Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerinted mi lenne akkor, ha...

Szerinted mi lenne akkor, ha lennének ún. házikedvenckölcsönzők?

Figyelt kérdés
Aki nem tarthat otthon hosszútávon állatot, az kikölcsönözhetne egy kis időre egy kedvencet, amit aztán vissza kéne vinnie. (nem lehet örökbefogadni, csak kölcsönözni)
2010. nov. 10. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

gyerekkölcsönző ne legyen?...


amúgy nyugodtan jelentkezz ideiglenes befogadónak bármelyik menhelynél vagy állatvédő szervezetnél

2010. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ezt nem lehet egy állattal sem megtenni!
2010. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

És az szerinted jó lenne egy állatnak, ha minden 2. nap új környezetbe, új helyzetekbe kényszerítenék őt?

Egy állatnak, mindegy, hogy kutya, macska, gazdi kell, aki szereti, neveli, nem 2-3 napig, hanem egy egész életen keresztül. Szerintem nagyon nem jó ötlet.

2010. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Bizonyos állatoknál talán nem lenne rossz. Mert például húsvét táján sokan kapnak nyuszit aztán a kisgyerek megunja szülőknek sincs kedve gondozni aztán mehetnek a menhelyre vagy szélnek eresztik durvább esetben megeszik vagy megetetik pl kutyával. Meg hát abból a szempontból is jó lenne, hogy felelősséget tanulnának a gyerekek. Ha meg megunják nem baj mert vissza lehet adni bármikor.
2010. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

" Ha megunják, nem baj, mert vissza lehet adni bármikor"

Szerinted az állatoknak nincsenek érzéseik? Ezért nem való gyereknek állat, ne úgy tanuljon már felelősséget, hogy kedvtelésből kikölcsönöz egy szerencsétlen állatkát, aztán ha 2 hét múlva már nem lesz új a dolog és rájön, hogy ez nem vicces, mert foglalkoznia is kéne vele, akkor vissza adja, mint egy tárgyat. Pont az ilyen gondolkozás miatt van ennyi felelőtlen állattartó és vannak teli a menhelyek.

2010. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Se az állatnak se a "gazdinak" nem jó, mert egy idő után ragaszkodnak egymáshoz, akár rövid idő után is. Aki nem tarthat otthon állatot, annak ott van pl. az állatkerti örökbefogadás, ez virtuális, jelképes, mégis még ha csekély mértékben is, de hozzájárulsz a gondozáshoz. Igaz, nekem van háziállat, de állatkerti örökbefogadó is vagyok.

Van ilyen virtuális örökbefogadás amúgy máshol is, nem csak állatkerteknél, pl. a Noé állatotthon is csinálja, ott napokra bontva van a támogatás. Vagy ott a WWF, ami nemzetközi szinten működik, szintén van egy ilyen örökbefogadási lehetőségük.

2010. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a menhelyi állatokat.

egyszer "kikölcsönözték" őket, nem vigyáztak rájuk, rosszul bántak velük, aztán "visszakerültek" a "kölcsönzőbe", mint egy karcos DVD, amit már nem szívesen vesznek ki...


nézz ezeknek az állatoknak a szemébe és megértessz mindent.

ők nem egy ideiglenes gazdát szeretnének, hanem egy igazi örökgazdit, aki szereti őket, vigyáz rájuk, és kipolírozza a szívükből a sok karcot...

2010. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Oké, ez igazából egy történet szempontjából lényeges. Nem valóságból, nekem van macskám, és senkinek oda nem adnám. Az egyik főszereplő egy magányos alak, akinek a tudomására jut egy ilyen kölcsönző léte. Pár napra ki is kölcsönöz egy kedvencet, de ahogy letelik az idő, vissza kell, hogy vigye. Vissza is viszi, és itt akadtam meg a történetben. Nem akarom túl amerikai-szentimentálisra, de amolyan gyerektörténet, és állatbarátok tudnak akár csak tippeket adni, amikből továbbírhatom.


Örökbe nem akarok semmit fogadni, mert így is van három kutyánk és két és fél macskánk.

2010. nov. 10. 22:05
 9/14 anonim válasza:
Kérdező, egy sztoriba azt írsz, amit akarsz, nem kell, hogy a valósággal egyezzen.
2010. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem, de próbáltam ihletet meríteni a válaszokból, de mind nagyon komoran szemlélte a dolgot.
2010. nov. 10. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!