Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy denevér a házban! Mit...

Van egy denevér a házban! Mit csináljak? Hogyan fogjam meg?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel arra ébredtem, hogy valami repül a házban. Felkapcsoltam a lámpákat és egy 'valamit' láttam a plafon alatt repkedni. Szerintem denevér. Nem láttam túl jól, mert akkora csipák voltak a szememben, hogy a műhelyajtót ki lehetett volna támasztani vele. De biztos nem madár, az nappal nem tűnt volna el. És a repülésének a hangja is denevéres, csendes. Szóval nappal nem láttam sehol, végigkutattam nagyjábóla házat, de 100nm+tetőtér. Bárhol elbújhatott. Most megint hallottam hogy repült egy picit. Ülök a sötétben és várom, hogy megmozduljon, hogy legalább tudjam merre keressem. De ha tudom hol van még akkor is ott a probléma, hogy hogyan fogom meg hogy ne repüljön el és ne sérüljön meg szerencsétlen. Meg attól félek, hogy bedöglik valahova és akkor meg majd jó szaga lesz.... Sík ideg vagyok :D Falun előferdül, hogy bejönnek állatok, ezzel nincs is gond, és nem is félek tőle különösebben. Maximum denevérré változom. Múltkor egy nagy gyík keveredett be, előtte egy rozsdafarkú repült be (az udvai lámpában fészkelt), stb... Ezokat könnyen sikerül kitessékelni. Meg a köcsög macska mászott be a nyitott tetőablakon nemrég. Majd meghaltam amikor felriadtam arra, hogy zörgött a konyhában.

De a denevér rejtőzködik, csendes, és bazi gyors, "lát" a sötétben. Meg még meg is van rémülve.

Rakjak ki valahova kaját neki? Mit? Hova?



2022. aug. 24. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ne dédelgesd annyira, minél hamarabb ki kéne vinni mert azt hallottam a szarja könnyen okozhat mindeféle jóságot. Milyen magas a beltér? Talán én egy nagy karton dobozzal próbálnám meg elkapni, abba kíméletesen beleráznám majd lefedni és kivinni.
2022. aug. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2,55m, felérem. Csak nincs meg! Fogalmam sincs hova az anyjába bújt el. 🦇🦇🦇🦇🦇
2022. aug. 24. 00:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is dobozt javasolnék. És ha megvan vizsgáld majd meg éberebben, mert hozzánk is berepült egyszer egy, azt hittem denevér, és nem. Denevér méretű éjjeli lepke volt, hatalmas nagy. Azt hittem rosszul látok. Szóval az is lehet hogy egy óriás éjjeli lepke.
2022. aug. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ide a szuronyos denevérvadászokat kell kihívni
2022. aug. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Meg ne fogd kézzel, mert veszettséget terjesztenek. Papíron keresztül már lehet.
2022. aug. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Spriccgess vizet ilyen szórófejessel. Az nem árt nekik, de nem szeretik. Ha véletlern eltalálja a víz, lehet, hogy félre Ben, akkor lesz támpontot, hogy hol van. Talán ki tudod zavarni.
2022. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felrebben
2022. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!