Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkereskedésben mibe...

Állatkereskedésben mibe rakják a hörcsögöt, tengerimalacot megvételkor ?

Figyelt kérdés
ápr. 8. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Dobozba.
ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Mikor mi vettünk hörcsögöt, azt mondták vásárolhatunk erre való hordozót vagy nekünk kell hozni dobozt, amibe teszik.
ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Ha hosszú életű, egészséges állatot akarsz, akkor kereskedésnen ne vegyél.
ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Én ezt cáfolnám utolsó. Jó pár évvel ezelőtt a szüleim a húgom névnapjára vettek egy kisállatkereskedésben dzsungáriai törpehörcsögöt. Ezek az állatkák általában 2-4 évig élnek tehát nem túl sokáig. Az a kis höri 5 évig volt velünk, ami mindenképpen jónak számít, főleg hogy korábban is volt már hörcsögünk máshonnan akik fele ennyi időt nem voltak velünk…A kisállatkereskedesben nagyon készségesek voltak az eladók, mindent elmondtak, hogyan kell gondozni, hogy sokáig velünk legyen. Nagyon komoly etetési tanácsokat is adtak, amik szerintem fixen segítettek, hogy ilyen sokáig élt. Illetve rendszeresen ki is volt véve a kis helyéről és boldogan élt a kis családunkban családtagként.
ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ahol én jártam ott egy kartondobozba rakják. Ugye a boltokban mindig van karton, amiben a csomagok érkeztek, sok helyen kidobják, ezekben az állatkereskedésekben ingyen odaadják a vevőnek az állattal. Persze utoljára kb. 10 éve vettem kereskedésből állatot, de akkoriban így működött.
ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

#4 Ez nagyon lutri. Elképesztően sokat függ a genetikától az egészség. A kereskedés nem úgy működik, hogy megválogatja a bekerülő állatokat, hanem mindent átvesz, amit bevisznek. Vagyis ha szerencséd van, akkor egy teljesen egészséges állatot vittek be és vettél meg, ha nem volt akkor beteges lesz az állatod. Sajnos az az igazság, hogy a kereskedéses állatok többsége nem túl jó géneket örököl, még ha az adott gazda figyel is a genetikára, elég nagy eséllyel volt beltenyészet a vérvonalban előzőleg, főleg hogy a kereskedések 90%-ban még nemek szerint sem válogatják szét a testvéreket, sőt nekem kifejezetten ajánlotta egyszer az eladó, hogyha pároztatom a testvéreket, akkor átveszi a kölyköket...

Persze jó olvasni, hogy van olyan kereskedés, ahol tényleg ilyen szintű segítséget nyújtanak, de sajnos az esetek 99%-ában nem ennyire tájékozottak az eladók.

ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Az biztos, hogy lutri, viszont szerintem nem lehet ezt így ráhúzni egyértelműen, hogy a kereskedésben csak “genetikailag hulladék” állatokat lehet kapni. Nekem pont velük volt pozitív tapasztalatom és a többi eladóval pedig csupa csupa negatív.
ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
#4 Tapasztalatból írtam, amit írtam. A múltban háromszor vásároltunk hullámos papagájt kereskedésben, egyik sem élt tovább 4-6 évnél. Utána szakembertől kaptunk ajándékba egyet rokonok révén, az közel 12 évig élt. Ez kiemelkedőnek számít, pedig semmi extra gondoskodást nem kapott és nem is a legextrább egyedet kaptuk meg. Ne gondolja senki, hogy hörcsögnél vagy más (kis)állatnál (halakat is ideértve) jobbra lehet számítani. Rendes tenyésztőnek nem az az érdeke, hogy egy kereskedés mögé bújjon és fillérekért elherdálják az állatkáját.
ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Én értem, én is a saját tapasztalataim írtam le, hogy nekünk nagyon bevált a kereskedéses höri, sok sok évig velünk volt.
ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jól el tetszettek kanyarodni a kérdéstől :-)))
ápr. 29. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!