Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mikor- és hogyan tudják...

Mikor- és hogyan tudják lefényképezni őket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, és nagyon érdekel a biológia is. Idén vagyok hetedik osztályos, és órákat tudok foglalkozni azzal, hogy a wikipedia- ba beírom az aznap tanult állat nevét, és olvasgatok róla.


A könyvünkben vannak érdekes képek is, és arra lennék kíváncsi, hogy ezeket mikor- és hogyan tudják megörökíteni?

(Mert például az oroszlánról, vagy a dingóról, illetve az újszülött kengururól is vannak testközeli fényképek.)


Egy 13 éves lány


2010. szept. 25. 14:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Mert gondolom, hogy a fotós nem megy oda (pl. az oroszlán) elé.

Láttam már természetfilmekben olyat is, hogy terepjáróból fényképezik, vagy veszik filmre, de ezek a képek olyanok, mintha az illető szemben állna vele.

2010. szept. 25. 14:10
 2/5 anonim válasza:
100%
Megszelídített, rezervátumban élő állatokról készítik.
2010. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Erre nem is gondoltam...

(És elnézést a buta kérdésért!):)

2010. szept. 25. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet rezervátumban is. Vagy:

Feltehetően egy hivatásos fotós, egy remek, hatalmas és mindenre képes objektívvel fotózza az állatokat. Így valóban olyan mintha szemben állna velük. Az objektívek nagyon sok mindenre képesek! :) S a hivatásos fotósok is, és még vállalkozó szelleműek is. Órákat, napokat várnak a megfelelő pillanatra, hogy megszülethessenek az olyan képek, amelyek végül bekerülnek a könyvekbe.

Nekem nincs olyan nagy objektívem, de pl. madarakhoz sem kell közel mennem, rájuk tudok közelíteni, és így nem is zavarom meg a madarakat, és nem is szállnak el ijedtükben. Szerinted ott maradna velem szemben, ha közvetlenül ott állnék előttük? :)

Szóval a természetfotózáshoz kell egy kitartó, türelmes fotós, és remek felszerelés.

Vagy egy állatkert, egy barátságos oroszlánnal, aki megengedi, hogy szemből lefotózzák őt. :)


[link]

[link]

2010. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm --és-- köszönöm a linkeket is.
2010. szept. 25. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!