Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Iszonyat nehéz döntés előtt...

Iszonyat nehéz döntés előtt állok, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Apámnak ajánlották a lovaim vérvonalának továbbvételét. Aztmondta, elgondolkozik rajta (ez nála 89,5%igent jelent). Csakhogy,itt az irtó nagy baj,amitől félek,amit nemakarok. tudom,hogy számít a véleményem,de rámerőltethetik. A gondok a következők:

1.Hédi:

21 éves, jó állapotban van. 14 éve született egyetlen egy csikója, az is meghalt. Most pedig, 14 év kihagyás után, fedeztetni akarják. Nem teszem kockára az életét. És ha nem éli túl? Ő a mindenem, ő jelenti nekem az életet. Ha meghal én biztos nem élem túl. Meghal vele egy részem is. Most az állatorvosra várunk, hogy elmondja, hogy lehet-e még fedeztetni. Istenem, szeretnék egy csikót mindkét lótól. De.. Ők a mindenem, túlságosan kötődöm hozzájuk. Nem halhatnak meg!

2. Sólyom:

18 éves, a Solymász ág (kisbéri, és a legnemesebb ág, ami létezik a kisbériben) utolsó leszármazottja. Nincs jó állapotban, alig tartják meg a lábai, sovány, maximális mértékben tüdőbajos (kehes.). Viszont tényleg a legnemesebb. Iszonyat jó kanca volt fiatalon. És hogy tudna kihordani egy csikót, egy hatalmas csikót, amikor magátalig tartja meg?

Nem, nem. Nagyon félek, iszonyatosan. Ha nem élik túl.. Ha nem.. Apám aztmondta hogy kapok nemsokára egy 3-4 éves kancát.. Esküszöm tényleg szeretnék, tényleg jobban örülnék ha a Héditől vagy Sólyomtól vagy mindkettőtöl lenne egy-egy egészséges csikó. De megéri kockáztatni? Ha az orvos 99,5 %-ot mond, én akkor is remegve, szorongva élném meg azt a kb. egy évet, amíg eldől minden. Ha 202%ot mond, akkor is félek. Rettegek. Nem fog menni. Nincsenek beedzve, mertha lenne több csikójuk aztmondanám hogy.. De ez olyan, hogy a 20 éves nő szül egy gyereket, felneveli, majd 59 éves korában szül mégegyet. Nincs beedzve rá, iszonyat nehéz kihordania a gyereket, és ha mindketten túlélik, az csoda. De még mekkora csoda. Nem akarok a lovaim életével játszani. Ők a mindenem, az életem.

Nem megy. Kérlek segítsetek, megéri? Tényleg ők a mindenem.. Segítsetek, kérlek titeket!!


2010. ápr. 22. 17:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Ne kockáztass! Nem éri meg mert abba a csikók is meg a kancák is meghalhatnak! Jobb ha nem kockáztatsz!Az ő érdekükben ne kockáztass!
2010. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%
hát figyelj ha összejönne a dolog akkor az jól megéri, de viszont ha meg elpusztulnak akkor a veszteség is nagy, ez kockáztatós dolog, de ha téged ilyen érzelmi szálak fűznek hozájuk akkor ne kockáztass
2010. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy ez a leírtak alapján nem a Te döntésed lesz.
2010. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
hát ha az orvos 99,5 % ot mond akkor nem lehet baj
2010. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
5%

Már az elején röhögtem és nem olvastam tovább.

"És ha nem éli túl? Ő a mindenem, ő jelenti nekem az életet. Ha meghal én biztos nem élem túl. Meghal vele egy részem is."


xd

2010. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló - egy roh.dék vagy!!! nem tudod milyen érzés szeretni/imádni egy állatot


válaszom ha rajtad függ ne kockáztass, de az orvos majd megmondja mi a teendő..

2010. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%
Én nem kockáztatnék!
2010. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
17:19 gyökér vagy!!!
2010. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kockáztass! Úgyis kapsz majd apádtól egy 3-4 éves kancát. Ha ennyire szereted őket, akkor inkább ne kockáztass. Nem éri meg kockáztatni! De hallgass a szívedre, és úgy dönts! Ha nagyon szeretnd a kiscsikót, akkor kockáztass, de szerintem nem éri meg. Egyébként aranyos és megható történet.
2010. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is röhögni való, de az 5. válaszóló rámutat egy problémára. Egy ló 25-30 évig él max, szóval mindenképpen túléled. Ha már csak abból baj van, hogy nagyon kis esély van arra, hogy meghal, akkor mi lesz ha tényleg haldoklik majd?! Vagy neagyisten egy nap halva találod, mert az is megeshet... Ez nem normális, hogy ilyen betegesen aggódsz értük, és változtatni kéne rajta, mielőtt kinyírod a saját idegeid...


Egyébként meg nem éri meg. Pár száezerből olyan csikót veszel, amit jóeséllyel soha nem tudnál tenyészteni, jó vérvonal ide vagy oda, vagyha mégis, akkor közben még többet ráköltesz a csikóra, mintha vettél volna. Tenyészteni úgy éri meg, ha van hozzá állomány.

2010. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!