Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A macskatartok hogy vannak...

A macskatartok hogy vannak azzal, hogy egyes macskák rendszeresen megharapjak, megkarmoljak a gazdajukat, apróságok miatt is? Pl mert megunták a simogatast

Figyelt kérdés
2023. szept. 13. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem kéne macskát tartani ha nem tudja jól nevelni. Sok ilyesmi videót láttam, azokban olyan szinten elmebeteg állatok vannak, hogy tuti sok ideje stresszelnek. Vagy gazdi nem bánik velük jól vagy nem megfelelőek a körülmények és emiatt ilyenek
2023. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, felpontoztalak. Én úgy tudtam, hogy egyes macskaknal ez alap, és nem tudsz vele mit csinálni
2023. szept. 13. 13:31
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Sose karmolt még a macskánk. Oda-vissza alapú tisztelet. Én nem bántom, ő sem bánt engem. Ha valamit el akarok érni sosem erőszakkal teszem, megtanítom neki. A gyerekeket sem bántotta soha, pedig nekik is meg kellett tanítani, hogy a cica mit szeret és mit nem.
2023. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen a természetük, gondolom a macskások épp azért választják a macskát, mert nem igényel annyi törődést, mint egy kutya. De gondolom egy idő után kiismerik, hogy milyen egyéniség, és látják rajta, ha már túl sok nekik a gazdi.

Ez olyan, hogy néha (tényleg csak néha) magányra vágyom, és olyankor zavaró, hogy a kutyám olyan, mint egy matrica, így ki kell okoskodnom hogy szerezzek magamnak - órát, amikor egyedül vagyok. Lévén, hogy kinti-benti kutya, bejárása van mindenhova, és nyitja az ajtókat, ez nem is olyan egyszerű. :D

2023. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Figyelni kell a testbeszédükre, ha ide-oda lengeti a farkát, akkor már ideges, és lehet, hogy mindjárt odacsap egyet a mancsával. Sokan vannak, akik tévesen azt hiszik, hogy a farokmozgatás a macskánál azt jelenti, mint a kutya farokcsóválása.
2023. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
7 macskával voltam kapcsolatba eddig életemben, kizárólag játékból karmoltak és haraptak, nem idegből. Ezekért pedig nem tudok haragudni, a kutyák is ugyanúgy megrágcsálják a kezedet, a macskák is játékosak, csak nekik ugye van a karmuk ami általában kicsit súlyosabb sérüléseket okoz. De egy felnőtt ember sőt még egy keményebb kisgyerek is bőven kibírja a karmolásokat.
2023. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%

Akinek ilyen bajai vannak a macskával ott az alacsony érzelmi intelligenciával van a gond, nem képesek megtanulni a macska kommunikációját (egyébként a macska folyton figyeli az embert, ő is megtanulja a miénket, mikor vagyunk mérgesek, mi jelent kedvességet, stb).


Pl. sok hülye azt hiszi a macska kutya, és elkezdi nyomorgatni a hasát, amit a macska tűr egy ideig aztán odakap.

2023. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Láttam ilyet én is, egymással szemben ült a szőnyegen egy nagyobb macska és egy gyerek.

A gyerek szemtelen módon ingerelte, piszkálta a macskát, amikor az megunta, két lábra ált és pofán csapta a gyereket.

Behúzott karmokkal, mert ilyen sportszerű macska volt.

Viszont villámgyorsan intézkedett, ott aztán közbevetésnek semmi helye nem volt.

Így ebben a formában igazat is adtam neki, gyerekként nekünk is volt macska, de így nem szoktuk idegesíteni.

2023. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem volt hogy megkarmolt a macska amikor meg akartam fogni hogy levegyem az asztalról, rákiabáltam úgy ahogy a macskák szoktak egymásra. Azóta nem engedi a karmát ki ha odacsap :D
2023. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy macskám (a legelső és a legkedvesebb), egyszer csúnyán megkarmolt. Bántotta a kisebb kandúrt (rárontott és ütötte, vágta, ez szokása volt), én közbeléptem, de bosszúálló természete volt, és két manccsal, körömmel elkapta az alkaromat. Reflexből elhúztam a karom, de mivel a körmével fogott, 20 cm hosszon véresre szántotta a bőrömet. Ha orvoshoz megyek, biztos tetanusz-elleni injekciót ad.

Ez a macska több rokont, köztük gyereket is megkarmolt, mert hiába mondtam, hogy ne piszkálják.

Több macskám van, játék közben is (finoman, amíg be nem idegesednek) harapnak vagy karmolnak, mert egyiket sem tanította meg az anyja egy-egy pofonnal, hogy behúzott karommal játsszon. (Volt egy karthauzi nőstényem az rendkívül nyugodt volt, sosem támadott.)

2023. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!