Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vs kutya, te melyik vagy?

Macska vs kutya, te melyik vagy?

Figyelt kérdés

Illetve mit ajánlasz egy olyan embernek aki háziállat választás előtt áll?

Macska vagy kutya? És miért pont azt választottad, miért nem a másikat, mit szeretsz benne és mit nem szeretsz a másikban?


Olyat hogy mind2 párti nem tudok elfogadni, mivel csak 1 háziállatot szeretnénk. Illetve biztos van amelyiket kicsit jobban kedveled.


2023. aug. 30. 16:33
1 2
 1/18 kovpet válasza:
77%
Macska. Mert jobban dorombol.
2023. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Gyerekkorunkban macska volt, falusi nagyszülőktől kaptuk, ha "elfogyott" esetleg.

Vele szocializálódtunk, mint állat. De nem lettem homár.

Ugyanakkor falusi vakáción a szomszéd srác kutyájával is sokat bandáztunk.

Mindegy szerintem, de kertes ház kell hozzá.

2023. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Kutya. (Egyébként macskánk is van.) Teljesen mindegy, én miért választottam, az a kérdés, te mit szeretnél a háziállatodtól.
2023. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Kutya.


Macskám is volt és a macskákat is szeretem, de nekem mindig a kutya volt az igazi olyan társ, amit egy háziállat nyújthat. A kutyáktól mindig óriási szeretet kaptam és jókat játszottunk.


A macska meg csak úgy jelen volt. Van sok jó macskás emlékem is, de inkább a kutyákra emlékszem vissza.

2023. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Hát én egyik sem, én ember vagyok.

De a kutyákat szeretem jobban.

2023. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Mindkettő van, és nem, kedvelem jobban egyiket sem.

DE! az, hogy melyikért érdemes felelősséget vállalni kb. 15 évre, az élethelyzettől függ.

Macskát jól tartani SOKKAL könnyebb.

- többet egyedül lehet hagyni

- nem kell sétáltatni

Ezek miatt inkább macskát ajánlanék, ha az alábbiak közül egy vagy több igaz rád:

- sokat dolgozol

- egyedülálló vagy

- idős vagy vagy nem bírod fizikailag a kutyasétáltatást (itt most ugye nem csak szép őszi délutánra kell gondolni, hanem mondjuk jeges, esős téli estére is)

Mi pl. ketten vagyunk a kutyára, és egyedül biztos nem vállalnék kutyát mert nem tudnék jó gazdája lenni.

2023. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
76%

Én macska mellett döntöttem, mert lakásban élek, és soha nem is szeretnék házba költözni. Illetve a macskákban én kifejezetten szeretem, hogy függetlenebbek, mint egy kutya. Fiatalkoromban két kutyám is volt, tündér állatok, de leginkább egy emberi 2-3 éves kisgyerekhez tudnám őket hasonlítani. Folyamatos figyelem kell, bundaápolás, szobatisztaságra nevelés, napi séta, tanítás stb... ha valamit megtanultam a kutyatartás során az pont az, hogy nekem ez nem való, mert ennyi mindenhez lusta vagyok - egy macska meg mindezt automatikusan megoldja magának. Egy háziállatban nekem a társra van szükségem, nem egy gyerekre.

Egy (benti) macska nem egy rideg állat, akit alig látsz és csak a kajára megy. Sokkal inkább olyan, mintha lenne egy bolond lakótársad. Együtt játszunk este, aztán tévézünk, vagy éppen ha home office-olok, akkor ott fekszik mellettem, vagy néha nyomul egy kis simiért, de alapvetően elvan, és csinálja a maga dolgát. Jó kis békés együttélés.

Szóval összességében én azt tudom tanácsolni, kérdező, hogy gondold végig, mennyire vagy egy aktív típus, mennyire akarsz naponta sétálni járni (a kutyának tényleg szüksége van erre, kint a kertben hagyni, hogy futkosson, nem elég, mert rád fog várni úgyis), meg úgy alapból mennyire vagy gondoskodós típus. Ehhez kell egy erős önismeret, és itt tényleg őszintének kell lenned magaddal azzal kapcsolatban, hogy mennyire vagy lusta, és mit tudnál vállalni. Ha egy "gyereket" akarsz, akkor kutyát javaslok, ha egy nyugis lakótársat, akkor macskát.

2023. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#5 ++
2023. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Pedig mindkettőt imádom. De ha muszáj választani, akkor macska. Megnyugtat a dorombolás :)
2023. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mi eddig a kutya felé hajlunk, mivel sokkal aranyosabbak és szerethetőbbek. De még gondolkozunk rajta.
2023. aug. 30. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!