Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen rovar lehet a szobámban...

Milyen rovar lehet a szobámban? SEGÍTSETEK KÉRLEK!

Figyelt kérdés

Kb fél éve már 5-6 db-t találtama szobámban. Talán ehhez hasonlít:

[link]

1-1,5 cm hosszú lehet, hosszúkás az alakja, de szerintem nem olyan tölcséres mint amit belinkeltem hanem egyenes. Vékony hosszúkás lábai is vannak.

Sötét színú, és elég gyorsan kúszik ( a falon), de amit találtam azt kitudtam nyírni. A mozgása nagyon könnyű.


Ma már nagyon bepánikoltam, hogy ez az izé valahova befészkelte magát. Kérlek segítsetek hogy megszabaduljak tőle.

Ha még ez segít, kertes házban emeleten lakom, lent van a konyha. Az emeleten fürdőszoba, wc van, és a kiskutyámmal alszom.


2010. okt. 26. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
grrrrr féreeeg. :S most nem merek elaludni :))
2010. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Nálunk is van néha ilyen. Max pár darab, és egy idő után vagy kihalnak, vagy elköltöznek:)

Bár nincs kutyánk, szóval a tied lehet onnan jön.

2010. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon undorító... Irtózok a bogaraktól.. RAID (kék,vagy piros). Ha esetleg tudod merre van az "útvonaluk" oda fújj, vagy ahol többször láttad őket. Én valamilyen poloskára/atkára gondoltam először.. Kontaktméreg, ha átmegy rajta, vége.
2010. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hmm nem hiszem,hogy a kutyából jönne,egyszerűen a fal repedéseibe fészkelte be magát és éldegél vidáman.Szigetelés ellenőrzése,repedések betömése,nagytakarítás és nem lesz több gond.
2010. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezüstös ősrovarnak hívják és kiirthatatlan, ámde ártalmatlan is. Nálunk évek óta feltűnik időről időre egy-egy darab. Próbáltunk rovarirtót meg mindent, de olyan pici és ekkora területen lehetetlen teljesen eltüntetni őket.
2010. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

szerintem pókszázlábú lehetett: [link]

sajnos azt nem tudom, hogyan lehet kiirtani... amúgy egészen hasznos állatka, megeszi a többi rovart pl a csótányokat és szúnyogokat is

2010. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
ah, nálunk is vendégeskedik egy-kettő, de szerencse, hogy csak a fördőkádba találok belőle. Kap is a nyakára forróvizet!!!!
2010. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen,de szürke és nincs elöl ilyen csápja vagy mi...!Jah és nálunk ált. a klotyón van csak ilyen,szobában nincs!!
2010. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ez a rovar ugyebár ezüstös pikkelyke,viszont az ehhez nagyon hasonló rovart fülbemászónak hívják.Biztos hallottál már róla,szóval szerintem ő lesz.
2010. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát a kutyából nem jöhetnek, mert rengeteg embernél tisztább és rendszeresen ránéz az orvos (kb 2havonta)
2010. okt. 26. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!