Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatmenhelyek miért...

Az állatmenhelyek miért csinálnak saját magukból áldozatot? Miért minden gazda rossz gazda anélkül, hogy tehetne egy próbát?

Figyelt kérdés

(Hosszú, vélemény vadász bejegyzés)

Nem akartam befogadni, csak utalni szoktam néha ide-oda ami meg marad, küldök néha kaját, fizetek egy-egy panziót, ha nagy a gáz.. de sose akartam semmilyen vitába keverni magam, azért is névtelen a kérdésem.


A legtöbb agresszív posztot el is lehet nézni, hiszen érthető, hogy frusztráltak (így kell írni? :D) miután beérkezik minden második napra egy adag újszülött - pici kiscica, elütött kutya, beteg állat..

De mégsem tűnik nekem úgy mintha nagyon ki akarnának belőlük adni. Sok helyen olyan elvárásokat támasztanak az emberek elé, amiket egyszerűen lehetetlen megadni. A Füzesabonyi például csak Pest és környékére ad kutyát, és szinte minden nap látom a posztot, hogy a "bull típusúak miért nem kapnak még egy megosztást se?".

És benne van a válasz egyértelműen a leírásukba. Kutyákkal nem kompatibilis, nem szoktatható, sok még gyerekkel sem kompatibilis. Akkor mégis a pestiek hová tegyék? Lelakatolt szájkosárral vigyék az utcákon? Nem, a válasz gondolom az, hogy vigye a kutyát talán teljesen feleslegesen kutyaiskolába, ahol nem biztos, hogy biztonsággal össze lehet szoktatni a többi kutyával.


Itt jön a képbe az, hogy Rómeó miért van itt 5 éve, Fifike miért nem kell senkinek, Vidor és Hunor 4 éve vár gazdára.. de csak pesti gazdára. FÉLRE ÉRTÉS NE ESSÉK, PESTI VAGYOK! De ilyen feltételekkel ide persze, hogy nem tudnak egy rakás bull tipusút behozni évről évre, hiszen ők maguk írják, hogy problémásak és veszélyt jelentenek másokra. Akkor miért ne lehetne keresni neki egy gazdát vidéken vagy nagyon külső területeken, ahol egy kertben egy gazdás kutya lehet?

Én azt is értem, hogy kinti tartásra miért nem adnak kutyát, de értitek, nem mindegy, hogy 5 évet egy kinti rács mögött fagyoskodik, vagy kap egy gazdát aki oltja, eteti, biztosít meleg kutyaházat, télen beengedi, vagy fűtött garázsba engedi..(?)

Meghát senki nem akarná szenvedni látni, észre veszed, ha fázik és teszel ellene, nem feltétlenül mindenki buta és érzéketlen, csak bele kell tanulnia a dolgokba, ha saját kutyát venne is elkövetné első körökben ugyan azokat a hibákat.


Ha nincs gyereked akkor van kutyád vagy macskád esetleg is-is. Kiesel ebből a körből. Akinek nincs állata annak sok esetben tapasztalata sincs, tehát semmi keresnivalója nála egy viselkedés problémás kutyának, és nem is az ő hibája hogy tele a menhely, ha nem tud\akar ennek ellenére sem befogadni.

Mi marad? Szökőévente egyszer sikerül rá sózni egy emberre egy kutyát, aki szembesül a felsoroltakkal és vissza viszi. Még mindig az nyert volna, aki nem tartja bent vagy ameddig nincs otthon nem engedi be, DE biztosít otthont és elfogadható körülményeket neki amik sok esetben jobbak mint a menhelyi.


És akkor jönnek az embereket szidó posztok, de azért küldj pénzt, fizesd a panziót, legyél idi, szegény Panka senkinek nem kell.. szívesen támogatom a kutyákat, de néhány ilyen menhely nálam időnként kiveri a biztosítékot, de ettől függetlenül a kutyákat nem akarom megvonni a pénztől sem ami (remélem) nekik jut.


Esetleg miért ne lehetne akkor már kéregetni egy trénerre is? Annyi OKJ-s/most már tanusítványos kutyakiképző van, nem hiszem el, hogy nincs az országban egy pár aki legalább hobbiból vagy olcsóbban, de több kutyát bevállalna, hogy ha szoktatni nem is szoktatja kutyákhoz teljesen, de legalább biztonságos sétára megtanítaná ezeket az ebeket, hogy legyen honnan elindulni. Hamarabb kelendő lenne egy olyan kutya, aki nem úgy kerülne új gazdihoz, hogy a kertbe ki ne rakd, de amúgy vigyázz mert leharapja a Fifike fejét mert 5 éve itt van, de nem volt időnk vele foglalkozni, csalogató.. x.x


Itt a sokadik bibi, hogy a mi hibánk, hogy nem kellenek ilyen kutyák, és nincs hely a következőket befogadni, de fajtamentéseknek sokan nem adnak tovább kutyát. Vagy épp a legnagyobb probléma ezzel az, hogy nem újabbat kellene befogadni, hanem a meglévőeknek nagyobb esélyt adni a befogadásra..


Nem vitát szeretnék, tényleg érdekel, hogy ki mit gondol erről, ez csak az én személyes meglátásom. Biztos vagyok benne, hogy nem tökéletes, de jó gazdák jelentkeznének több kutyáért is, csak egyszerűen azt látom, hogy az emberek elé helyeznek túl sok elvárást. Vannak rossz gazdik is, de aki egy kicsit is eltér attól, hogy nincs home officeban egy kutyával az kapásból rossz gazda. A kinti tartók is azok, a fiatal kutyára vágyók is szívtelenek, azok is azok akik nem sajnálatból, hanem szimpátiából fogadnának örökbe, tehát nem akarják a legproblémásabbra adni a fejüket.. értitek mire gondolok. Sajnos senki sem tud tökéletes gazda (..és szülő,férj/feleség), tökéletes dolgozó, és rengeteg szabadidővel és pénzel rendelkező ember lenni ?ég Pesten sem egyszerre, tanusíthatom. Vagy dolgozom, vagy van szabadidőm, pedig én home officeos vagyok. ☝️


Úgyhogy.. várom a hideget meleget, nagyon érdekel kinek mi a meglátása ezekről. Az említett menhelyekkel sincs bajom, tisztelem a munkájukat, csak őket jegyeztem meg éppen a mondanivalómhoz.



2023. aug. 28. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem már négy kutyám volt menhelyről, sosem volt gond. Volt egy negyedórás beszélgetés, hogy hova visszük haza, mit vettünk már neki, stb, aztán egy hét múlva mehettünk érte 🤷
2023. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk sosem lesz menhelyről állatunk. 10 év macskagazdisággal a hátunk mögött a férjem felhívta őket egy jóképű talált jószág miatt, és azt mondták, ha nem csinálunk zsiliprendszert a házunkba, nem adnak senkünk semmit örökbe. Azóta van két macskánk az utcáról, és köszönik szépen, nem szöknek meg zsilip nélkül sem.

Elszalad velük a ló, olyan dolgokat követelnek, ami frankón az országban a gyerekek jó részének sincsen meg.

2023. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg vannak irreális elvárások, pl hasonlóval én is találkoztam, mint amit az első írt, de az, hogy egy problémás kutyát ne bssz ki a kertbe egész napra, esetleg hidegben beengeded az üres garázsba és hordd kiképzőhöz, na ez a minimum. Az ilyen kerti dísznek tartott rohadt agresszív kutyákról születnek aztán a drámai cikkek, hogy kirongyolt a kapun és megtámadta az első arra járó embert az utcán vagy épp széttépte a vendégségbe érkező Pistikét/Marika nagyit. Erre semmi szükség, viselkedési gondokkal küzdő kutyára igenis az vállalkozzon, aki komoly mennyiségű időt tud szánni rá és a pénzt sem sajnálja pl a kutyaiskolára. Elég unalmas lehet amúgy a tizedik olyan jelentkező, aki jön a juj de tetszenek nekem az ilyen harci kutyák szöveggel, de aztán elhűl és felháborodik, mikor megtudja, hogy ez bizony komoly lemondásokkal, óvintézkedésekkel jár.
2023. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

A problémás bullokat és más veszélyes kutyákat egyszerűen el kéne altatni.

Több hely maradna örökbeadható kutyáknak.

2023. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Senki nem azt mondta, hogy foglalkozás nélkül legyen ki cseszve. Nem hiszem hogy mindenkinek kerti dísz aki kint tartja, de ami városba nem való, azt itt hiába kínálgatják. Ez lenne a mondandóm lényege. 100x annyi kutya van egy évben mint amennyi "arra alkalmas" gazda jelentkezik, így szerencsétlenek olyan rácsok mögött élik le az életüket ahová NEM adják ki másnak.

Ez így elég parttalan. Biztos vagyok benne, hogy van olyan aki kertből is vinné kiképzőhöz és figyelne is rá, Pest nem ilyen Magyarországi nagyalma, hogy itt bármi is másabb lenne. Akinek kertje nincs és szarik a kutyára az otthon a zárt ajtók mögött is tojik rá sajnos, láttam én már brutális dolgokat itt is.

2023. aug. 28. 17:44
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Valóban vannak elvárások, néha irreálisok is. A posztok szövegezéséről azt gondolom hogy ha nem tartalmaz extrém érzelmeket (senkinek nem kellett, halálos beteg, holnap elaltatják stb) akkor már nem üti meg az ingerküszöböt és rá sem kattintanak.

Azt is megértem ha egy menhely nem ad macskát kinti tartásra, mert abból lesz a sok elütött, elveszett, megmérgezett stb macska hogy a szaporulatról ne is beszéljek. Jelenleg van nálam 3 cica idiben, falun vagyunk, valaki kidobta őketaz útszélre, álmaimban sem gondolnám hogy benti cicák lesznek valahol. Pedig 10 perc alatt megtanulták használni az almot és ölben is nagyon szeretnek lenni. Már annak örülni fogok ha ivartalanítják őket (helyi menhely ingyen biztosítja) és rendes kaját, fekhelyet kapnak majd.

Szóval ha valakit érdekel, 4 hónapos kiscicák felelős gazdát keresnek!

Kutya tekintetében gondolom azért van kikötve a benti tartás mert a kint= kerti dísz sok embernél.

2023. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is pont igy látom , átestek a ló túlsó oldalára . Megértem , hogy nem kerülhet akárhová, az a szerencsétlen jószág viszont amit kérnek az már irreális sőt sokszor megy az érzelmi manipuláció és zsarolás. A másik oldal is elfajzott teljesen , úgy kezel egy állatot , mintha emberi igényei lennének . Csak a házban lakhat, csak ezt meg azt eheti a legújabb trendeknek megfelelően persze ..ruha kell rá, stb.. és a fajta adottságokat sem veszik figyelembe , szentségtörés ha a kutya kint van tartva és ott pislog pl egy malamut a panelban télen és örülnek, hogy jó melegen van nem fázik ..pff mikor annak pl a tél a lételeme melegben szenved. elfajzott teljesen ez az állat tartási kultúra.(Jól írtad a frusztrált szót egyébként )
2023. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megyeszékhelyre költöztünk,még kijártunk sétáltatni a férjemmel a helyi menhelyre.

Már nem járunk. Sajnos teljes mértékben elviselhetetlen lett a stílusuk. Pedig mi az időnket és a pénzünket (pl benzin kijárni) áldoztuk rá.

2023. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem a kutyák jóllétéről szól ez az egész hajcihő. Azok csak eszközök azok száméra, akik lehajolnak a könnyű pénzekért. Egy szívhez szóló poszt, egy hősies teljesen összetört testű, inkább altatni kén állat "megmentése" és nyílnak is a pénztárcák.



Anno helyi két menhelynek felajánlottam hogy trenírozom ingyen pár kutyájukat, de cserébe tessen engem hirdetni, és a gazdikat hozzám irányítani. Még válaszra se méltattak.


Füzesabony, Noé, Rex és sokan mások szerint Németország, Budapest mellett van, mert oda előszerettel ad ki a legvidékibb kutyatelep is kutyát. Na nem azért mert ott aaannyira jó dolga van az ebeknek, mert sokan közülük nem is gazdához mennek, hanem partnerszervezethez, ami kicsengeti az 1500-2000 eurós átvételi díjat.


Így nem csak könnyű pénz, de pénzmosoda is a dolog. Sokkal jobb biznisz mint a kábítószer vagy fegyver kereskedelme.

2023. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Macskamentők Alapítványt követem, utaltam is már nekik...de náluk is ugyanez van, csak Budapestre adnak örökbe. Az volt az indoklásuk, hogy ha mégsem akarják a macskát, ne kelljen érte vidékre menni. Értem én hogy 30 ezer lenne a benzin ha az ország másik felébe kéne menni és az nekik rossz, de akkor legalább lehetne az, hogy Pest és 50 km-es vonzáskörzete pl. Az még tömegközlekedéssel sem táv, szerintem. Bennem az a kételyt vetette ez fel, hogy hiába él ott az ország x %-a, egy idő után akkor is betelik. Mindenkinél aki valaha akart macskát rohangálni fog a 2-3 Fifike és Mancika, és nem fogják tudni az újabb és újabb 50 mentett cicát kinek örökbe adni, mert egyszerűen nem lesz hova. Egyébként storytime hogy a menhelyek mennyire empátia hajhászok, ha már a kérdező felvetette: édesanyám is nagyon szereti és óvja az állatokat, így mikor találkozott egy láthatóan kóbor ebbel felhívta az egyik menhelyet aminél önkénteskedtünk párszor hogy lenne itt egy jószág. A menhely erre burkoltan közölte hogy hát igazából ha makk egészséges, elvan ott, semmi baja, akkor köszönik nem kérik. Ez már jópár éve volt, de nagyon felcsesztük magunkat rajta, hogy miért kell megvárni amíg elütik és élet-halál közé kerül. Csak nem azért mert azt ki lehet rakni a facere és lehet adományokat puncsolni vele, mert jaj szegény sebesült?
2023. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!