Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg túl sokat költök az...

Tényleg túl sokat költök az állataimra?

Figyelt kérdés

A családból sokan mondják, hogy elkényeztetem az állataim, túl sokat költök rájuk és hogy felesleges stb.

3 nagytermetű macskám (10kg+) és 6 hüllőm (siklók, kígyók) van.

A macskákra havonta körülbelül 50.000 Ft-ot költök (étel, alom, lazacolaj, kozmetika stb.).

A hüllőkre ha a rezsi számlát nem nézzük akkor táplálékra, alomra 30.000 Ft megy el.


Ha összegezzük ez 80.000 Ft havonta, ami tényleg sok pénz állatokra, de ha megtudom fizetni és ez mellett más dolgokat sem hanyagolok el (étel, higiénia, szórakozás stb.) akkor szerintem nincs gond azzal, ha ennyit költök az állataimra.


Ti mit gondoltok?


2022. dec. 21. 00:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

A te pénzed , a te állataid.

Ha megengedheted magadnak, akkor annyit költesz rájuk, amennyit szeretnél.

Lehet, hogy valakinek ez nagyon soknak tűnik, de én sem engedném soha , hogy bárki beleszóljon abba, mire költöm a pénzem.

Nekem a rokonok azért pampognak, mert szeretek utazni.

Ki nem tesz rá, mi a véleményük ?

Én kimondottan örülök neki, hogy valószínűleg nagyon szereted az állataidat.

2022. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 NTBS ***** válasza:
100%
Ez pénztárcafüggő. Aki közmunkás, annak nyilván túlzás.
2022. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nincsen gyerekem kedves 1.válaszoló :)

2.válaszoló saját lakásom van, a párommal élek, de az állatokat illetve az egyéb saját kiadásaimat a saját bevételemből fizetem.

4.válaszoló, a kozmetika muszáj, 3 havonta viszem őket körömvágásra, fültisztításra, mivel otthon nem tudom megcsinálni.


Egyébként igen, Németországban dolgozom és jó fizetésem van, amiből mindenre jussa amit én igényleg :)


Köszönöm a hasznos válaszokat!

2022. dec. 21. 09:35
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

3 nagytermetű 10+ kg-s cica nekem maine coon-ra utalna, amiknek extra finom selymes, nagyon könnyen csomósodó cicabundijuk van. És vagy tűrik a fésülgetést, ha úri kedvük engedi, vagy nem. Méretükből adódóan, jó minőségű táppal etetve vszeg az sem olcsó mulatság. A nedves táp különösen drága.


Sztem, ha extra figyelsz rájuk, hogy ne legyen bajuk, akkor ahhoz mérten ezek reális költségeknek tűnnek.


Nekünk csak 1 cicánk van, hosszú szőrű, akinek immunerősítőket kell alapbetegség miatt adni. Száraz táp havi 4000, nedves táp 4500, immunerősítők havi 7-8000, alom 3-4000. Szóval 3 óriásmacsekra simán elmehet kozmetikázási igénnyel együtt havi 50.


A hüllőkkel kapcsolatban nincs tapasztalatom, így arról nem tudok írni.

2022. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%

Nalam azt is nagyzolasnak vettek, mikor a macskamnak vettek ilyen kaparo-szonyeget, mar nem tudom mennyiert, de kozel sem volt 30-50 ezer. Max 20 ezer lehetett.


Minden nagyzolas es tulzas ami mar 10 ezer folott van 😂😂

2022. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Gyönyörű cicáid lehetnek, semmi gond ezzel, a fajcicákat amúgy sem engedheti meg magának mindenki. De azzal sincs gond, ha valaki a házi macskájára költ többet, mint az átlag. Nekem most épp nincs fajmacskám, 2 sima házi cicám van, de nekik is a legjobb minőségű tápokat és húsokat veszem, és ha orvosi ellátásra van szükségük, akkor is természetes, hogy a zsebembe nyúlok. A cicabútor, szállítókosár, macska wc szintén nem a filléres kategóriából van nálunk, mert mi így szeretjük. A brit cicám több, mint 15 évet élt, és biztos vagyok benne, hogy nem kevés múlt azon, hogy sosem sajnáltam rá a kiadásokat. Szép kort ért meg egészségben, jó körülmények között, és az élete végén is megkapott mindent, ami egy embernek is járt volna. (Kezelések, gyógyszerek, gyógytápok stb). Sosem spóroltam a macskáimon, ez nekem teljesen magától értetődő.
2022. dec. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Igen, fajtatiszta macskák: Ragdoll, Main Coon és Brit Rövidszőrű.
2022. dec. 21. 22:38
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépek lehetnek. Ha megtehetném, nekem is ilyesmik lennének, na jó egy bengálit tuti bevállalnék még.
2022. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

Ha keresel 1 misit havonta nem sok. Ha 160at akkor sok.


Amúgy meg: MIBŰŰŰŰ????? :)

2022. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
29%

19-es! Vigyázzá mit írsz, mert a kérdező a neki nem tetsző válaszokat töröltetni ahogy látom :D

Amúgy írta, hogy németbe dolgozik.

2022. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!