Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon mi csíphet meg?

Vajon mi csíphet meg?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy este lefekszem és mire reggel felkelek 10-15 csípést észlelek magamon. Bekenem kenőccsel, befújom magam szúnyogspray-vel aztán másnap megint csak jópár csípést találok magamon. A csípésben nincs pontszerű vérrög. Köszönöm mindenkinek aki tud benne segíteni !
2010. szept. 21. 21:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nincsen bent a házban vmi háziállat? Lehet, h bolhacsípés...
2010. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bolha
2010. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Velem is pont ugyanez történik...néha napközben a suliban is előjön pár csípés.Azt hittem szúnyog volt,de az csaknem csíp meg 7helyen is egyszerre
2010. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Hátez bolha!

Ágynemű csere + alapos habos fürdés.

A szunyog riaszto nm érdekli sztem a bolhákat.

2010. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jézus micsoda higéniai helyzet sokaknál.:S
2010. szept. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az nem lehet hogy poloska ?
2010. szept. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bolha.. És a higiéniai helyzetről... Elmondanám azoknak, akik azt hiszik, hogy az az ember igénytelen, akin bolha van, hogy nagyon nagy tévedésben élnek. A bolha bárhonnan, bármikor átugorhat rád, nem kell hozzá se állat, se semmi. Mivel alapos mosdásnál SEM távolítható el általában, legalábbis elsőre biztos nem, ezért elég felelőtlen kijelentés mások higiéniás szokásait kritizálni. Plusz minden ember életében legalább egyszer előfordul, hogy "megtámadja" egy bolha, van hogy észre sem veszed, de mégis megtörténik. Ne ítéljük el a kérdezőt! Én azt ajánlom, hogy mosd ki az ágyneműdet, ha megoldható a legmagasabb fokon, ne egyszer, hanem akár többször is. A habos fürdő is jó ötletnek tűnik, ezt is ismételd meg többször. Ha állatka van a lakásban esetleg elkaphattad tőle is, nézd meg a pokrócát, fekhelyét, vizsgáld át a szőrét, és ha bolhát találsz benne, azonnal vegyél erre alkalmas cseppet, a pokrócot (ami általában fertőzöttebb, mint maga az állat) pedig égesd el. Ugyanez vonatkozik, ha az állatod kinti és rajta találsz bolhát. Ne aggódj, tartsd be még az átlagosnál is figyelmesebben a higiéniai előírásokat és el fog múlni!Sok sikert!
2010. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész választ. Kisállat nincs a házban, csak hétvégenként találkozom háziállatokkal. Mindent kimostunk többször stb.. de akkor a magas hőfokon van a hangsúly. Még 1 szer köszönöm aki segített.
2010. szept. 22. 08:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, és még annyi, hogy a csípést körülbelül 1 hete kenem krémmel és most kezdenek az első csípések eltűnni.
2010. szept. 22. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél a Fressnapf áruházban INSECTICID 2000 nevű srayt (utántölthető). Kicsit húzós az ára, de ezerszer megéri mert nagyon jóóóó! Ez a Te problémádra tökéletes lenne, ugyanis valószínűleg az ágyadban van az ami a csípéseket okozza (ami perpill. mindeggy is, de szerintem is bolha lesz a leírás szerint), mert szerintem, ha az ágyneműdet elintézed az még nem elég, mert a környezetben még ott lehet (matrac, falvédő, rés stb.) Szóval ez a szer (használat előtt felrázandó) nem hagy nyomtot sehol (de tényleg) szagtalan, bármit befújhatsz vele, melegvérűekre ártalmatlan. Mi hangyákra kezdtük el használni, amikor a kisgyerkőc négykézlábazni kezdett. Jelzem azóta (évek óta) nem is volt hangyánk soha. Van három kutyám, szóval bolha témában is otthon vagyok. Ez a szer nagyon király, mindenkinek csak ajánlani tudom, mióta ezt használjuk, se bolha se kullancs. Nyugodtan fújd az ágyadra, köré is, meg a falra, bárhova ahova akarod, mert megszárad és semmi nyoma (mi még a kutyákat is ezzel dörzsöljük be, és soha semmi panasz). Egyébként emiatt ne aggódj ez nem higiénia kérdése, ha háromszor fürdenél naponta, akkor is kaphatsz bárhonnan, elég ha pl. bkv-ézol. Sajnos védtelen vagy, de ha már befészkelte magát nálad, csak ilyesféle rovarirtóval tudod elpusztítani.
2010. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!