Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tart még az embereknek...

Miért tart még az embereknek a fajtamániája? neked számít hogy milyen a fajtája?

Figyelt kérdés

kivétel amikor munkára kell a kutya, vagy pl allergiásak kutyaszőrre aztán uszkár stb

nem is említve a bulldogokokat pl, akik szenvednek csak azert mert cuki a pofijuk



2023. aug. 20. 17:45
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
40 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Jó pár éve befogadott kóborkutyáink vannak csak.
2023. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Én pl szeretem a tacskókat, nekem számít. Láttam sok szép keverék kutyát, azok is tetszenek, sőt sokszor a két faj előnyeit egyesítik. Pl láttam tacskó-spániel keveréket, azóta sem láttam olyan szép kutyát, okosat.
2023. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Irdatlan Infláció ***** válasza:
82%

Rendkívül fontos milyen fajtájú kutyát választasz. Egy random keverékről nem fogod tudni hogy alkalmas e azokra a feladatokra amikre szánod.


Nem fajtamánia szimpla józan eszű gondolkodás. Engem az erőszakosan örökbefogadást erőltetők jobban zavarnak. Elég nagy károkat is okoznak ezzel a viselkedésükkel.

2023. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Nekem fontos tudnom milyen kutyát fogadsz be az otthonodba ha neked mentett kutya kell akkor ments. Nem értem mit kell ezen rugózni
2023. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
91%
Hollandiában sem tiltották be a fajta kutyák vásárlasát mégis milyen előrehaladott ott a helyzet. Elég nyilvánvaló hogy nem ez okozza a sok gazdátlan kutyát és nem is megoldás ha gyorsan mindenki örökbefogad. Nevetséges ezzel áltatnia magát bárkinek is.
2023. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

A menhelyeken jól ismerik a kutyákat, tudják, hogy milyen temperatumúak, milyen a viselkedésük, nem kiszámíthatatlanok.

4-es valami releváns válaszod nincs? Nem az volt a kérdes, hogy neked milyen kutyád legyen, hanem hogy az emberek miért ragaszkodnak a fajtákhoz.

2023. aug. 20. 18:49
 7/41 anonim ***** válasza:
97%
Nem nem mindig tudják. Illetve sokan érthető okokból kölyköt akarnak. Tetszik nekik az adott fajta kinézete, az azzal társuló temperamentuma stb
2023. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Nyílván nem lenne megoldva a világ összes problémája azzal, hogy ha be lenne tiltva a fajtakutya vásárlása.

Az abszurdumokat, nyílvánvaló dolgokat, irreleváns válaszokat kérem mellőzzük.

2023. aug. 20. 18:51
 9/41 anonim ***** válasza:
64%
addig fog tartani amig a fogadj orokbe mania
2023. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Kérdezem én, ha valaki amiatt választ kutyát, hogy hogy néz ki, az felelősségteljes döntés?

Sajnos sokszor ez van.

Igen, kölyökkutyát sokkal könnyebb nevelni szocializálni, kevesebb gond akad vele.

És például a buldogok szerintetek okék? Mármint úgy hogy tisztában van vele mindeki hogy szenvednek. Támogatnatok igy tenyesztoket?

2023. aug. 20. 18:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!