Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Úristen! Ez milyen pók?...

Úristen! Ez milyen pók? Veszélyes?

Figyelt kérdés
Már 1 hete a kertben is láttam , kb 1 cm-es keresztes pók.Vagyis kereszt van a hátán.Azt a párom elintézte.Ma meg a hálóban láttam, azt hittem rögtön meghalok.Milyen pókok ezek?Veszélyesek?
2010. okt. 11. 11:07
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Azt hiszem 4 éves körül lehettem, a nagymamám az egyik megyei kórházban dolgozott, Őt mentünk meglátogatni egy délután.Gyönyörű ősfás parkja van az intézménynek, Nagyi kivitt engem sétálni meg falevelet gyűjteni.Akkor rajzottak a cserebogarak.Az én fehér kardigánomat úgy ellepték, hogy nem lehetett látni a színét.Olyan sokkot kaptam, hogy beszélni nem tudtam, Nagyi az idegen dolgozott, oda szaladt be velem, egy doki ellátott, de még utána hónapokig kezelésre kellett hogy hordjanak.

Azóta nem csak a bogaraktól, hanem összességében minden rovartól ami fellelhető, vagy csak a TV-ben látom, legyen az pók, légy, de még egy hangyától is rosszul vagyok, inkább kikerülöm őket.Szóval nem egy hisztis hp vagyok, ha nem ismertek miért kell minősíteni?

Már bánom, hogy feltettem a kérdést...

2010. okt. 11. 14:53
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne bánd,aki hp.-zik az magát minősíti.


Elismerem,én is "műbalhéra" gyanakodtam. /Bocs !/

Így már jobban meg tudom érteni.

Viszont mindig vannak nehézségek az életben,amiket le kell küzdenünk.

Lehet,hogy a fóbiádat is sikerül.

2010. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én csak a házilégytől félek! Csak úgy menekülök, amikor kergetnek!
2010. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
33%

a sok okoskodó pókajnározó hülyének üzenem hogy akinek fóbiája van az nem attól van mert azt hiszi hogy egy kaszáspók halálra csípi. ezt nem lehet megmagyarázni, ez egy betegség. van aki nem megy lifttel, fél a víztől vagy a tömegtől. nekik sem lehet megmagyarázni hogy irracionális a félelme. volt egy csoporttársam aki nem ment mozgólépcsőn és nem tudta megmagyarázni az okát. van ilyen.

én is tudom hogy egy 1 cm-es keresztespók nem fog megenni.tudom hogy csak nagyon kevés pókfaj veszélyes emberre és az sem él nálunk. tudom hogy nagyon hasznos állat ezért én sem nyírom ki, de akkor is ledermedek ha meglátok egyet. ha pókkal álmodok, kiver a víz és a szívem majd kiugrik a helyéről.az állatkertben nem megyek be a rovarházba ahol pók van.és ez egy rossz gyerekkori élményemre vezethető vissza. szerintem aki ezt nem fogja fel, az a HP vagy a HF.

2010. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Akkor pszichomókust javasolok. :)
2010. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Jajj ezekkel a dögökkel én is rendszeresen találkozok, mert az erdőben is amikor lovagolok összeszedek egy csomó hálót, jobb esetben pók nélkül. Rettegek mindennemű póktól:S Ráadásul ezek a rohadt dögök idén nagyon elszaporodtak.
2010. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
de felfogjuk. Csak attól még nem kell agyonütni.
2010. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Felfogjuk,hogy félsz tőle,

de attól még nem rohadt dög,ne legyetek már gyerekesek !

Kicsináltuk az élőhelyek nagy részét.

Ha az erdőbe mész,ott te csak látogató vagy.

És a fóbiákat meg lehet próbálni leküzdeni.

2010. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit sántít ez a cserebogaras történet, ugyanis azok nem szállnak emberre, pláne nem ekkora tömegben. Valószínűleg belerepült egy a hajadba, te pedig az akkori sikítófrászból csak arra emlékszel, hogy 300 cserebogár támadott meg és akarta kienni a szíved.

Ez egyszerű tudatlanság a részedről, nekem már kissrác koromban megtanították, hogy a rovarok jobban félnek tőlünk, mint mi tőlük, és eszük ágában sincs szándékosan megtámadni minket. Mintha én akarnék puszta kézzel lebontani egy felhőkarcolót.

De legalább akkor valami olyan pók lett volna a nagy ellenség, ami elő is fordul a házban, nem csak odatévedt. A keresztespók nagyon ritka a házban, mert szabad tér kell neki, a fák között.

Kaszáspók, házipók és farkaspók fordul elő leggyakrabban a házban, ebből a kaszáspók nem tudja átharapni a bőrt, a farkaspók hímje csak átvonul a szobán nőstényt keresve, a házipók meg a sötét sarokban él, és esze ágában sincs kimozdulni onnan. Ha egyet látsz, az biztos, hogy hím, akinek éppen randija van. Kizárólag azért van a házban, mert nyitva volt egy ajtó vagy ablak, miközben a sétáját tette.

De egy módszer az elfogásra: szimpla befőttesüveget kell ráborítani, alácsúsztatni egy keményebb papírt, felemelni az egészet és kitenni, üveg alól a lapot kihúzni, üveget felemelni, ajtót becsukni. Ennyi, a lelkiismereted is tiszta. Egyébként van egy sokkal veszélyesebb és agresszívabb ragadozó: a lódarázs. Az szeret támadni.

2010. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nem kívánom neked, hogy legyen ilyenben részed.Azt gondolsz, amit akarsz, de az tuti, hogy az előtt semmilyen rovartól nem féltem, fényképek sokaságán játszom mindenfélével, még a lódarazsat is megakartam simogatni.Ezek után egy darab cserebogártól nem ijedtem volna meg.
2010. okt. 13. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!