Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állatot a kettő közül...

Király vok de te is 2 kérdése:

Melyik állatot a kettő közül szereted jobban?miért

Figyelt kérdés
2023. máj. 15. 14:31
A kérdező szavazást indított:
Kutya
Macska
Egyik se
Mindkettő
40 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Kutya. Sokkal intelligensebb, közelebb áll az emberhez, könnyebb tartani, nevelni, jobban alkalmazkodik.
2023. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
1, ez baromság
2023. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Én a macskákat. Azért, mert nem lekenyerezhetőek egy darab kenyérrel. Tehát, nagy alapigazságnak gondolják sokan, hogy a kutya a hűség szobra. De milyen hűség is ez? A kutyának nem kell sok, hogy istennek gondoljon téged. Elég, ha eteted. Ha egy kóbor kutyának odadobsz egy darab kolbászt, akkor már be is csatlakozik melléd. De ebben semmi kihívás nincs. Ahhoz viszont, hogy egy macska megszeressen, keményen meg kell harcolni, és jó embernek is kell lenned, mert a macska az ember lelki tükörképe. Ha te önző vagy, elvárod, hogy a macska szeressen téged, akkor ez fog visszatükröződni a macskáról is. Ő is önző lesz, mert a lelkedet másolja. A kutya viszont vakon megbízik mindenkiben, aki eteti. Tehát, ebből a szempontból túl naivak. Emberek közt is van a kutya, és a macska típus. A naiv, és a kételkedő. Egyik se jobb, vagy rosszabb a másiknál, de én magam inkább kételkedő típus vagyok, tehát macskás. Szeretem a kihívásokat, és szeretem, ha meg kell dolgoznom azért, hogy szeressenek. A semmiért nem várok el jutalmat. Persze, a kutyákat is szeretem. De az elvakult kutyás emberekkel, és a macskagyűlölőkkel azért megvan a negatív tapasztalatom.
2023. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Kutyák.

Kis korom óta megmagyarázhatatlanul kutyás vagyok,a macskákat is szeretem, de a kutyákat jobban.

Szükségem van arra a mindig boldog és játékos tekintetre. A figyelemre, és természetesen a sok sok sétára is.

Egy kutya bizalmáért is tenni kell, igen van amelyik lekenyerezhető, de van olyan is aki miután megette a falatot, ugyanúgy megharap.(bár ez sokszor nevelés kérdése)

2023. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mindkettőt. Jelenelg macskám van aki családtag. Neki is van személyisége akár a többi állatnak. Ő nagyon alkalmazkodó, okos, kedves. Ezek nem kutya tulajdonságok.

Szeretnénk majd kutyát is de egyelőre nincs rá keret sem időben sem pénzben. A kutya sokkal több foglalkozást igényel,bár a macskára is kell bőven szánni időt, ő a nap nagy részét elvonultan tölti.

2023. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Én mind a kettőt, de pont, hogy a közhiedelemmel ellentétben a macskák intelligensebbek a kutyáknál, jobb az idő,és helyérzékük
2023. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mekkora lélektelen aki arra nyomott, hogy egyik sem
2023. máj. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Nálam az is plusz pont, hogy a macskák tisztábbak, kecsesebbek. Volt kutyám, ő többször belefeküdt más állat ürülékébe, hiába volt szépen nevelve, tartva, felnőtt korában is szétszedett egy csomó mindent, pedig nem volt sokat egyedül. Pár éve benti cicám van, vele nincs semmi probléma
2023. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy tudsz magyarul?
2023. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

“De milyen hűség is ez? A kutyának nem kell sok, hogy istennek gondoljon téged.”


Épp ezért tartok kutyát, mert mindig örül nekem, bújik, szeret, SOHA nem karmolna vagy harapna meg egy kiszámíthatatlan macskával ellentétben. Lehet járni vele sétálni, túrázni, ami szuper, mert kutya nélkül nem járnék. Én macskát azért nem tartanék, mert kiszámíthatatlanok, önkényesek, az ilyen állatok éljenek kint szabadon a természetben, haza is csak a kaja miatt járnak, nem az emberhez ragaszkodnak. Sose értettem, minek tartani olyan állatot, amelyik le se szar, csak díszeleg a lakásban és próbál minél messzebbről elkerülni🤣Az ilyen emberek érzelmileg elérhetetlen szülőkkel nőttek fel vagy mi a jó ebben?

2023. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!