Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vs kutya, te melyik vagy?

Macska vs kutya, te melyik vagy?

Figyelt kérdés

Illetve mit ajánlasz egy olyan embernek aki háziállat választás előtt áll?

Macska vagy kutya? És miért pont azt választottad, miért nem a másikat, mit szeretsz benne és mit nem szeretsz a másikban?


Olyat hogy mind2 párti nem tudok elfogadni, mivel csak 1 háziállatot szeretnénk. Illetve biztos van amelyiket kicsit jobban kedveled.


2023. aug. 30. 16:33
1 2
 11/18 anonim válasza:

Kutya.

Mert igaz társak lehetünk. Mint egy csapat, akik dolgokat csinálnak. Egy macskával kb csak érzelmi kapcsolat van a szememben, míg a kutyával az is, és közben élvezheti ahogy felelősséget vállalok érte és oktatom, stabil biztos szabadságban tartom.

2023. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

a cica az azé jó, mert azzal kevesebbet kell foglalkozni, otthon lehet hagyni egyedül mert alszik vagy 40 órát naponta

(kivéve ha beteg, de a begetség elérhet bármilyen állatot, akkor minddel foglalkozni ke)

2023. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Cica.

Kedvesek, dorombolnak, hízelegnek. Szeretek velük együtt aludni, imádom, mikor befekszik közénk, fél teste rajtam, fele a páromon, vagy éppen mikor a mellkasomon, hasamon fekszik vagy az ágy végében a lábánál. Megnyugtató. Alomba pisilnek, kakilnak, így nyugodtan ott lehet hagyni őket, amíg dolgozunk.

2023. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18%
#13 Valóban, a macska előnye, hogy legalább kinyalja a saját fenekét, mielőtt hozzád bújik. Cserébe egy kutyát meg lehet nevelni arra, hogy az ágyra tilos felmászni. Valamit valamiért.
2023. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
18%
Sokan, sok jót írtak, de azt senki eddig, hogy számba kell venni, milyen fajta kutyát vagy macskát akarsz ! Mezei keverék- korcs, vagy fajtatiszta. Utána kell olvasni mi a jellemzője a fajtájának, melyik illik az elképzelésed- vagy magadhoz !Volt kutyám ilyen - olyan , tenyésztőtől, és menhelyről, munkahelyi keverék macskák és több fajtatiszta macskák.Mind- mind más és más viselkedésben.Akkor még nem említettem ha eléri az ivarérett kórt , mit akarsz.Nem részletezem... megváltozik a viselkedésük a nősténynek- hímnek hogy fogod elviselni . Ha ivartalanítod, szintén teljesen másként viselkedik .Hosszú szőrű- rövid szörű , millió előnnyel, bajjal jár. Ott van a szerencse, fajtán belül is rengeteg a különbség viselkedésben .Beteg vagy egészségest kapsz, rengeteg pénzbe kerül a gyógykezelésük ha a szívedhez nő ...
2023. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindegy, hogy én mit ajánlok, mert az én életem nem biztos, hogy olyan, mint a tiéd.

Én kutyás vagyok, és bár szerintem több velük a nehézség, de a macskák természetét nem annyira szeretem. De ez én vagyok. Ha nem kertes házban laknék, akkor nem tartanék kutyát, illetve azt is érdemes figyelembe venni, hogy mit tudsz neki nyújtani. A kutyának rendszeres foglalkozás szükséges és következetes nevelés, különben a fejedre nő.

2023. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
45%

Volt mindkettő.

A kutya olyan ugribugri, büdi, piszkosabb. Éhenkórász az ételért mindent megcsinál. Ezzel szemben a cica sokkal tisztább, nem büdös. Nem olyan szeleburdi. Nem lehet az étellel motiválni. Sokkal inkább egyéniség saját akarattal. Ha látja hogy valami bajom van, vagy csak rossz kedvem van, akkor jön, bújik, dörgölőzik, dorombol. Ha ellököm, akkor is. A kutsát is szerettem, de az más, ő valahogy az ilyenekre nem figyelt. Mindig jött ugrándozott, nyalifalizott. Főleg ha ételt látott nálam. Nekem a cicák jobban bejönnek.

2023. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha sportos, aktív vagy több szabadidővel, vágysz rá, hogy valaki istenként tekintsen rád, nevelhesd, taníthasd, akkor kutya.

Ha nem vagy olyan mozgékony és/vagy kevésbé érsz rá, nem zavar, ha a kedvenced független és van saját “véleménye” (ami nem mindig egyezik a te elképzeléseddel), akkor macska. De velük is kell azért foglalkozni rendszeresen, ha elhanyagolod, rombolni fog.


Tényleg jól mondta valaki itt korábban, a kutya kb egy kisgyerek, mindig szüksége van rád, akkor is, ha fáradt vagy és nincs kedved hozzá, a macska meg mint egy lakótárs, akkor jön, ha ő is akar éppen.

2023. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!