Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az én esetemben hogyan javítsa...

Az én esetemben hogyan javítsam (pluszban vagy másképp) az ülésbiztonságot? Hogy most már tovább tudjak lépni és ne féljek?

Figyelt kérdés

Kezdő lovas vagyok, nem régóta vágtázok önállóan.

Ügetést a legrosszabb mozgású lovakon is ki tudom ülni (tanra gondolok), de kengyel nélkül már nem, és elkezdek csúszni a ló oldalán (kényelmetlen ügetésű lovon).

Vágtában az élesebb kanyaroknál mindig megijedek, mert kicsit kibillenek az erőhatásoknak köszönhetően :)

És így tovább... Bakolás, ha csak egy van, az még elmegy, mert utána újrarendezem az ülésem, de ha egymás után kétszer vagy többször bakol, akkor repülök.

Ágaskodás kevésbé visel meg, bár teljes még nem volt egészen függőlegesig. Tehát irtó pocsék az ülésem :(


Mivel ló nélkül is két lábon járó szerencsétlenség vagyok, lassú séta közben is simán elbotlok, ha állok, akkor is képes vagyok elveszteni az egyensúlyom, talán hülyeség is volt részemről elkezdeni lovagolni, de életem egyik legnagyob élménye, és nagyon régi vágyam...


Hogyan javítsak az egyensúlyérzékemen, ha alapból is ennyire rossz?? Milyen kiegészítés kellene, és mik a javasolt alapgyakorlatok lovon? Az izomerő mennyiben számít (combbal "kapaszkodás")?


Sürgősen el kell kezdenem a munkát, mert minden vágyam túralovaglásra menni, de így nem merek - már volt néhány csúnya esésem....


Esetleg tudnátok mondani nagyon jó lovardákat is Pest megyében, ahol ezzel magas szinten foglalkoznak?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. okt. 10. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ülésbiztonségot leginkább kengyel és szár nélkül lehet még biztosabb alapokra helyezni. Tehát erre kellene rágyúrni. Szár nélkül ugye egyértelműen, csak futószáron mehet a dolog, de ott is mindhárom jármódban érdemes. Természetesen nyeregben való kapaszkodás nélkül.

A kengyel nélküli dolog, már mehet önállóan is, szintén mindhárom jármódban.

Ha van lehetőséged, akkor próbálj néhányszor szőrén lóra ülni. Sokat segít.

2010. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jah és a másik, a bakolás. Sorozatos bakolásokat még tapasztalt lovasok sem tudnak mindig kiülni,úgyhogy ezen ne csüggedj.

Itt csak két dologra kell koncentrálni. Bármi történik, dőlj hátra, sosem előre! És ne húzd fel a lábaid, mert akkor borítékolva van a zuttyanás.

2010. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Azt hiszem, bakoláskor pont, hogy jó feszesen beleülök a nyeregbe, és megemelem enyhén a lábam, feljebb kerül a térdem, szóval itt hibázok :)


Az a helyzet, hogy eszem ágában sincs kipróbálni szőrén, mert ahol lovagolok, ott a lovak ijedősek, és sokszor bevágják magukat versenyvágtába, vagy oldalugrásokat is csinálnak, vagy mindkettőt, úgyhogy még kengyel nélküli lovagláshoz is sokat kell győzködnöm magam :)

2010. okt. 11. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor itt a hiba :) amíg nincs biztos ülésed, addig nem érdemes ijedezős, menősebb lovakra ülnöd. igaz nálunk is vannak ilyen pacik, de őket csak a haladóbb lovasok alá adják, mivel egy kezdő(bb) lovas nem igazán tudja kezelni az ijedezés okozta helyzeteket, és a ló egy-egy hirtelen mozdulatára könnyen szétesik a tapasztalatlanabb lovas ülése.

amíg nem vagy boztos magadban, tanulj nyugodt lovakon! mikor rendben van az ülésed, és bátran lovagolsz kengyel nélkül, szőrén is, akkor ülj vissza a menős lovakra :)

2010. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is jobban örülnék, ha egy megbízható lovon ülhetnék, de itt sajnos nincs. Vagyis van egy, de az egy bértartóé, és nem engedi, hogy más is lovagoljon rajta, szóval nincs sok lehetőségem... Azt hiszem, keresek egy másik lovardát inkább :)
2010. okt. 28. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Látod meg is válaszoltad a kérdésed.... keress másik lovardát! A lovaglás a szépségről, az örömről kell, hogy szóljon... nem a rettegésről! És még fizetsz is érte!

Annyi nyugodt paci van! Lovardát kell váltani!

2012. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!