Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Úristen! Ez milyen pók?...

Úristen! Ez milyen pók? Veszélyes?

Figyelt kérdés
Már 1 hete a kertben is láttam , kb 1 cm-es keresztes pók.Vagyis kereszt van a hátán.Azt a párom elintézte.Ma meg a hálóban láttam, azt hittem rögtön meghalok.Milyen pókok ezek?Veszélyesek?
2010. okt. 11. 11:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Mostanában nagyon elterjedtek,"


A pókok száma pont azért nőtt meg mert az időjárás miatt a káros rovarok száma nagyon megszaporodott, a sokszorosára. A rovarokat pusztító pókok meg pont nem csípnek jellemzően.

2010. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

11:22

milyen jogon Hp-zol le bárkit is?képzeld nekem egy rossz gyerekkori élmény miatt alakult ki a pókoktól való félelmem.

ezt csak az érti aki benne van.

úgyhogy ne dumálj.

2010. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
és tehet arról az a szerencsétlen állat, hogy ijesztő a külseje? Hozzd rögtön a párod, és csapasd agyon? Ha már HF vagyok (gondolom nem Házi Feladat), akkor tessék, értelmesebb komment: a csáprágója át se hatol a bőrön.
2010. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"értelmesebb komment: a csáprágója át se hatol a bőrön."


Hát igen erre volna az iskolai biológia!Hogy a pók nedvet bocsát az áldozatára és az bénítja meg ami az ember bőrén semlegesítődik rögtön.

2010. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%

A hölgynek üzenném,hogy sokan örülnének neki,

ha ez lenne a legnagyobb tragédiájuk.

Agyoncsapni egyébként TILOS.

És mitől ocsmány egy keresztespók ?

A gyerekek sem nézhetik otthon a vizipókot ?

Ha mindenki agyoncsapkodná,aki/ami szerinte ocsmány,

/mivel ez szubjektív dolog/ hányan lennénk még a Földön ?


Ha Ön már nagylány,inkább próbálja meg leküzdeni a fóbiáját,olvasson természetvédelemről,hátha belátja,hogy

butaság amit csinál.


A pókok szemszögéből valószínűleg nincs ocsmányabb,mint egy visítozó,nőnemű nagy izé,akinek ráadásul csak két lába van..

Én a pókokkal vagyok ! Hajrá pókok ! : )


U.i. : Rossz elképzelni,hogy old meg egyéb "problémákat"...

2010. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%

Nocsak, örömmel olvasom, hogy másoknak sem tetszett ennek a szegény állatnak a kivégzése. Hogy miért HP? Mert totális tudatlanságra utal ez a fene nagy félelem a pókoktól. A pók nem támad emberre, Magyarországon nincsen halálos mérgű pók, de ha lenne is, a pókok a védekezés során "száraz" csípést alkalmaznak, azaz nem lövellnek ki mérget, csupán harapnak. Kevés pókfaj tudja átharapni az ember bőrét, és amelyik át tudja, az is inkább pucol a helyszínről csípés helyett. Akkor jellemző a csípés, ha ráfekszel, de ez természetes. A páromra tegnap "ereszkedett" egy érdekes pókfajta, de nem csípte meg. Neki meg tudtam magyarázni, hogy a pók nem az ellensége, inkább a barátja, mert pusztítja a sokkal károsabb rovarokat(hangyát, csótányt, molyt). Megfogtam újsággal, és kitessékeltem.

De azt nem tudom megérteni, amikor valaki meglát egy pókot, és rettegve hívja a felmentősereget, hogy trancsírozza szét. Na ezért jogos a HP. Olvasni kellene, nem ijedezni.

Egy póktartó.

2010. okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
0%
nekem is fobiám van a pokoktol,ha csak rá gondolok,nem tudok egész éjjel aludni,mert azon jár az eszem,h a szobábs nincs e pok.nem hiszem el,h itt nincs olyan ember amitöl nagyon félne.ti mit csinálnátok,ha valami olyannal találkoznátok amitöl féltek?gondolom nem simogatnátok meg és nem becézgetnétek.én is megöltem volna,söt addig tapostam volna,amig nem látom,h totál vége van.
2010. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Van fogalmad róla, hány ugyanilyen pók van még a kertetekben? A helyedben én nem próbálnám megszámolni. Hagyd békén őket, semmi bajotok nem lesz.
2010. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom magam :

Nekem is volt fóbiám,csak ennél kicsit komolyabb,hidd el..

Leküzdöttem,mégpedig úgy,hogy egyre gyakrabban mentem bele abba a helyzetbe,amitől rettegtem.


Egyébként tényleg meg tudom érteni a fóbiátokat,

nem is ezzel van a baj.

A kedves férj legközelleb inkább élve "tüntesse el" a pókot.

Anyám fél a hernyóktól,én szoktam eltüntetni őket.

Szépen arréb viszem a kert végébe.

Megesküszöm neki,hogy kinyírtam,így mindenki boldog. : )

2010. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%

Ja !

És agyban dől el minden.

Kicsi korotokban valószínűleg belétek nevelték ezeket a hülye félelmeket.

Lehet,hogy anyukátok félt a pókoktól,visítozott: VIGYÁZZ!MEGCSÍP! és ti átvettétek tőle.

Csak gratulálni tudok az ilyen szülőknek.

2010. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!