Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akváriumot, vagy terráriumot...

Akváriumot, vagy terráriumot nehezebb tartani?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 12:04
 1/7 anonim válasza:

terráriumot nehezebb tartani

nem sokkal de nehezebb

2010. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért? Az akváriumban fontos, hogy jó legyen a víz minősége nem?
2010. nov. 1. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit teszel a terráriumba. Ha tengerimalac/hörcsög/egér, stb állatot, akkor szerintem könnyebb, mert 1-2 hetente kell pucolni, és napi egyszer ránézni, hogy van-e víz, élelem. Persze ha ilyen kisrágcsálót veszel, akkor nyílván szereted is őket, és foglalkozol vele, simogatod, stb... Ha viszont hüllőt tartanál, az szerintem nehezebb, kb olyan lehet, mint az akvárium fenntartása, mert több mindent kell figyelni (lámpa, páratartalom, esetleg növények...). Az akváriumnál is fontos a víz, a hőmérséklet, a szűrő... Hogy milyen halakat teszel össze, melyikből mennyit...

Én próbáltam akváriumot fenntartani, de mindig hiányzott vmi... Ennek ellenére egereket, hörcsögöket, patkányt (ezt ketrecben) gond nélkül tartok.

De szerintem beállítottság kérdése is, mert van, akinek könnyebb akváriumot fenntartani. :S

2010. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A halakból ha kevés van, sok növénnyel, és kevés kaját kapnak, akkor azzal nemigen kell foglalkozni, szal nem sokat.



A terráriumnál, pl egy kaméleon 3 napig bírja kaja nélkül, egy gekkó akár egy hétig is.

Egy viziagáma is 3-4 napig bírja, de az pl nagyon aktív, 1 nap alatt összekoszolja az üveget, míg egy kaméleon az 2 hónap alatt sem :)



A tengerimalac sokat eszik, és sokat kakál, és visít ha éhes. 3 naponta kell cserélni az almot, mert bűzlik.


Egy csincsilla annak beöntesz kaját, az nem eszi meg mindet 5 perc alatt, hanem csak annyit eszik, amennyire szüksége van. Neki nem kell minden nap kaját adni, adhatsz egyszerre többet, és akkor pár napig jó, amíg el nem fogy. Mondjuk víz nem árt ha van neki tiszta. És nem is sokat koszol.



Szóval ez nem terrárium, ketrec, vagy akvárium, hanem inkább állat függő, hogy milyen állatot tartasz és annak mik a minimum igényei.


Egyiket sem nehéz tartani mellesleg. Annyi hogy ha szereted az állatodat, mert olyat vettél, ami tetszett, akkor foglalkozol vele, adsz neki finomakat enni, és nem csak úgy tartod a sarokban, hogy épphogy meg ne dögöljön, mert jól néz ki :)


Sőt, akváriumot, terráriumot tarthatsz üresen is, azt a legkönnyebb :)

2010. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
patkányt tartani ketrecben, azt is könnyű, annak nem kell spackó kaja sem, mindent megeszik amit az ember, minden kajamaradékot :)
2010. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akváriumot sokkal nehezebb. A kulcs itt szerintem a víz, a vízminőség. Ha például egy terráriumban élő állat sokat ürít, egyszerűen lecseréled az almot, aljzatot és kész. Az akváriumban ez nem megoldható, az összes vizet nem cserélheted le, viszont a bomlástermékek miatt felgyülemlik az ammónia és nitrát, ami egy határérték fölött mérgező a halakra. Ahhoz, hogy szinten tartsd, megfelelő biológiai szűrésre, egyensúlyra van szükség, ami rengeteg tényezőtől függ (vízáramlás, szűrőanyag, telepítettség, növények, stb.). Ráadásul a halak sérülékenyebbek, kiszolgáltatottabbak (azta, remélem jól írtam), mint a terráriumok lakóinak nagy része.
2010. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mind a kettő nehéz, időigényes, és drága.


De persze függ attól, hogy mit tart az ember.


Maga a terrárium kevesebb törődést igényel, viszont az eleségállatok tartására kell idő.


Szóval amíg az ember elbabrál az akváriummal, addig úgyan annyi idő egy hüllő eleségállatainak megfelelő tartása is.


Nekem van egy 110L akváriumom + egy terrárium 2 Szakállas Agámával.


A szekrények tele vannak az akváriumomhoz vett kütyükkel, a szobám pedig tele van az Agámák eleségállatainak dobozaival, tartóival stb.

2010. nov. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!