan 5 napja.. Egy kandurról lenne szó,nincs ivartalanitva. Szombat este mikor nagy vihar volt,igaz nem bírja a vízet de kiment ugyanúgy esőben is. Ilyen esetekben aggódnom kéne? Reménykedem benne hogy nem esett baja..

Figyelt kérdés
Ez azért lehet mert tüzelnek a macskák,vagy a vihar miatt már nem talál vissza haza? Nem tudok mire gondolni.
2022. júl. 7. 05:15
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
38%
Már nem szeret téged és elköltözött
2022. júl. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

A mi kandúrunk max. két napig maradt még ki, de az az öt nap elég sok, sajnos esélyes, hogy valami történt vele.

Annál is inkább, mert már a párzási időszaknak is vége, tehát nem azért nem jön elő mert valahol csajozik.

2022. júl. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Sok embertől hallottam hogy egy kandúr akár 3 hétre is eltűnhet de visszatér. A macskám 1 éves,nagyon gyors úgyhogy nem tudom. Élő galambot is már levadászott az udvaron,szóval remélhetőleg nem esett baja.
2022. júl. 7. 06:26
 4/43 anonim ***** válasza:
93%
Feltehetően csajozni ment, vagy kóborlás közben baleset érte, és megsérült/meghalt. Mindkettőnek elejét lehet(ett volna) venni ivartalanítással.
2022. júl. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
11%

Az állat dolga, hogy hova megy - és neki is joga van a szexhez.


Szerintem azokat kéne sürgősen ivartalanítani, akik birtokolható tárgyként kezelik az állatokat!

2022. júl. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%

Simán, egy hónapra is eltűnhet, ha csajozni ment.


Miért nincs ivartalanítva? Miért nincs megoldva hogy a kertből ne tudjon kimenni?


Leírom mennyire felelőtlen gazdája vagy...


A bakok közötti bunyók nagyon komolyak. Néha halálos sebet ejtenek egymáson. Ilyenkor akár nem is esznek csak bagzanak, csontsoványan, csapzottan és sebekkel borítva jöhetnek haza.


Ivartalanítva sem hagyhatod hogy elcsászkáljon: elütheti autó, megtámadhatja/ölheti kutya, megmérgezhetik (magától is ehet patkánymérget akár), ha van nyakörve és nem jó fajtát vettél neki, akkor felkötheti magát kerítésre és megfulladhat stb.


Ezek után döntsd el h valóban szereted-e, ha igen irány a doki és ivartalanítás után a macskabiztos kert, amit nem tud elhagyni.


Ellenkező esetben csak azt tudom remélni valaki elviszi (kóborló macskát simán, ha barátságos) és az új gazdája tényleg megfelelő gazdija lesz...

2022. júl. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Pár ember félre érti a dolgot. Nem azért nincs ivartalanitva mert nem szeretem stb.. Csak van egy olyan családtagom aki nem hajlandó erre fizetni mert a háttérben egy probléma áll. Nem olyan infó lenne mintha bárkire is tartozna. A házat elveszítsük mert be lettünk csapva, Már jó gy éve tart ez az ügy (ennél többet nem mondok).

Nem önsajnáltatásból mondom ezt,de aki nem tudja hogy a másiknak milyen probléma áll az életében akkor ne jöjjön ilyen megjegyzésekkel.

A macskám egy családtagom,nem csak egy macska számomra. Fontos nekem de nem úgy áll a család pénzügyileg hogy ezt könnyedén elintéztük volna.

2022. júl. 7. 07:30
 8/43 A kérdező kommentje:
Nem akarom bezárni a macskámat semmiféleképpen,nem kínoztatni akarom ,hogy ne legyen félre értés. Eddig is voltak esetek hogy elment egy napra de vissza jött. Csak most az egyszer már jó pár napra eltűnt és reménykedem benne hogy nem esett baja.
2022. júl. 7. 07:35
 9/43 A kérdező kommentje:

#6

Nincs nyakörve,mert nem szeretném hogy kényelmetlen legyen neki. Volt egyszer de gyengedén volt a nyakán,nem volt megszorítva de már rég levettem hogy ne zavarja őt.

2022. júl. 7. 07:40
 10/43 anonim válasza:
70%
Nem az a kínzás a macskának, hogy bent kell lennie.
2022. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!