Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy lónak hogy adja fel a lábát és ne akarja elhúzni?

Figyelt kérdés
Próbáltam felvenni egy 3 éves ló lábát de folyton elhúzza. hogy lehetne leszoktatni erről hogy ne a rosszat tanulja meg?
2010. nov. 5. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Fúú ez jó kérdés ...

Igazából én sem tudom, mert csak olyan lovakkal volt dolgom, akik adják...

De talán ha elakarja venni vagy húzni a lábát akkor ne engedd neki, és ha többször gyakoroljátok lehet lesz eredménye. :D

2010. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én olyat is láttam, hogy közben kapott valami fincsit... de nem volt annyira jó ötlet, mert később követelte, és még nehezebb volt fölvenni a lábát.

Én azt próbálnám meg, hogy fölveszem, és akárhogy húzkodja, nem eresztem, rászólok, ilyesmi.

Nekem inkább azzal gyűlt meg a bajom, ha direkt ránehezedett a packa. (Mondjuk ez idősebb, háklis ló volt.)

Hajrá! :)

2010. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld valami pozitívval egybekötni, de ez ne feltétlenül jutalom falat legyen, mert tényleg egybekötik fejben a két dolgot.. Szóval. Én egyszer egy 2éves csikóval foglalkoztam, a következőképpen sikerült. Először csak simogatni kell a lábát, hogy megszokja az érzést, elsőt, hátsót is. Ezt addig csináld amig a lovat már egyáltalán nem zavarja (ez lehet 1 alkalom, 1 hét.. vagy akár több), közben dícsért, nyugtasd és ami fontos, végig nyugodt legyen a környezet. 2. lépésként vegyük mondjuk a bal elejét..végigsimítod a lábát, majd vállal finoman neki dőlsz a lónak, és megpróbálod levenni a súlypontját az adott lábról, ha ez hamar megy, megpróbálhatod felvenni is. Fontos.. ha hirtelen elakarja rántani engedd, mert fiatal lóról van szó, és lehet, hogy megijedt vagy nem áll stabilan. De ha csak huzigálja, akkor viszont ne hagyd. elég nehéz megtalálni a középutat. Igazából kitartóan és türelmesen kell próbálkozni, nyugodt környezetben, hogy a lóban ne az legyen benne, hogy mikor jön valami ami elől menekülni kell. Először talán a boxában vagy a patamosóban próbálkozz.
2010. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kösd ki lazára, simítsd végig a lábát. Minden lónál jön ilyenkor egy reakció, általában az hogy vagy megemeli vagy odébblép. Ilyenkor dicséret. Na ezzel elszórakozhatsz egy darabig.

Annyi a lényeg, ne bántsd érte, hisz még csak 3 éves, és ha felvetted a lábát, sose akkor rakja le amikor ő akarja.

Egyébként körmölve se volt még soha?

2010. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek kifogom próbálni mindet :)hogy volt-e körmölve azt nem tudom mert nem az én lovam, de nem hiszem. :)
2010. nov. 6. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!