Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok a díszhalak...

Mit ajánlotok a díszhalak mellé még, milyen állatot? Csincsilla vagy sün?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 éve van akváriumom és mostmár szeretnék valamilyen más háziállatot is. A szobámba van az akvárium, az ágyamtól kb. 1 méterre. Engem egyáltalán nem zavar, pedig a szűrőm is elég hangos. Mellé szeretnék valamilyen háziállatot és a csincsilla és a sün jött szóba. Ti melyiket ajánlanátok jobban? Aludni lehet tőlük éjszaka?

ápr. 14. 09:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg még a teknős is szóba jött.
ápr. 14. 09:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő éjszakai állat, így erősen egyedfüggő, hogy hogyan fognak viselkedni éjszaka.

Amire készülj, hogy a csincsilla társas állat, szóval egyből kettő kell belőle, egyedül egy idő után betegek lesznek. Plusz nekik viszonylag nagy hely kell, szóval ezzel érdemes számolni. Nekem két 10 éves csinim van, egy szobában alszok velük, engem nem igazán zavarnak, nem extrém hangosak (fiatalon se voltak azok). Segíthet az éjszakai zajok csökkentésében, ha közvetlenül lefekvés előtt kiengeded őket futni 1-1,5 órára. Azzal viszont számolj, hogy 15-20+ évig is élhetnek megfelelő tartás mellett, viszont emellett eléggé maguknak valók (az enyémek ahogy idősödnek egyre inkább), így nagyon ritkán van olyan, hogy a kötelezőn felül hagyják magukat babusgatni.

ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt sünim. Nagyon cuki, de az is éjszakai állat így napközbe kb csak alszik. Viszont éjszaka szeretnek szaladgálni érdemes nekik futókereket betenni az enyém imádta egész éjszaka tekerte 😂 Simogatni nem igazán lehet igaz ez is süni függő valamelyik könnyebben kézhez szokik van amelyik nem szereti és puffog (össze gömbölyödik és hangosan szuszog) ha meg akarod fogni és eléggé szúr is. Élő kukacot meg bogarakat kell nekik adni hetente 1-2 szer, hogy a vitamin is meglegyen. Lehet persze szárított is, de a legjobb az élő. Hely is kell azért neki, mivel szeret éjszaka szaladgálni és vadászni az élő eleségekre. Én egy nyulaknak ajánlott ketrecbe tartottam.
ápr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!