Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A barátom akar lenni? Folyt....

A barátom akar lenni? Folyt. Lenn - hosszú.

Figyelt kérdés

Jártam 3 évig lovagolni és az egyik ló mindig az önitatóját húzta (levegőnyelés) megpaskoltam a nyakát (kicsit erősebben és ő sértésnek vette. Utána mindig meg akart harapni ill. nem engedett be magához. Aztán abbahagytam a lovaglást (nem ezért).


Öt év után (most) újra járok ugyanoda és ugyanazt a lovat kaptam, akit az elején leírtam. Vittem neki almát, beszéltem hozzá, simogattam. Az elején kicsit bizalmatlan volt (harapni akart, nem engedett be), aztán nem volt vele probléma. De valami történt: egyik nap mentem, hogy lepucolom. Be akartam menni hozzá, de nagyon izgett-mozgott (nem tudom, hogy örült vagy nem, a füleit ide oda "állítgatta" ), de amint kapott egy almát megnyugodott. Lepucoltam, adtam neki még egy szeletet. Hátat fordítottam neki, nyúltam a kantárért és megharapta gyengéden a jobb felkarom.

Erről a viselkedősről azt olvastam, hogy barátkozni akar.

Ez lehetséges annak ellenére, hogy sértésnek vette anno a paskolásom ill., hogy az első néhány találkozáskor bizalmatlan volt?


2010. okt. 9. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a helyieket, akik ismerik ezt a viselkedést, meg konkrétan a lovat is?
2010. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet bántani akart, csak félt nagyon erősen megharapni.
2010. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: meg fogom kérdezni, csak most nem volt időm kint lenni... :S


Másodiknak: nem hinném, mivel ezelőtt a fülét is hátracsapta és úgy próbálkozott, ill. látszott rajta, hogy bántani akar. De most valahogy más volt.

2010. okt. 11. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak barátkozni akart, vagy kért még almát és próbálta rá felhívni a figyelmedet. Szerintem nem rossz szándékból tette, amit tett. Csak egy almát kért, vagy éppen próbálta megköszönni, de mivel elfordultál, beszélni nem tud, így valamit tennie kellett, hogy figyelj rá.
2010. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló:

Én is így gondolom :) Ill. megkérdeztem az edzőmet és még azt mondta, hogy vicces kedvében volt a ló :) De ő sem mondott olyat, hogy bántani akart volna :)

2010. okt. 20. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!