Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb dontes az allatok erdekeit nezve ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

a szuleimnek rengeteg allatuk van. nemreg vettek egy telket es oda akarnak most lekoltozni. en alberletben elek, es legnagyobb meglepetesemre (mivel sosem voltunk joban ezert is elek toluk kulon 18 eves korom ota) felajanlottak, hogy mivel nemreg elveszitettem az allasom es egy eleg draga alberletet tartok fent egyedul koltozzek be a lakasukba amig ujra talpra nem allok. (ok mar honapok ota nem tartozkodnak ott, 1-2 hetente jonnek fel egy napra amikor telepakoljak a kocsit a cuccaikkal es szepen aprankent lekoltoznek)

mint kiderult nekik ez azert all az erdekukben mert akkor nem kene masokat megkerni hogy etessek az allatokat amiket meg nem vittek le, illetve mert a csincsillaik tul nagyok lennenek a telki hazba ezert azok itt maradnanak es eletuk vegeig nekem kene oket gondoznom.

na most ezzel az a gondom, hogy egyik allatot sem tartjak megfeleloen, viszont a csincsillaknak egyenesen borzaszto eletuk volt veluk. minden nap ki kene oket engedni, ennek ellenere a szuleim attol a naptol kezdve hogy megvettek oket egyszer sem!!! engedtek ki, az egesz eletuket a ketrecben eltek le ezert nem is szelidultek meg es ha veletlen ki is szoknek ami ketszer elofordult mar, nem lehetett oket elkapni annyira felnek az embertol. allandoan a kicsi ketrecben randaliroznak ossze-vissza mint akik veszettek mert hianyzik nekik a mozgas, neha egymasnak is ugranak kozben verekedni.. a szoruk tobbszor is kihullott mivel anyamek allandoan ordibalva veszekednek mellettuk (a csincsillak nagyon erzekenyek a magas hangokra es ha megijednek kihullajtjak a szoruket). en millioszor kertem anyamat (vele lehet csak beszelni) hogy ajandekozzak el oket foleg ha mar nem is viszik el magukkal, de ragaszkodik ahhoz hogy en gondozzam oket eletuk vegeig. regen sokat mondtam neki, hogy nem tul emberi dolog igy tartani allatokat, de o mindig tereli a felelosseget es szerintem ezert is ellenzi az elajandekozast, mert ugy erzi azzal bevallana hogy rosszul tartotta oket.

en szivem szerint beadnam oket valakihez aki csincsillak tenyesztesevel vagy ragcsalokkal foglalkozik, akinek lenne ideje es ismerete foglalkozni veluk, hogy legalabb a hatralevo idoben jol erezzek magukat, legyen teruk mozogni, szocializalodni, viszont ugy erzem ha ezt megtennem barmit is hazudnek (pl. elpusztultak) anyamek sejtenek hogy elajandekoztam oket. apambol amilyen zsarnok azt is kineznem, hogy fotot kerne arrol, hogy tenyleg elpusztultak. mar azt is mondtak, hogy ha elpusztulnak lehet a telken temetik el oket, de szerintem ezt csak azert mondtak, hogy biztos megtartsam oket halalukig.

ti mit tennetek? hogyan lehet ezt ugy kivitelezni, hogy az allatoknak a legjobb legyen?



2020. júl. 28. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Huha, nincs könnyű helyzeted. Előre bocsátom, hogy nem értek a rágcsálókhoz, nem tudom milyen igényei vannak egy csincsillának, de az semmiképp nem jöhet szóba hogy te teremts nekik jobb körülményeket? Mármint mozgásteret, kézhez szoktatást? Szerintem érdemes lenne utána olvasgass, mert biztosan csodálatos állatok.

A másik opció, bár nem biztos hogy a szüleid örülnek neki, de ha ténylegesen elajándékozod őket. Azzal, hogy rád tolták a tartásuk felelősségét, gyakorlatilag neked adták őket. Ha saját pénzből látod el őket, akkor valóban nincs joguk beleszólni a sorsukba, hiszen a te pénzed, a te felelősséged, a te döntésed.

2020. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Odaköltözöl, és veszel nekik egy sokkal nagyobb ketrecet... máris jobb életük lesz. Illetve, te nem fogsz kiabálni mellettük, nem stresszeled őket.
2020. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban rosszul tartják az állatokat, az a legjobb megoldás, ha az állatmentőket, vagy állatvédő szervezeteket keresed fel. Itt nem csak 2 csincsilláról van szó, hanem az összes állatukról.
2020. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1 - termeszetesen nekem is ez volt az elso gondolatom, de sajnos nem vagyok biztos abban hogy eleg tudasom/idom lenne ehhez. ahova most behivtak allasinterjura ott 12 oras muszakok vannak, kozben okjzek meg fel evig es nyelvvizsgaznom is kell hogy elhelyezkedhessek ott ahol szeretnek. ez persze nem kifogas, csak ezert is momdtam azt, hogy jobban jarnanak olyannal aki mondjuk tenyeszti oket es egesz nap veluk foglalkozik. szerintem veluk jobban jarnanak.

2 - a mostani ketrecuk is "eleg nagy" az eloirashoz kepest azert is nem tudjak lekoltoztetni oket. nem arrol van szo, hogy nyomorognanak, a "kicsi ketrecben elik az eletuk" arra utalt, hogy hiaba tobb meteres, ennyi az egesz teruk amiben leeltek az egesz eletuket, es ok borzaszto mozgasigennyel rendelkeznek. ha ennel is nagyobb ketrecuk lenne az a mostaninal is tobb metert elfoglalna barhonnan is ahova lakom, a lakas pedig panel, sajnos elegge limitalt ehhez a belter..

3 - par eve mar irtam ki ide kerdest mivel akkor epp a papagaj volt idegbeteg amiert apam folyton rautotta ketrecere ha hangot adott ki. egy kedves valaszolo irt nekem egy hosszu privat uzenetet amiben elmeselte, hogy volt hasonlo helyzetben kozeli ismerossel es amig nincs az allaton serules, vagy nincs videom az esetrol semmit nem tudnak tenno, ugyanis vele is ez volt. sajnos a magyar allatvedelem egy kalap 💩

2020. júl. 28. 22:02
 5/7 A kérdező kommentje:
bocsanat a helyesirasi hibakert, faradt vagyok
2020. júl. 28. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Videót, bizonyítékot tudsz csinálni...
2020. júl. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értek a csincsillákhoz, de most már nem lehet őket szelidíteni? Ha veszel egy nagyobb ketrecet és fokozatosan barátkozol velük?
2020. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!