Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valószínűleg hülyeség amit...

Valószínűleg hülyeség amit kérdezek, de egy állat, pl. egy kutya lehet értelmi fogyatékos?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor egyrészt, milyen, és mik a tünetei? és ha igen akkor gyanítom nem úgy nevezik hogy értelmi fogyatékos, de akkor hogyan?
2009. márc. 6. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy állatot is érheti olyan trauma (ütés, agyvérzés, születéskori oxigénhiány...stb) amitől az agyműködése nem megfelelően működik. És leget genetikai probléma is. Ennek ugyanúgy mint az embereknél nagyon sokféle megnyilvánulása lehet, a mozgáskoordinációs problémáktól kezdve a furcsa viselkedésig.

És vannak olyan állatok aki egyszerűen butábbak mint a többi.

2009. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. márc. 6. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

persze. A mi macskánk is buta egy kicsit.

Nagyon aranyos, nem kíváncsi, nem játszik, csak jön utánam, lefexik és alszik.

És fél a másiktól, nem mer verekedni, pedig nagyobb. Jön, hogy védjem meg. Fel kelll emelni, és bevinni.

A kollégámé meg szédül. Fülgyulladás után elvesztette az egyensújérzékét. Kóvályog, Úg yjár verekedni.

2009. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ly
2009. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi mopszunk meg oxigénhiányt kapott a születésénél, ennek köszönhetően, féloldalasan megy, meg nagyon ütődött, amúgy más baja nincsen :)) Nem adnám semmi pénzért, mert nagyon jópofa, elég meglátni ahogy nagy csámpásan fut, és halálra röhögi magát az ember :)) Amúgy jó kedvű, és más téren egészséges.
2009. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az én állatomnak is hasonló baja van, méregdrágán vettük, valami baj volt a születésénél, de a tenyésztő azt mondta hogy ez normális, ne aggódjunk, és mostanában úgy tűnik hogy valami nem stimmel a kutyával, valószínűleg átvertek minket. igazából nem is emiatt vagyok kiakadva, csak kiváncsi voltam, hogy lehete-e egy kutya fogyatékos, de ezek szerint igen.
2009. márc. 6. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát... figyelj ha az én öreg kutyám tud epilepsziaszerű rohamot kapni verekedés közben (mivel sokszor nézik ki a főnök) akkor miért ne lehetne egy kutya fogyatékos is?
2009. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
természetesen, ugyanúgy mint az embernél van szerzett idegi sérülés - mint például születés közbeni oxigénhiány - és van genetikai, amikor simán értelmi sérült. állatorvos valószínűleg meg tudja állapítani.
2009. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek valakit, akinek ilyen volt az egyik kutyája, kölyökkorában elütötte a egy autó, azóta ilyen.
2009. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyusom is picit buta :) bújócskáztunk, és megállt 1 m-re tőlem, de nem vett észre :) aztán ment tovább keresni xD
2009. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!